Bingöl genç haberleri google
Bingöl genç haberleri google
DOLAR 18,5935 % 0.01
EURO 18,2025 % 0.06
GRAM ALTIN 1.021,70 % -0,12
ÇEYREK A. 1.670,49 % -0,12
BITCOIN 374.566 -1.351
ÜYE PANELİ
SON DAKİKA
hava 29°
Google News

DEVLET-MİLLET EL ELE

Son Güncelleme :

11 Ağustos 2017 - 17:51

/ 216 views kez okundu.
DEVLET-MİLLET EL ELE

Halk ile devletin arasının çokça açıldığı ve devlet görevlisi güvenlik güçlerimiz ile toplum fertlerinin göz göze gelemediği, faili meçhul cinayetlerin boy gösterdiği –ki halkın günlük yaşamlarında bile tedirgin bir şekilde ihtiyaçlarını karşıladıkları bir dönemde görevlerine başladılar. Göreve başladıkları şehirlerde kısa bir süre içerisinde yapmış oldukları hizmet, halkın teveccühünü kazanmalarına ve devlete olan inancın pekişmesine yol açtı.

      Kimdi bunlar?

     Biri vali diğeri ise emniyet müdürüydü. Farklı farklı il ve ilçelerde görevlerini icra etmiş -ki isimlerinin Ölümsüz Kahramanlar diye yaşamasına neden olan hizmetlerde bulunmuşlardı.

     Bahse konu valimiz, hangi hizmetlere imza atmıştı da halkın sevgisini kazanmıştı?

–      Çoğu insan yaşadığı şehrin valisinin ismini bilmezken, onu tanımayan yoktu…

–      İl, ilçe ve köy gözetmeksizin tek tek gezerek saha taraması ile halkın isteklerini birinci ağızdan dinlerdi…

–     Devletin aracını şahsi işlerinde kullanmaz ve tebdil-i kıyafet gezerek denetim yapardı…

–      Yeni bir şehir demek; onun için yeni projeler demekti….

–      Kâh dağ başında, kâh valilik makamında, kâh fırat sularındaydı…

–      Konuşmayı sevmez, icraatı severdi…

–      30 yıl boyunca yapılamayan köprüyü, uğraşları sonucu 8 ay gibi kısa bir sürede tamamlatmıştı..

–      Süper valiydi…    efsane valiydi…    sıra dışı valiydi…

–     O, Erzincan Valisi Recep Yazıoğlu’du!

      Peki neleri göze alarak ve nelerden vazgeçerekten bir şehre kendini aşık ettirmişti emniyet müdürümüz?

–     Terör ile halkın, terörist ile vatandaşın birbirinden farklı olduğu şuuruyla hareket etmiş ve o şehrin çocuğuymuş gibi her sorununa odaklanmıştı…

-Halka yakınlığını hissetmek için zırhlı aracını garaja çektirmiş ve normal bir otomobille görevini ifâ etmişti…

–     Tribünde sporseverlerle bütünleşir, caddelerde esnafla güler ve sokaklarda mazlum vatandaşlarla ağlaşırdı…

-Daha şehre geldiği ilk günlerde bile sivil kıyafetiyle halkın arasına karışmış, halkın nabzını tutmuş, halkı anlamış ve onlarla sağlam bir bağ kurmuştu. Akabinde halkın sıcak yüzünü ve samimiyetini görerek, telsizden aynen şu talimatı vermiştir;

3310’dan tüm birimlere!

“Diyarbakır Halkı’na eziyet edeni yakarım.”

Diyarbakır’ın, Diyarbakırspor taraftarının Gaffar abisiydi…

Recep Yazıcıoğlu veya Ali Gaffar Okkan (Şehit)olmak zor amaimkansız da değildir…

 

Bingöl İl Valisi ve Bingöl Emniyet Müdürlüğü görevlerini sürdürmekte olan mütevazi, hoşgörülü ve toplum fertleriyle iç içe iken tebessümlerini eksiltmeyen, Sn. Ali MANTIve Sn. Metin AKAY’ın Bingöl Halkı’yla bütünleşeceğini –ki hizmetleriyle şehrimizin bürokrasi tarihinde unutulmazlar listesine gireceğine inancım sonsuzdur.

