bsr recyclinghof berlin

“İnceleme İddiaları Asılsızdır“ | Gencin Sesi Gazetesi - Bingöl Haber - Genç Haber

Google News' te Takip Edin

Bingöl genç haberleri google


“İnceleme İddiaları Asılsızdır“ | Gencin Sesi Gazetesi - Bingöl Haber - Genç HaberGencin Sesi Gazetesi – Bingöl Haber – Genç Haber

20 Ekim 2021 - 23:33

“İnceleme İddiaları Asılsızdır“

Demir ve Bürlükkara: “Sayıştay Raporu ile ilgili kamuoyunun yanlış bilgilendirilmeye çalışıldığı ve her alanda yapılan büyük çalışmaları şeffaf şekilde yapan bir kurumun yersiz iddialarla yıpratılması bizleri derinden üzmüştür” dediler.

“İnceleme İddiaları Asılsızdır“
Son Güncelleme :

04 Aralık 2014 - 11:51

İl Genel Meclis Başkanı Yaşar Demir ve İl Genel Meclisi AK Parti Grup Başkanvekili Mahmut Bürlükkara iddialarla ilgili açıklamaların asılsız olduğunu belirttiler.  

 

 

Gazetemizin dünkü sayısında DBP’nin İl Genel Meclis Üyeleri Şahabettin Kartal, İl Genel Meclis Üyesi A.Aziz Çiçekçi ve Aydın Kaya, İl Özel İdaresi’nin 2013 yılı Sayıştay denetim raporu sonuçlarına ilişkin açıklamada bulunmuştu.

Çıkan haber sonrası konuyla ilgili yazılı açıklamada bulunan İl Genel Meclis Başkanı Yaşar Demir ve İl Genel Meclisi AK Parti Grup Başkanvekili Mahmut Bürlükkara, iddiaları kabul etmediler.

İTHAMLARA VERİLEN CEVAPLAR

 ‘Sayıştay Raporu ile ilgili kamuoyunun yanlış bilgilendirilmeye çalışıldığı ve her alanda yapılan büyük çalışmaları şeffaf şekilde yapan bir kurumun yersiz iddialarla yıpratılması bizleri derinden üzmüştür’ diyen Demir ve Bürlükkara, yapılan ithamlarla ilgili şu açıklamada bulundular:

“2013 yılında 39 Milyon TL fazla harcanan ifadesi yanlıştır. 2013 yılından 2014 yılına devreden ödenek miktarı 39 Milyon TL’dir. 2013 yılından 2014 yılına devreden işlerin büyük çoğunluğu tamamlanmış olup rakamın çok düştüğü kesin hesapta belli olacaktır. İddia sahipleri tarafından bunun da kamuoyu ile paylaşılmasını bekliyoruz. İhalesiz elektrik alımı yapıldığı iddiası; bütün kurumlar gibi biz de bina elektriğini TEDAŞ’tan alıyoruz. 2013 yılında çıkarılan genelgeye göre 2 defa ihale edilmiştir. Katılımcı olmadığından ihale iptal edilmiştir. Ödemelerde ‘ödenmesinde bir sakınca yoktur’ ifadesi olmadığı belirtilmiştir. Kaşede “ödeneği vardır” ifadesi vardı. Bunun yerine “ödenmesinde sakınca yoktur “ ile değiştirilmiştir. Bunu bile gündeme getirmek kurumla ilgili ne kadar uğraşıldığı buna rağmen kayda değer bir şey bulunmadığını göstermektedir. Faaliyetle ilgili üst yöneticilerin güvence beyanı eklenerek ibraz edilmiştir. (İdareden bu belge temin edilebilir. Kurumun internet sayfası aktif olup bütün bilgilere internet sayfasından ulaşılabilmektedir. İl ve İlçe Özel İdareler yılda iki defa denetlenmektedir. (İdareden belgeler temin edilebilir.) Hukuk servisi kurulmuş olup tam sözleşmeli avukat çalışmaktadır. Kurum girişinde sağ tarafta görülebilir. Her alanda her yere elindeki bütün imkânlarla hizmetleri şeffaf şekilde götürmektedir. Hiç bir zaman bu kadar güzel hizmetlerin yapılmadığı ve bunların sudan bahanelerle örtbas edilmeye çalışılması vicdani değildir. Sayıştay tarafından çıkarılan bir zimmet ve açılan bir soruşturma bulunmadığı ayrıca sadece bulgularla hareket edilmesi ve verilen cevapların paylaşılmaması manidardır. Kamuoyuna saygıyla duyurulur.”

YORUM YAP

YASAL UYARI! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen kişiye aittir.

Gencin Sesi TV