Bingöl genç haberleri google
Bingöl genç haberleri google
DOLAR 18,5853 % -0.26
EURO 18,3036 % -0.38
GRAM ALTIN 1.023,34 % -0,19
ÇEYREK A. 1.673,17 % -0,19
BITCOIN 377.150 1.032
ÜYE PANELİ
SON DAKİKA
hava 27°
Google News

‘Genel Sağlık Sigortası’na Geçiş Toplantıları yapıldı

Genç Sosyal Güvenlik Merkezi tarafından Sosyal Sigortalar ve Genel Sağlık Sigortası hakkında bilgilendirme toplantıları düzenlendi.

Son Güncelleme :

06 Nisan 2012 - 10:40

/ 73 views kez okundu.
‘Genel Sağlık Sigortası’na Geçiş Toplantıları yapıldı
Düzenlenen toplantılar kapsamında Genel Sağlık Sigortasının zorunluluğuyla ilgili hak ve yükümlülükler konusunda vatandaşların toplu halde bulundukları mekânlar ve kahvehaneler ziyaret edilerek, konuyla ilgili bilgiler verildi.

Yapılan ziyaretlere Genç Kaymakamı Muammer Köken, Sosyal Güvenlik Merkezi Müdürü İsmail Aktaş, İl Sosyal Güvenlik Merkezi Müdür Yardımcısı Ayhan Palaoğlu, Solhan Sosyal Güvenlik Merkezi Müdürü Murat Bazencir ve Denetmen Ali Aydoğdu katıldı. Toplantılarda ayrıca Tarım Sigortası ve Tarım Bağ-Kur’u konusunda devletin sağladığı avantajlar anlatıldı. Geçmişte çalıştığı halde sigorta primlerini ödemeyen birçok vatandaş yaşı ilerleyip çalışamaz hale gelince pişmanlık duyduklarını dile getirdiler. Toplantıyı gerçekleştiren yetkililer, aynı pişmanlık ve sıkıntıların yaşanmaması için yarınlarını düşünmeleri gerektiği belirtildi.

Bilgilendirme toplantısında Genç Kaymakamı Muammer Köken ise eskiden insanların çok çocuk yaparak veya geniş aile şeklinde evlatlarını yanından ayırmayarak Sosyal Güvenlik Sistemlerini oluşturmaya çalıştıklarını belirtti. Köken:”Ancak bu durum günümüzde anlamını yitirdi. Devletin imkânları kullanılmalı ve Sosyal Güvenlikte kendisi ve geleceği için prim yatırdığını unutmamalıdır” dedi.

casino siteleri