      Türkiye Cumhuriyeti Devleti’nin bir vatandaşı, bir bireyi ve bir toplum ferdi olarak değerli valim Ali MANTI ve müdürüm Metin AKAY’aithâfen…

       Sn. Valim ve Sn. Müdürüm;

·         Bingöl, halkıyla misafirperver bir şehirdir. Kendilerine yaklaşıldığı ölçütlerin üstünde bir yakınlık gösterir. Çıkıp şehri dolaşmanız, halk ile bütünleşmeniz ve şehir sakinlerimiz ile kol kola ilimize yönelik ekonomik refah ve toplumsal huzur/barış odaklı yaklaşımlar göstermeniz, sizleri bu şehirde unutulmaz kılacaktır.

·         Bu şehir; genci, yaşlısıyla; kadını, erkeğiyle; okuyanı, okuyamayanıyla; bir olmanın ne demek olduğunu ve Vatan denildiğinde gerisinin teferruat olduğunu özü gibi bilmektedir. Ne doğusuyla söylendiği gibi faşist ne de batısıyla söylendiği üzere terörist bir şehir olmadı. Bu şehir, bir olmanın dirilik, diri olmanın yücelik kattığını, Albayrak ‘ın gölgesinde esenlik olduğu bilincindedir.

·         15 Temmuz gecesi yaşanan hain darbe girişiminin daha ilk saatlerinden başlanılarak, şehrin sokaklarına çıkan ve parçası oldukları bu güzelim Vatan’a kalkan olma gayretiyle hainlere karşı devletine siper olan bu şehrin evlatları sahipsiz bırakılır mı?

·         Bir şehrin ekonomik ve sosyal anlamda ileriye atılmasının en etkin ölçütü eğitim seviyesidir. Eğitim seviyesinin düşük olduğu şehirlerimizin en büyük sorunu uyuşturucu ve terördür.

          Şehrimizin öncül sorunları arasında yer alan uyuşturucunun kullanım yaş aralığı, uyuşturucu tacirlerince gittikçe çocuk yaşlara indirgenmiş ve maalesef ki; ailelerimiz imkânsızlıklarından ötürü, bu sorunun önüne geçemez olmuştur.  Devlet, baba şefkatiyle uyuşturucu ağına kapılmış gençlerimizin başını okşamalı ve bir anne sevgisiyle Vatan bilincini aşılamalıdır. Uyuşturucu bağımlılığından kaynaklı toplumdan kopuk yaşayan çocuk ve gençlerimiz, eğitim programlarıyla toplumsal yaşam alanlarına teşvik edilmeli ve eğitimin bir parçası olan sosyal aktivitelerle de bu programlar desteklenmelidir. Unutmayınız ki; uyuşturucu bireyi yalnızlığa iter ve yalnızlık hissine kapılan insanların aldatılması ve terörize edilerek programlanması çok daha basittir.

          Bir diğer sorunumuz ise; yıllardır süregelen, başta bölgemiz olmak üzere ülkemizin tamamına sirayet etmiş terör örgütlerinin henüz yaşamlarının baharında olan bazı gençlerimize yönelik politikaları apaçık ortadır. Saf ve temiz duyguların suistimaledilerek  gençlerimizin örgüt sempatizanlığına sürüklenmesine karşı, devletimizin sıcak yüzünü kullanması ve antiterörizm programlarını hayata geçirerek ‘Devlet-Millet Elele’ projelerini hayata geçirerek aldatılan bu gençlerimize sahip çıkılmalıdır.

Selam ve dua ile…

 

casino siteleri