Engelliler Yılmaz'la bir araya geldiler | Gencin Sesi Gazetesi - Bingöl Haber - Genç HaberGencin Sesi Gazetesi – Bingöl Haber – Genç Haber

21 Ocak 2021 - 15:02

Engelliler Yılmaz’la bir araya geldiler

Bingöl’deki Engelliler, Başbakan Yardımcısı Cevdet Yılmaz’a sorunlarını anlatmak için bir araya geldiler.

Engelliler Yılmaz’la bir araya geldiler
Son Güncelleme :

27 Ekim 2015 - 9:29

37 views

Saray Parkında bir araya gelen engelli vatandaşımız, sorunlarını anlatmak ve taleplerini dile getirmek için Başbakan Yardımcısı Cevdet Yılmaz’la görüştüler.

 

Toplantıda konuşma yapan Başbakan Yardımcısı Cevdet Yılmaz, hiçbir partinin bugüne kadar  AK Parti kadar engelli vatandaşlara sahip çıkmadığını belirterek, konuşmasına şöyle devam etti; “ İlk defa bizim iktidarımızla birlikte, engellilerle ilgili kapsamlı kanunlar çıktı, gerçekten engelli kardeşlerimizin her türlü meselesiyle birebir ilgilendik. Başta bugünki Cumhurbaşkanımız olmak üzere bütün parti yetkililerimiz bu konularla çok yakından ilgilendiler, yine bugünki Başbakanımız Ahmet Davutoğlu bu konularda çok hassas ve hepimiz bu konuya büyük önem veriyoruz. Biz şuna inanıyoruz; asıl engel kalplerde olan engeldir. Diğer engeller hepimizin başına gelebilir, hepimiz yaşıyabiliriz. Burda çekilen sıkıntıların da başka şekillerde karşılığı olur ona da inanıyoruz, yeter ki kalplerde engel olmasın. Engelli kardeşlerimiz toplumun önemli bir kesimini oluşturuyorlar, hem onların sorunları var hem ailelerinin tabi. Bu vesile ile yaşanan sıkıntılarla, bütün bunları düşünerek, onların hayır dualarına da talip olarak çok önemli çalışmalar yaptık.

Engelli Kardeşlerimiz Artık Sahipsiz Değil

Çıkardığımız kanunla birlikte, engelli kardeşlerimiz artık sahipsiz değil. Gerçekten çok önemli işler yapıldı. Birincisi herşeyden önce eğitim çok önemli. Engellilerimizin biz eğitim almasının istiyoruz, onların eğitimden, sosyal hayttan uzak kalmasını istemiyoruz. Dolayısıyla  engellilere yönelik eğitime, okullara büyük önem verdik, taşıma sistemleri dahil olmak üzere engelli kardeşlerimizin daha fazla eğitim almalarına, donanımlarını arttırmalarına yardımcı olduk. İkincisi istihdam; kamu başta olmak üzere, hiçbir dönemde devlete bu kadar sayıda engelli alınmadı. AK Parti döneminde çok şükür belli bir seviyeye geldik, bunu inşallah dahada artıracaz. Diğer taraftan özel sektörde de, engellilerin istihdam edilmesi için teşvikler vermeye başladık. Ayrıca engellilerimizin bakım hizmetleri; evde bakım hizmeti dediğimiz hizmetten, yüzbinlerce engellimiz artık yararlanır hale geldi. Bir kısmını evde bakarken, bakıcıya da ayrıca maaş veriyoruz. Engellilerimiz artık çok farklı düzeyde hizmet alan, eğitim imkanlarına ulaşan, istihdam imkanlarına ulaşan bir noktaya geldiler” açıklamalrında bulundu.

 

YORUM YAP

YASAL UYARI! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen kişiye aittir.

Gencin Sesi TV