“DOĞALGAZ TALEBİNİ EPDK’YA TEKRAR İLETECEĞİZ” « GencinSesi Gazetesi – Bingöl Genç Haberleri – Genç Haber

22 Ekim 2020 - 17:27

“DOĞALGAZ TALEBİNİ EPDK’YA TEKRAR İLETECEĞİZ”

Yapılan Halk Buluşması’nda konuşan Genç Belediye Başkanı M. Hadi Topraktan doğalgaz konusunun açılması üzerine, ”Doğalgazın gelmesi talebe bağlıdır. İlçe merkezinde elektrik aboneleri sayısının yüzde 6o’ı yani kişi başı 360 lira güvence parası yatırmış olsalardı bizler bugün doğalgazı kullanmış olacaktık. Ancak kimse bunu talep etmedi. Ama biz yine EPDK’ya bu sorunu ileteceğiz.”

“DOĞALGAZ TALEBİNİ EPDK’YA TEKRAR İLETECEĞİZ”
Son Güncelleme :

03 Şubat 2018 - 19:35

125 views

Ayda bir kez vatandaşların sorun ve taleplerini dinlemek amacıyla yapılan Halk Buluşması’nın bu ayki toplantısı Genç Anadolu Lisesinde yapıldı. Halk Buluşmasına Genç Kaymakamı Hasan Hüseyin Vural, Genç Belediye Başkanı M. Hadi Topraktan, Genç Milli Eğitim Müdürü Remzi Dinler kurum amirleri ve vatandaşlar katıldı. Halk Buluşmasında vatandaşlar doğalgazdan kaldırım işgaline, çöp saatlerinden kötü alışkanlıklarla mücadeleye gibi birçok konuda sorular sorarak yetkililerin yanıtlamasını istedi.

 

“DOĞALGAZIN GELMESİ TALEBE BAĞLIDIR”

 

Halk Buluşmasında bazı vatandaşların doğalgaz konusunu sorması üzerine konuyla alakalı açıklamada bulunan Genç Belediye Başkanı M. Hadi Topraktan doğalgazın talebe bağlı olduğunu belirterek:"Biz göreve başladığımızda EPDK’nın bir duyurusu vardı. Doğalgazın gelmesi talebe bağlıdır. İlçe merkezinde elektrik abonenin sayısının yüzde 6o’ı yani kişi başı 360 lira güvence parası yatırmış olsalardı bizler bugün doğalgazı kullanmış olacaktık. Bir, bir buçuk ay kadar ilan süresi vardı. O dönem sanırım 18 kişi güvence parası yatırdı. Bingöl’de doğalgaz ihtiyacı karşılanması gereken ilçelerin başında Genç geliyor Solhan ilçesi ile birlikte. Bu konunun takipçisiyiz inşallah vatandaşlarımızı memnun edecek gelişme yaşanacaktır. Vatandaşlarımızın doğalgaz talebini EPDK’ya tekrar ileteceğiz. İnşallah müjdeli haber verirler.”ifadelerini kullandı.

 

“KALDIRIM KAMUYA AİTTİR, İŞGALİ SUÇTUR”

 

Toplantıda söz alan bazı vatandaşların kaldırım işgallerinden şikayetçi olduklarını belirtmeleri üzerine Başkan Topraktan, Kaldırım işgali ilçenin önemli sorunlarından birisi olduğunu söyleyerek, ”Vatandaş bu işgal olayının çözümünü belediyeden bekler. Sorumluluk belediyededir. Kaldırım işgali suçtur. Kaldırımlar kamuya aittir. Hiç kimse kaldırıma kasa veya sandalye dolap gibi malzemeler koyamaz. Bizim amacımız Vatandaşların kaldırımlarda rahat yürümelerinin sağlamak. Bu konuda en çok bayanlarımız mağdur oluyor. Kaldırımlar işgal altında olduğu için bayanlar rahat yürüyemiyor. Biz işlem yaptığımızda da vatandaş tepki gösteriyor.” Şeklinde konuştu.

 

“ GENÇLERİMİZE DAHA ÇOK SOSYAL AKTİVİTE SAĞLAMALIYIZ”

 

Halk buluşmasında bazı gençlerin kendilerine yönelik sosyal aktivitelerin yetersiz olduğundan dert yanması üzerine Genç Kaymakamı Hasan Hüseyin Vural; ”Sosyal aktiviteler konusunda gençlere daha çok yardımcı olmalıyız. Gençlerimiz bize eksiklikler konusunda talepte bulunurlarsa bunları değerlendiririz. Aktivite konusunda kurslar konusunda ilgili kurumlarımızın daha çok aktif olmasının istiyoruz. Halk Eğitim Merkezi gibi kurumların daha çok çalışma yapıp gençlere yönelik aktivite uygulaması yapması lazım.” Şeklinde konuştu.

 

“KÖTÜ ALIŞKANLIKLAR KONUSUNDA AİLELERE DE ÇOK İŞ DÜŞÜYOR”

 

Kötü alışkanlıklarla mücadele konusuna da değinen Kaymakam Vural; ”İlçede kötü alışkanlıklara karşı mücadele ediyoruz. Tüm birimlerimizle bu konuda çalışıyoruz. Uyuşturucu satımı kullanımı konusunda vatandaşlara da büyük iş düşüyor. Eğer vatandaş mahallesinde çevresinde bu işi yapanları bildiği gördüğü halde ses çıkarmıyorsa vatandaş da bundan mesuldur. “ifadelerine yer verdi.

 

YORUM YAP

YASAL UYARI! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen kişiye aittir.