Google News' te Takip Edin

Bingöl genç haberleri google


Genç ASM, Laboratuar hizmetleri verecek | Gencin Sesi Gazetesi - Bingöl Haber - Genç HaberGencin Sesi Gazetesi – Bingöl Haber – Genç Haber

9 Aralık 2021 - 09:36

Genç ASM, Laboratuar hizmetleri verecek

Bingöl Halk Sağlığı Müdürlüğü bünyesinde Aile Sağlık Merkezleri ile Toplum Sağlığı Merkezi ve birinci basamak sağlık birimlerinin ihtiyaçlarının karşılaması için halk sağlığı laboratuvarı açıldı. Laboratuar hizmetleri ile ilgili bilgi veren Dr. Bahadır Altundal, laboratuar hizmetinin hem hastaların takibi açısından hem de erken tanı ve tedavi açısından önemli kolaylıklar sağlayacağını belirtti.

Genç ASM, Laboratuar hizmetleri verecek
Son Güncelleme :

18 Aralık 2016 - 14:19

Bingöl Halk Sağlığı Müdürlüğü tarafından Aile sağlık Merkezleri ile Toplum Sağlığı Merkezi ve birinci basamak sağlık birimlerinin ihtiyaçlarını karşılanaması için 1 Milyon 800 Bin TL’ye mal olan tam donanımlı bir laboratuar kuruldu.

 

 

Bingöl geneli 60 aile hekimine hizmet verecek olan laboratuar hakkında bilgiler veren Genç Aile Sağlığı Merkezi sorumlu hekimi Dr. Bahadır Altundal şunları belirtti:  “1. Basamak sağlık hizmetlerinin verildiği Aile Sağlığı merkezleri halkımız tarafından rahatça ulaşılabilir olması, hasta ile doktor ve yardımcı sağlık personeli arasındaki sürekli iletişim sayesinde hastanın doktorunu doktorunda hastasını tanıması, gerektiğinde bir üst basamak sağlık kuruluşuna yönlendirilmesi açısından çok büyük öneme sahiptir. Erken tanı ve tedavi, koruyucu hekimlik, kendisine kayıtlı hasta grubuyla sürekli iletişim halinde olarak onların izlemleri, psikososyal durumları, kronik hastalıkları olan kişilerde sürekli bakım, tedavi ve takip ve daha birçok konuda hizmet veren Aile sağlığı merkezlerimiz toplum sağlığı açısından çok büyük önem arz etmektedir. Kişileri sağlıklıyken korumayı ve gerekli tedbirleri almayı, hasta ise erken tanı ve tedaviyi hedeflemektedir. Bu açıdan bakıldığında laboratuvar tetkiklerini isteyebilmemiz hem hastalarımızın takibi açısından hemde erken tanı ve tedavi açısından bizlere kolaylık sağlayacaktır. Aile Sağlığı Merkeziyle Devlet Hastanesi arasında laboratuar tetkiklerinin eksikliği nedeniyle adeta mekik dokumak zorunda kalan hastalarımız, Genç Devlet hastanesi laboratuvarında da bir aksilik olması durumunda Bingöl merkeze gitmek zorunda kalıyorlardı. Hastaların mağduriyetlerinin,  zaman kayıplarını ve gereksiz yol harcamalarının önüne geçilmiş oldu. Bu sayede eminim Devlet Hastanesinin de hasta yoğunluğu zamanla azalacaktır. Genç Aile Sağlığı Merkezi hekimleri olarak bu önemli hizmette emeği geçen herkese teşekkür ederiz.”


YORUM YAP

YASAL UYARI! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen kişiye aittir.

Gencin Sesi TV