Google News' te Takip Edin

Bingöl genç haberleri google


“Genç Çiftçilere Yönelik Hibe Desteği “ Semineri | Gencin Sesi Gazetesi - Bingöl Haber - Genç HaberGencin Sesi Gazetesi – Bingöl Haber – Genç Haber

7 Aralık 2021 - 16:17

“Genç Çiftçilere Yönelik Hibe Desteği “ Semineri

İlçe Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü tarafından 30 Bin TL hibeli Genç Çiftçi Projesi bilgilendirme ve tanıtım toplantısı Genç Kültür Merkezi’nde yapıldı. Toplantıya İlçe Tarım Müdürlüğü teknik personeli ile çok sayıda çiftçi katıldı.

“Genç Çiftçilere Yönelik Hibe Desteği “ Semineri
Son Güncelleme :

18 Nisan 2016 - 10:32

Gıda Tarım Ve Hayvancılık Bakanlığı tarafından Kırsal Kalkınma Destekleri kapsamında, kırsalda yaşayan 18-40 yaş aralığındaki genç çiftçilerin bitkisel, hayvansal üretim ile yöresel ürünleri ile tıbbi ve aromatik bitkilerin üretimi, işlenmesi, depolanması ve paketlenmesine yönelik 30 Bin liraya kadar hibe ödemesi yapılacak. Proje kapsamında kırsalda, tarımda sürdürülebilirliğin sağlanması, çiftçilerin girişimcilik ruhunun geliştirilmesi, gelir düzeyinin artırılması, alternatif gelir imkanlarının sağlanması, genç kırsal nüfusun istihdamını sağlayarak kırsaldan kente olan sağlıksız göçün önlenmesi amaçlanıyor.

 

 

Kırsal Kalkınma Destekleri Kapsamında Genç Çiftçi Projelerinin Desteklenmesi, nüfusu 20 binden az olan yerleşim birimlerine yönelik olacak. Köyden kente göçün önlenmesine katkı sağlayacak projelere 30 bin liraya kadar hibe yoluyla destek verileceğini söyleyen İlçe Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü Ziraat Mühendisi Selahattin Koç, ile Ziraat Teknikeri Ramazan Bakıroğlu desteğe ilişkin çiftçilere şu bilgilendirmelerde bulundu.

 “30.000 TL karşılıksız hibe şeklinde uygulanacak proje kapsamında;

1) Büyükbaş ve küçükbaş hayvancılık projeleri,

2) Arı ve arı ürünleri yetiştiriciliği projeleri,

3) Kanatlı ve ipekböceği yetiştiriciliği projeleri,

4) Kapama meyve bahçesi tesisi projeleri,

5) Fide, fidan, iç ve dış mekân süs bitkisi yetiştiriciliği projeleri,

6) Kontrollü örtü altı yetiştiriciliği projeleri,

7) Kültür mantarı üretimi projeleri,

8) Tıbbi ve aromatik bitki üretimi, işlenmesi, depolanması ve paketlenmesi konulu projeleri,

9) Coğrafi işaretli, yerli gen kaynaklarını kullanarak, organik veya iyi tarım uygulamalı bitkisel ve hayvansal üretim konulu projeleri, (Bingöl, yerli gen kaynaklarını kullanma projesine dâhil değildir. Bu desteklemelerden faydalanamaz)

10) Coğrafi işareti olan gıdaların üretimi konulu projeleri, desteklenecektir.

 

Başvurusu yapılan projeler Bingöl’de kurulacak İl proje değerlendirme birimi tarafından değerlendirildikten sonra Bakanlığa sunulacak ve kazanan projeler ile hibe sözleşmesi imzalandıktan sonra 120 (Yüz yirmi) gün içinde projeler tamamlanmalıdır.

Hibe ödemeleri projeler tamamlandıktan sonra ödemeler yapılacaktır. Proje ile sağlanan materyaller 2 yıl boyunca İl ve İlçe Müdürlüğü tarafından kontrol edilecektir.


YORUM YAP

YASAL UYARI! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen kişiye aittir.

Gencin Sesi TV