replica watches
İNİSİYATİF ALDILAR, ÖZEL SINIFA DESTEK OLDULAR | Gencin Sesi Gazetesi - Bingöl Haber - Genç Haber

Google News' te Takip Edin

Bingöl genç haberleri google


İNİSİYATİF ALDILAR, ÖZEL SINIFA DESTEK OLDULAR | Gencin Sesi Gazetesi - Bingöl Haber - Genç HaberGencin Sesi Gazetesi – Bingöl Haber – Genç Haber

22 Ocak 2022 - 18:09

İNİSİYATİF ALDILAR, ÖZEL SINIFA DESTEK OLDULAR

İNİSİYATİF ALDILAR, ÖZEL SINIFA DESTEK OLDULAR
Son Güncelleme :

10 Ocak 2022 - 17:21

Genç ilçesinde gerçekleştirdiği birçok sosyal farkındalık etkinliği ile ön plana çıkan Genç Sivil İnisiyatifi, Servi İlkokulu bünyesinde bulunan Özel Eğitim Sınıfının ihtiyaçlarını karşıladı.

Sosyal Medya üzerinden örgütlenerek, onlarca sosyal farkındalık projeleri gerçekleştiren Genç Sivil İnisiyatifi, son olarak Servi İlkokulu bünyesinde olan ve bir takım malzeme gereksinimi bulunan, özel eğitim sınıfının ihtiyaçlarını karşıladı. İçerisinde matematik seti, denge oyunları, her türden boya, boyama kitapları, sınıf içi eğitici tablolar, kırtasiye malzemeleri gibi yaklaşık 100’e yakın eğitici ve öğretici materyali, Özel Eğitim Sınıf Öğretmeni Hatice Bencil’e teslim etti.

Gerçekleşen çalışma ile birlikte özel eğitim sınıfını neredeyse tamamen doldurduklarını ifade eden Sivil İnisiyatif Grubu Kurucusu Murat Gökçe, destek veren üyelere ve hayırseverlere teşekkür ettiğini söyleyip şunları söyledi: “Sosyal sorumluluk projelerini daha aktif ve daha şeffaf şekilde gerçekleştirebilme adına yaklaşık 8 ay önce Genç Sivil İnisiyatif Grubunu kurduk. Üyelerimiz tamamen gönüllü olarak destek veriyor. Sosyal sorumluluk projelerimize destek veren hayırseverler de yine çoğu zaman bedenen olarak da yanımızda yer alıyor. Tabi bu bizleri daha fazla motive ediyor. Şimdiye kadar onlarca çalışma üretip etkinlikler gerçekleştirdik. Son olarak Servi İlkokulu bünyesinde Özel Eğitim Sınıfının kurulduğunu ve bir takım ihtiyaçlarının olduğunu öğrendik. Girişimlerimiz sonucu Genç İMKB Atatürk Ortaokulu Özel Eğitim Sınıfı Öğretmeni Yeşim Gezgin aracılığıyla, Servi Merkez İlkokulu Özel Eğitim Sınıfı kardeş sınıf ilan edildi. Akabinde gerek Yeşim Gezgin hocamız olsun gerekse de duyarlı vatandaşlarımızın sundukları destekler olsun bunları toparlayıp Grubumuzun gönüllüsü Müzik Öğretmeni Şenay Buketçi ile birlikte Servi Merkez İlkokulu Müdürü Sedat Dinç ile Özel Eğitim Sınıfı Öğretmeni Hatice Bencil’e teslim ettik. Bizlere desteklerini esirgemeyen tüm duyarlı vatandaşlarımıza sonsuz şükranlarımızı sunuyoruz” dedi.

Haber: Ahmet SAYILIR

YORUM YAP

YASAL UYARI! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen kişiye aittir.

Gencin Sesi TV