İbn-İ Sina Yeni Yerinde Eğitime Başladı | Gencin Sesi Gazetesi - Bingöl Haber - Genç HaberGencin Sesi Gazetesi – Bingöl Haber – Genç Haber

12 Nisan 2021 - 18:09

İbn-İ Sina Yeni Yerinde Eğitime Başladı

İbn-İ Sina Yeni Yerinde Eğitime Başladı
Son Güncelleme :

08 Mart 2021 - 11:08

57 views

Genç İbn-i Sina Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi, yeni binasında eğitim-öğretime başladı.

Daha önce Genç Anadolu Lisesi akabinde Şehit Murat Yıldırım Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi ile birlikte aynı binada eğitim öğretimini sürdüren Genç İbn-İ Sina Mesleki Ve Teknik Anadolu Lisesi, Yenişehir Mahallesinde hizmete giren yeni binasında eğitim öğretim yılına başladı.

Geçtiğimiz dönemlerde yaptıkları projelerle göz dolduran Genç İbn-İ Sina Mesleki Ve Teknik Anadolu Lisesi, yeni binasında da çalışmalarıyla Bingöl’ün en iyi okullarından biri olmayı hedefliyor.

Daha önce yaptıkları projelerle öğrencilerin projelerde aktif rol almasını sağlayan okul yönetimi, gençlere doğa sevgisini, güzel ahlakı, hayvan sevgisini, sorumluluk bilincini, yardımlaşmayı, kültüre bağlılığı ve geleceğe geniş ufuk açısıyla bakmayı hedefliyor.

2019 ve 2020 yıllarında yaptıkları birçok projeyle adından söz ettiren okul, yeni öğretim yılında da hazırlıklara başladı. Okul müdürü Abdurahman Yılmaz, teknik donanım eksiklerini tamamladıktan sonra yapacakları projelerle kamu yararı sağlayıp ilçeyi ve okulu daha iyi yerlerde temsil etme gayretinde olacaklarını ifade etti. Yılmaz;“Yeni binamızda eğitim öğretim yılına başladık hayırlı olsun. 4 yılda mezun verdiğimiz 250 öğrencimizden yaklaşık 50 öğrencinin hastanelerde işe yerleştiğini 100 den fazlasının lisans ve önlisans programlarına yerleşti. Sağlık alanında ara eleman ihtiyacının sürekli olduğu ve bu bölümden mezun olanların işe girme imkanlarınının diğer alanlara daha yüksek.  Geçtiğimiz dönemlerde yaptığımız birçok projemiz vardı. projelerle yüzlerce, binlerce ailenin gıda ve giyim ihtiyaçlarını karşıladık. Her yıl okulumuzu tercih eden öğrenci sayısı kadar fidan dikimi yapıp öğrencilerimize yeşilin önemini hatırlatıyoruz. Dilsiz dostlarımız için yaptığımız sessiz dostlar projesiyle öğrencilerimize hayvan sevgisini aşıladık. Öğrencilerimizin Avrupa da Erasmus ile staj yapmalarını sağladık. Staj sonunda öğrencilerimizin Alzheimer hastalarına yönelik profesyonel anlamda tecrübe kazanmaları, sosyal becerilerini geliştirmeleri, dil gelişimlerini hızlandırmaları, edinilecek sertifikalarla istihdam edilebilirlik seviyelerini güçlendirdik. Yeni binamızda ufak bir takım eksiklerimiz bulunuyor onları gidermeye çalışıyoruz. Teknik donanım eksikleri tamamlandığının da Genç İbn-İ Sina Mesleki Ve Teknik Anadolu Lisesi’ni Bingöl’ün en iyi okullarından biri yapmak için çalışmalarımıza devam edeceğiz.”

YORUM YAP

YASAL UYARI! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen kişiye aittir.

Gencin Sesi TV