Google News' te Takip Edin

Bingöl genç haberleri google


DİŞ SEVKLERİ ÖNLENECEK! | Gencin Sesi Gazetesi - Bingöl Haber - Genç HaberGencin Sesi Gazetesi – Bingöl Haber – Genç Haber

8 Aralık 2021 - 02:55

DİŞ SEVKLERİ ÖNLENECEK!

22 olan aktif klinik sayısının 25’e çıkarıldığını belirten Bingöl Ağız ve Diş Sağlığı Merkezi Başhekimi Kılıççalan; “Önümüzdeki günlerde minör cerrahi kliniği açarak hastalarımızın gömük ve 20’lik diş çekimlerini yaparak çevre illere sevklerinin önüne geçmeyi amaçlıyoruz” dedi.

DİŞ SEVKLERİ ÖNLENECEK!
Son Güncelleme :

08 Aralık 2016 - 12:17

Bingöl Ağız ve Diş Sağlığı Merkezi Başhekimi Dt. Mehmet Kılıççalan,  hastane tarafından yürütülen çalışmalar hakkında basın açıklaması yaptı.

Ağız ve diş sağlığının vücuttaki bütün sistemleri etkilediğini belirten Kılıççalan, “kalp-dolaşım sistemi hastalıkları, diyabet, yüksek tansiyon, solunum sistemi hastalıkları, kemik erimesi gibi rahatsızlıklar da ortaya çıkabilir.” dedi.

Kılıççalan, Ağız hijyeni yetersizliği, diş çürükleri, diş eti hastalıkları ve ağız kokusuna neden olduğunu belirterek, Türkiye`de diş ve diş eti hastalıklarının toplumun yüzde 85`inde sıklıkla görüldüğünü söyledi.

BİNLERCE ÖĞRENCİ TARAMADAN GEÇİRİLDİ

Toplum Ağız ve Diş Sağlığı haftası kapsamında binlerce öğrencinin ağız ve diş sağlığı taramasından geçirildiğini belirten Kılıççalan, “Hafta boyunca, sağlığımızın çok önemli bir parçası olan Ağız ve Diş Sağlığı bakımının özellikle çocukluktan itibaren verilen eğitimlerle kazandırılacağı bilinci ile ilimizde ki bazı okullarda ve sevgi evlerinde ağız ve diş taraması başlattık. İlk durağımız olan Sevgi Evlerinde kardeşlerimize ağız ve diş sağlığı konusunda eğitim verip taramalar yaptık. Hastanemiz tarafından alınan hediyeleri dağıtıp, diş fırçası ve macunu verdik. Ardından ilimiz Yavuz Selim İlkokulu, İbni Sina İlk ve Ortaokulu, Murat İlkokulu ve Sayın Valimiz Yavuz Selim Köşger’in de katılımıyla Mevlana Kız Anadolu Lisesinde taramalar yapıp, ağız ve diş sağlığı konusunda eğitimler verdik. Taramalar sırasında bütün öğrenci arkadaşlarımıza diş fırçası, diş macunu ve eğitici broşürler dağıttık.” dedi.

“NÖBET HİZMETİMİZİ 24 SAAT KESİNTİSİZ HALE GETİRDİK”

Ağız ve diş sağlığı taramalarının devam edeceğini vurgulayan Kılıççalan, şunları söyledi: “İleriki günlerde ağız ve diş sağlığı konulu sempozyum düzenlemeyi planlıyoruz. Ayrıca 2016 yılı içerisinde değerli halkımıza daha iyi hizmet vermek adına hafta içi 17-19 saatleri arasında mesai dışı klinik hizmeti vermeye başladık. Gece 00.00’a kadar olan nöbet hizmetimizi de 24 saat kesintisiz hale getirdik.”

“ÇEVRE İLLERE SEVKLERİNİN ÖNÜNE GEÇMEYİ AMAÇLIYORUZ”

Mevcut röntgen cihazlarına ek olarak 2 adet yeni röntgen cihazını hizmete sunduklarını ifade eden Kılıççalan, “22 olan aktif klinik sayımızı 25 e çıkardık. Ayrıca önümüzdeki günlerde minör cerrahi kliniği açarak hastalarımızın gömük ve 20’lik diş çekimlerini yaparak çevre illere sevklerinin önüne geçmeyi amaçlıyoruz.” ifadelerini kullandı.

Kıllıççalan, “Merkezimizde engelli vatandaşlarımız için kliniğimiz mevcut olup engelli vatandaşlarımıza daha iyi hizmet vermek adına bütün çalışmalarımız mevcuttur. Evde bakım birimimiz ile Bingöl merkez ve bağlı köylerde evde bakım hizmeti vermekteyiz. Ayrıca klinik ortamında diş tedavileri yapılamayan hastalarımıza genel anestezi altında tedavi hizmeti vermekteyiz.” şeklinde konuştu.

YORUM YAP

YASAL UYARI! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen kişiye aittir.

Gencin Sesi TV