Bingöl genç haberleri google
Bingöl genç haberleri google
DOLAR 18,4603 % -0.11
EURO 17,7735 % -0.01
GRAM ALTIN 963,26 % 0,03
ÇEYREK A. 1.574,92 % 0,03
BITCOIN 355.858 0.939
ÜYE PANELİ
SON DAKİKA
hava
Google News

Genç Gençlik Merkezi Türkiye finalinde

Antalya’da düzenlenen Gençlik Merkezleri Arası Halk Oyunları Yarışması’nda Bingöl’ü temsil eden Genç Gençlik Merkezi ekibi, iki kategoride de ‘en iyi performans’ ödülü alarak Türkiye finaline katılmaya hak kazandı.

Son Güncelleme :

20 Mart 2012 - 11:57

/ 74 views kez okundu.
Genç Gençlik Merkezi Türkiye finalinde

Antalya ilinde 17–19 Mart 2012 tarihlerinde 9 il ekibinin katılımıyla gerçekleştirilen Gençlik Merkezleri Arası Halk Oyunları Grup Yarışması’na katılan Genç İlçesi Gençlik Merkezi, geleneksel dal gençler ve büyükler kategorilerinde Bingöl’ü temsil etti.

Yoğun izleyici kitlesi karşısında sahne alan Genç Gençlik Merkezi Halk Oyunları ekipleri, Antalya’da ikamet eden Bingöllülerin yoğun tezahüratları eşliğinde oyunlarını sergilediler. İzleyicilerin ve jürinin büyük beğenisini kazanan Genç Gençlik Merkezi Halk Oyunları ekipleri, her iki kategoride de ‘en iyi performans’ ödülüne layık görüldü. Ekipler, önümüzdeki günlerde belirlenecek yer ve tarihte Türkiye finallerinde Bingöl’ü temsil edecekler.

Elde edilen başarının Bingöl ve Genç adına önemli olduğunu ifade eden ekip eğitmeni Cengiz Bostancı: “İyi bir hazırlık sürecimiz oldu. Nitekim bunun sonucu sahneye de yansıdı. Bu yarışmalarda birincilik, ikincilik yok. Jüri üyelerinin performans notlarına göre finalistler belirleniyor. Bizler de en iyi notu alarak Türkiye finallerine yükseldik. İnşallah finalde de ilimizi ve ilçemizi en iyi şekilde temsil edeceğiz” dedi.

Bostancı, yarışma öncesi desteklerini esirgemeyen Genç Belediye Başkanı Abdurrahim Ariç’e, Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Erdal Arıkan’a, Genç Gençlik Hizmetleri ve Spor İlçe Müdürü Engin Dağ ile ismini sayamadığı tüm kişi ve kurumlara teşekkür ettiğini de sözlerine ekledi.