“İşgallere çözüm getirmek için kararlıyız” | Gencin Sesi Gazetesi - Bingöl Haber - Genç HaberGencin Sesi Gazetesi – Bingöl Haber – Genç Haber

10 Nisan 2021 - 18:11

“İşgallere çözüm getirmek için kararlıyız”

“İşgallere çözüm getirmek için kararlıyız”
Son Güncelleme :

22 Temmuz 2019 - 18:47

254 views

Genç’te kahvehane esnafıyla bir araya gelen Genç Belediye Başkanı Mehmet Zeki Dirik, “Genç için doğru olan neyse, bizim doğrumuz da o olacak. Halkımızın büyük çoğunluğunun talepleri arasında yer alan kaldırım işgali sorununa köklü çözüm getirmek için kararlıyız. Önceliğimiz istişare ve diyalog olacak ancak uyarıları göz ardı edenlere yaptırımlar uygulanacak” dedi.
Genç Belediye Başkanı Mehmet Zeki Dirik, Belediye Başkan Yardımcısı Kemal Erdem ve Zabıta amiri Veysi Erdoğmuş ile birlikte kahvehane esnafıyla eski belediye binası toplantı salonunda bir araya geldi.
Başkan Dirik, burada yaptığı konuşmada, özellikle çarşı merkezindeki kaldırım işgallerine yönelik ciddi bir çalışma yürütüleceğini söyledi.
Ortak bir akılla hareket ettiklerini vurgulayan Başkan Dirik, “Genç ilçesinin en büyük sorunları arasında yer alan kaldırım işgali sorununu istişare ve diyalogla çözmek istiyoruz. Seçim döneminde ve seçildikten sonra vatandaşımızı dinledik, sorun ve beklentileri not ettik. Halkımızın büyük çoğunluğunun kaldırım işgallerinden şikâyetçi ve bu sorunun bir şekilde çözülmesini istiyor. Sadece sizlerle değil, ilgili tüm kesimlerle toplantılar düzenleyerek, bu sorunu aşmak istiyoruz” diye konuştu.
“Kamunun ortak alanını kısıtlamayız”
Bayan vatandaşlardan yüzlerce şikayet aldıklarını ve çarşı merkezindeki düzensizliğe son vermek istediklerini vurgulayan Başkan Dirik, şunları söyledi: “ Kaldırım işgallerine ilişkin çok yoğun şikâyetler alıyoruz. Kaldırımlardaki işgaller kadın ve engelli kardeşlerimizi çok zor durumda bırakıyor. Halis bir niyetle kimseye haksızlık etmeden, ayrıcalık tanımadan sizlerin de desteğiyle bu sorunu çözmek istiyoruz. Bu memleket hepimizin, kamunun ortak kullanım alanı olan alanları kısıtlayamayız. Biz bu şehirde bir düzen oluşturmak istiyoruz. Kahvehane işletmecisi esnaflara haksızlık ve zulüm etmeden kentimizin ortak sorunu olan kaldırım işgali sorununu çözmek istiyoruz.”
“Vatandaşlardan duyarlılık bekliyoruz”
Kahvehane esnafıyla ortak bir akıl noktasında bir karar verildiğini belirten Başkan Dirik,“Kahvehane esnafı ile kaldırım işgalleri konusunu enine boyuna tartışıldı. Ortak akıl noktasında bir karara varıldı. Bundan sonra bütün kahve işletmecisi esnafımız herkes kendi dükkânının önünde tek sıra halinde masalar sandalyelerin arasında konulması şartı ilen müsaade edilecektir. Bu konuda vatandaşlarımızdan ciddi bir duyarlılık bekliyoruz. Kahveci esnafımıza zorluk çıkarmasınlar. Mutlaka bu kurallara uyulmasını istiyoruz, Kaldırımlar hepimizin, tüm kamunundur kaldırımlar. Bu kaldırımlar yayalar için geçiş ortak yerlerimizdir. Bu konuda vatandaşlarımızdan duyarlılık bekliyoruz. Kahveci esnaflarımıza lütfen zorluk çıkarmamalarını öneme istirham ediyorum.” Dedi.
Uzlaşma sonucu alınan kararlar
1. Kaldırımlarda yaya geçiş yolu kapanmayacak şekilde kendi işyeri önünde tek sıra halinde masalar sandalyeler arasına konulacak şekilde müsaade edilecek.
2. Akşam saat 20:00’den sonra esnek davranılacak.

 

YORUM YAP

YASAL UYARI! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen kişiye aittir.

Gencin Sesi TV