Bingöl genç haberleri google
Bingöl genç haberleri google
DOLAR 18,5901 % 0.02
EURO 18,1105 % -0.43
GRAM ALTIN 1.014,54 % -0,82
ÇEYREK A. 1.658,78 % -0,82
BITCOIN 366.344 -3.017
ÜYE PANELİ
SON DAKİKA
hava 29°
Google News

FKA, Genç Belediyesi’nin projesine destek verecek

Fırat Kalkınma Ajansı, Genç Belediyesi’nin sunduğu ‘Genç Belediyesi Personelleri Profesyonelleşiyor’ projesine teknik ve fizibilite desteği sunacak.

Son Güncelleme :

20 Mart 2019 - 13:32

/ 93 views kez okundu.
FKA, Genç Belediyesi’nin projesine destek verecek

 

Fırat Kalkınma Ajansı, Bingöl’de destek almaya hak kazanan Teknik Destek Projeleri ve Fizibilite Desteği Projeler için destek verecek.

Bingöl Valiliği’nde düzenlenen imza törenine Vali Kadir Ekinci, Rektör Vekili Prof. Dr. Ramazan Solmaz, Fırat Kalkınma Ajansı Genel Sekreteri Abdulvahap Yoğunlu, Fırat Kalkınma Ajansı Bingöl Yatırım Destek Ofisi Koordinatörü İsa Telimen ve projede yer alan paydaş kurum amirleri katıldı.

Fırat Kalkınma Ajansı tarafından sağlanacak teknik ve fizibilite desteğinin amacı, bölgedeki kurum ve kuruluşların bölgesel kalkınma için önem arz eden çalışmalarında eksikliğini duydukları teknik alanlara yönelik uzman desteği sağlamak kaydedildi.

İmza töreninde teknik ve fizibilite desteği alınan projeler ise şu şekilde:

“Bingöl Üniversitesi – Travmatik Yaşantılarda Psikolojik İlk Yardım ve Kriz ve Kriz Olaylarına Müdahale Eğitici Eğitimi, Bingöl Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğü – Kadına Yönelik Aile İçi Şiddet ile Erken Yaşta Evlilik ve Cinsel İstismar Eğitici Eğitimi, Bingöl İl Sağlık Müdürlüğü – Liderlik Eğitimi Solhan İlçe Tarım ve Orman Müdürlüğü – Üretilen Tarımsal Ürünlerin Geleneksel Yöntemlerle İşlenmesi ve Modern Yöntemlerle Paketlenmesiyle İlgili Markalaşma Eğitimi, Genç Belediye Başkanlığı – Genç Belediyesi Personelleri Profesyonelleşiyor, Yayladere Belediyesi – Yayladere Su Dolum Tesisi Fizibilite ve Teknik Projelerin Hazırlanması, Solhan Belediyesi –  Solhan Belediyesi Tekstil Atölyesi.”

Bölgeye 2 milyon 100 bin lira destek

Destek programlarına ilişkin açıklamalarda bulunan Fırat Kalkınma Ajansı Genel Sekreteri Abdulvahap Yoğunlu, ajans olarak 2019 Yılı Fizibilite Desteği ve Teknik Destek Programları başvuruları almaya başladıklarını söyledi.

Yoğunlu, programlar hakkında bilgiler vererek, şöyle konuştu:

“TRB1 (Bingöl, Elazığ, Malatya, Tunceli) Bölgesinin kalkınmasına ve rekabet gücünün geliştirilmesine yönelik proje havuzunun güçlendirilmesi doğrultusunda uygun proje önerilerinin fizibilite ve eklerinin hazırlanmasını hedefliyoruz.  Ajans olarak destekleyeceğimiz projelerle TRB1 Bölgesinde büyük ölçekli yatırımlara öncülük edecek projelerin fizibilite raporlarını ve teknik raporlarını hazırlayarak yatırım sürecinin daha hızlı hayata geçirilmesinde öncülük yapacağız. Yeni yapılacak yatırımlarla bölgemizin sosyo ekonomik kalkınmasına katkı sağlamış olacağız. Teknik Destek Programı kapsamında ise Bingöl, Elazığ, Malatya ve Tunceli illerinde faaliyet gösteren kurum ve kuruluşların, bölgesel kalkınma için önem arz eden çalışmalarında eksikliğini duydukları teknik alanlara yönelik danışmanlık ve eğitim faaliyetleri gerçekleştirilmesini kurum olarak hedefliyoruz. Gerek uygulanacak eğitimler, gerekse de hayata geçirilecek danışmanlık hizmetleri ile programımıza başvuran bölgemiz kamu kurumları, mahalli idareleri, üniversiteleri ve diğer kurumlarında nitelikli insan kaynağının oluşturulması, kurumsal kapasitenin geliştirilmesi, iş güvenliğinin artırılması, kalite yönetim sistemlerinin kurulması ve yönetim süreçlerinin profesyonelleştirilmesi gibi alanlarda kurumlarımızın ihtiyaçları karşılandı. Teknik destek programımız sene boyunca başvuruya açık olup, tüm değerli yararlanıcılarımızın kendi faaliyet alanlarına ilişkin proje başvurularını yapabileceği bir program türüdür. Toplam 1.500.000 TL bütçe tahsis edilen 2019 Yılı Fizibilite Desteği kapsamında başarılı bulunan her bir projeye en az 20.000, en çok 150.000 TL tutarında hibe desteği sağlanabilecektir. Toplam 600.000 TL bütçe tahsis edilen 2019 Yılı Teknik Destek Programı kapsamında ise başarılı bulunan her bir projeye en fazla 25.000 TL tutarında eğitim veya danışmanlık faaliyeti desteği sağlanabilecektir” ifadelerini kullandı.

Yoğunlu, her iki programa da başvuruda bulunmak isteyenlerin detaylı bilgiye ve başvuru rehberlerine www.fka.gov.tr adresinden ulaşabileceklerini sözlerine ekledi.

casino siteleri