REKLAM ALANI

(160x600px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
Haftalık Gazetemiz

Gencin Sesi Gazetesi – Bingöl Genç Haberleri – Genç Haber

gencin sesi gazetesi haber ve reklam iletişim
Haftalık Gazetemiz

ÇİRKİN GÖRÜNTÜLER TARİH OLUYOR

ÇİRKİN GÖRÜNTÜLER TARİH OLUYOR
194 views
09 Eylül 2019 - 11:04
Haftalık Gazetemiz

Genç Belediyesinin yaklaşık 2 ay önce başlattığı ‘çöplerin yeşil kafes içerisindeki konteynırlara bırakılması’ uygulaması sayesinde çöplerden kaynaklı sürekli alışılan gelinen çirkin görüntüler ortadan kalkacak.

Genç ilçesinin en önemli sorunları arasında yer alan, çöpten kaynaklı çirkin görüntüler, Genç Belediyesi’nin yeni uygulaması ile son bulacağa benziyor.

Göreve başladığı ilk günden itibaren belediyenin kurumsal çalışmalarına hız veren Genç Belediye Başkanı Mehmet Zeki Dirik, bir yandan ilçenin ihtiyaç duyulan hizmetlerinin plan ve programını gerçekleştirirken bir yandan da aciliyet arz eden sorunların çözümü için çalışmalar gerçekleştiriyor. Önceki dönemlerde geçilen çöp poşeti uygulaması ilçenin çöpten kaynaklı sorununu çözemeyince Başkan Dirik’in talimatı ile Fen İşleri Ekipleri, ‘çöplerin yeşil kafes içerisindeki konteynırlara bırakılması’ projesi başlattı. 3 ay önce projesi hazırlanıp 2 ay öncede pilot bölgeler şeklinde uygulamaya konulan ‘çöplerin yeşil kafes içerisindeki konteynırlara bırakılması’ sayesinde hayvanların çöpleri dağıtmaması ve çirkin görüntünün oluşmaması sağlanırken diğer yandan da her ay çöp poşetlerine ödenen yaklaşık 25 Bin TL’de tasarruf elde edilmiş olacak. Halen ilçenin 12 noktasında başlanan uygulama ilçe kamuoyunda destek görünce belediye yetkilileri bu sayıyı 30’a çıkarma kararı aldı.

Belediye yetkilileri, kurumsal olarak gerçekleştirecekleri çalışmalarda başarıya ulaşabilmenin yegane yolunun vatandaşların da bu konularda duyarlılık göstermeleri halinde mümkün olabileceğini belirtip vatandaşlardan destek beklediklerini ifade etti.

 

Haftalık Gazetemiz
KÖŞE YAZARLARI
halı saha yapan firmalar halı saha yapan firmalar halı saha yapan firmalar halı saha yapan firmalar

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.