Google News' te Takip Edin

Bingöl genç haberleri google


Genç’te Ücretli Öğretmen Alınacak | Gencin Sesi Gazetesi - Bingöl Haber - Genç HaberGencin Sesi Gazetesi – Bingöl Haber – Genç Haber

9 Aralık 2021 - 10:54

Genç’te Ücretli Öğretmen Alınacak

Genç İlçesine bağlı eğitim kurumlarında askere giden, ücretsiz izne ayrılan ve raporlu olanların yerine, ücretli öğretmen alınacağı duyuruldu.

Genç’te Ücretli Öğretmen Alınacak
Son Güncelleme :

05 Eylül 2016 - 13:17


Genç ilçesine bağlı eğitim kurumlarında askere giden, ücretsiz izne ayrılan ve raporlu olanların yerine, Milli Eğitim Bakanlığı İnsan Kaynakları Genel Müdürlüğünün Yönetici ve Öğretmenlerin Ders ve Ek Ders Saatlerine İlişkin Kararının 9. maddesi ile Milli Eğitim Bakanlığının 2011/43 No’lu Genelgesinde belirtilen kriterler doğrultusunda ders karşılığında ücretli öğretmenler alınacak.


 


 


İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü internet sitesinden yapılan açıklamada; “Görev almak isteyenlerin aşağıdaki başvuru takvimi çerçevesinde ekteki matbu dilekçe örneğine uygun olarak hazırlanan dilekçe ve istenen belgelerle birlikte Müdürlüğümüz İnsan Kaynakları Bölümüne şahsen başvurmaları gerekmektedir. Görevlendirmeler Bakanlığımızın atama kriterlerine göre alan bazlı KPSS 10 ve KPSS 121 Öğretmenlik Alan Puanı üstünlüğüne göre yapılacaktır. Ancak öğretmen istihdamında güçlük çekilen ulaşım barınma gibi uzak köy okullarındaki görevlendirmelerde idarenin takdir hakkı saklıdır. Oluşturulan sıralama listesine göre Kaymakamlığımızca uygun görülenler arasından görevlendirme yapılacaktır. Görev verilenlerden, verilen göreve gitmeyenler bu eğitim öğretim yılı içerisinde görev alma hakkını kullanmış sayılacak ve tekrar görev verilmeyecektir. Görevlendirmelerde görev alacak kişilere matbu dilekçede belirttikleri telefonlarına, telefon ile ulaşılacak olup, adreslerine ayrıca tebligat yapılmayacaktır” denildi.


İSTENİLECEK BELGELER ŞÖYLE


  • Dilekçe (İl Milli Eğitim Müdürlüğünden elden veya Müdürlüğümüze ait resmi İnternet adresinde temin edilecektir. http://bingol.meb.gov.tr)

  • Diploma/Mezuniyet Belgesi/Çıkış Belgelerinin aslı gösterilmek kaydıyla fotokopisi

  • Diploma Denklik Belgesi (Yurtdışı Okullardan Mezun Olanlar İçin)

  • Varsa Orta Öğretim Alan Öğretmenliği Tezsiz Yüksek Lisans veya Pedagojik Formasyon Belgesi

  • Nüfus Cüzdan Fotokopisi

  • 2016 KPSS 10/ KPSS 121 Sınav Sonuç Belgesi

  • Dilekçeye eklenmek şartıyla şahsen başvuruda bulunulacaktır

  • Okul Öncesi alanında görev almak isteyen Önlisans düzeyindeki adayların yukarıda ki belgelere ek olarak daha önce görev yapmış olanların sigortalılık gün sayısını gösteren SKG dökümünü ibraz etmeleri gerekmektedir.


İlçelerde görev almak isteyenler İlçe Milli Eğitim Müdürlüklerince yapılacak duyuruya istinaden görev almak istedikleri İlçe Milli Eğitim Müdürlüklerine başvuruda bulunmaları gerekmektedir. Görevlendirmeler eş zamanlı yapılacağından birden fazla ilçeye başvuruda bulunanların Müracaatları dikkatte alınmayacaktır.


BAŞVURU TAKVİMİ


Öğretmenlik Alan Bilgisi Testi (ÖABT) Gerektirmeyen Alanlar Bakımından (KPSSP10): 24/08/2016-09/092016


Öğretmenlik Alan Bilgisi Testi (ÖABT) Gerektiren Alanlar Bakımından (KPSSP121): Alan sınavı açıklandıktan 09/09/2016 tarihine kadar


Diğer Üniversite ve Önlisans/Yüksek Okul Mezunları için: 24/08/2016-09/092016

 


YORUM YAP

YASAL UYARI! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen kişiye aittir.

Gencin Sesi TV