REKLAM ALANI

(160x600px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
Haftalık Gazetemiz

Gencin Sesi Gazetesi – Bingöl Genç Haberleri – Genç Haber

gencin sesi gazetesi haber ve reklam iletişim
Haftalık Gazetemiz

DOĞALGAZDA GÖZLER BAŞKAN DİRİK’E ÇEVRİLDİ

Genç’in en büyük ihtiyaçlarından biri, Bingöl’e 10 kilometre uzaklıkta olan İçmeler TOKİ’ye kadar getirilen ve Genç’e getirilmesi çokta zor olmayan doğalgazdır. Genç halkı, 31 Mart yerel seçimlerinde Genç Belediye Başkanı olan Mehmet Zeki Dirik’in doğalgazı Genç’e getireceğine inanıyor.

DOĞALGAZDA GÖZLER BAŞKAN DİRİK’E ÇEVRİLDİ
88 views
15 Nisan 2019 - 14:35
Haftalık Gazetemiz

DOĞALGAZDA GÖZLER BAŞKAN DİRİK’E ÇEVRİLDİ

31 Mart yerel seçimlerinde Mehmet Zeki Dirik’in Genç Belediye Başkanı olarak seçilmesi Genç’in doğalgaz umutlarını yeniden yeşertti. Başkan Zeki Dirik’in Genç’e doğalgaz getireceğine inanan Genç halkı, başkandan doğalgaz için mücadeleye en kısa sürede başlamasını istiyor.

“YAKIT MALİYETİ DÜŞER”
Doğalgazın, Genç ilçesinin ekonomisini de olumlu etkileyeceğini söyleyen vatandaşlar, her ay 105 TL’ye aldıkları bir tüpün maliyetinin doğalgaz ile 10-15 TL’ye düşeceğini belirterek; “Bugün 12 kilogramlık mutfak tüpünün maliyeti 105 lira. bir tüp mutfakta bir ay gidiyor. Doğalgaz kullanılması durumunda mutfakta kullanılan yakıt masrafı 10-15 lira civarına düşecek. Bu da vatandaş ekonomisini büyük oranda etkileyecek” dediler.

“İSTİHDAM SAĞLAR”
Genç’te doğalgaz kullanılmaya başlanması ile birlikte yeni sektörlerin de ortaya çıkacağını belirten vatandaşlar; “İlçede doğalgaz kullanılmaya başlanması ile birlikte yeni bir yatırım alanı da kendiliğinden ortaya çıkar. Önce doğalgaz tesisatçılığı gibi alanlarda yeni yatırımlar doğar. Bu da iş sıkıntısının olduğu Genç’te yeni istihdam alanlarının oluşması anlamına gelir. Yani doğalgaz hayatımızı her yönüyle kolaylaştırır” dediler.

DİRİK: “EN BÜYÜK GÖREV VATANDAŞA DÜŞÜYOR”
Konu ile ilgili görüşlerini aldığımız Genç Belediye Başkanı Mehmet Zeki Dirik ise, projeleri arasında yer alan doğalgazın gelmesi için ellerinden gelen tüm gayreti göstereceklerini ve Genç’i doğalgaza kavuşturacaklarını söyledi. Dirik, “Doğalgazın gelmesi talebe bağlıdır. Yerel seçimler nedeniyle ilçe merkezimizde nüfusumuz bayağı azaldı ve bizde bunun çalışmasını yürütüp ilçe nufüsunu tekrardan istenilen 20 bin seviyesine getirmek zorundayız. Vatandaşlarımızda bizlere yardımcı olup ikametgahlarını köylerden ilçe merkezine getirirlerse bu sorunu hemen çözeriz. Belediye olarak bu konuyu yakından takip ediyoruz. İnanıyorum ki vatandaşlarımızı memnun edecek gelişmeler yaşanacaktır. Vatandaşlarımızın doğalgaz talebini Enerji Piyasası Denetim kurumuna tekrar ileteceğiz. İnşallah müjdeli haber verirler” ifadelerini kullandı.

Haftalık Gazetemiz
KÖŞE YAZARLARI
halı saha yapan firmalar halı saha yapan firmalar halı saha yapan firmalar halı saha yapan firmalar

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.