Bingöl genç haberleri google
Bingöl genç haberleri google
DOLAR 18,5507 % 0.06
EURO 18,0337 % -0.11
GRAM ALTIN 988,20 % 0,07
ÇEYREK A. 1.615,71 % 0,07
BITCOIN 363.651 2.167
ÜYE PANELİ
SON DAKİKA
hava 12°
Google News

İSRAİL’İ KINAMIYOR VE MALLARINI DA BOYKOT ETMİYORUM

Son Güncelleme :

05 Ağustos 2014 - 13:50

/ 94 views kez okundu.
İSRAİL’İ KINAMIYOR VE MALLARINI DA BOYKOT ETMİYORUM

        “Evet, altını çizerek söylüyorum;  Ben, İsrail’i kınamıyorum ve bunu yaparak, yalnızca  kınayanlardan da olmayacağım.”

 

        Siyonist ve işgalci İsrail, 3 ( ÜÇ ) Yahudi yerleşimcinin ölümünü bahane ederek Filistin topraklarına karşı saldırı eylemlerini yükseltmiş ve binlerce masum sivili katletmiştir ki hala kâtletmeye devam etmektedir. İslam Coğrafyası’na yönelik, Haçlı ittifâklı bu saldırılara, İslam Devletleri’nden yükselen tepkiler ise ilginç ve hatta gülünçtür.

        Nüfusunun çoğunluğunu müslüman topluluklarının oluşturduğu devletlerde;

       Devlet yöneticilerinin kınamak ve halklarının da boykotlarla tepkilerini göstermeleri, Ortadoğu’da yayılmacı politika izleyen Siyonist İsrail’in, bu yaklaşımına kürek çekmekten başka hiçbir anlam ifade etmemektedir.

       “Peki, yaşanan bu zulme sessiz mi kalalım?” diyebilen canlara sonsuz selam olsun…

       Hayır!

       Sessiz kalmayacağız, kalmamalıyız…

       Zulmü, sadece kınamakla ve boykotlarla bitirmek bir hayal ürünüdür. Bilinmelidir ki bu gibi eylem süreçleri, İslam Coğrafyası’nda yaşayan halkların dirilip, birlik olma yolundaki en büyük engeldir.

                             CIA VE MOSSAD’IN GAZZE, BOYKOT VE KINAMA STRATEJİSİ

       Zulmün odağı, zalimlerin otağı olan BATI ve iş birlikçisi İsrail, son yüzyılda Ortadoğu’yu kan gölüne çevirmiş, bu topraklarda yaşayan Müslüman Halkları esaret altında tutarak, her türlü çirkinliği revâ görmüştür. Yıllarca yaşanan bu sindirme politikası, kimi önder kişilikler haricinde birçok devirde boykot ve kınama boyutunu geçememiştir.  CIA ve MOSSAD, İslam Coğrafyası’na yönelik çalışmalarında, bilinçli bir şekilde boykot ve kınama eylemleriyle olası İslam Birliği’nin önüne geçmekte ki bu tür stratejilerle, zulme karşı aktif faaliyet gösterebilecek Müslüman topluluklarını da susturmaya çalışmaktadır.

      Birkaç yıl evveline gittiğimizde Filistin’de yaşanan bu acı gerçekleri, El-Fetih ve Hamas çekişmelerinden sonraki dönemde vuku bulan talihsiz toprak kayıplarıyla görebiliriz. El-Fetih’in ılımlı politikası sonucu kaybedilen BATI-ŞEİRA ( kukla yönetim ) ve Hamas’ın mücadale azmiyle direnen GAZZE

      Ortadoğu’nun kalbi olan Filistin Devleti’nin özgürlüğü adına boykot ve kınama gibi anlamsız eylemlerden ziyade, saha eylemleriyle EmperyalistSiyonist güçleri püskürtmeyi başaran önderlere selam olsun…

             Bu vesile ile…

       İzzettin El-Kassam

       Abdulaziz Rantisi ve Şeyh Ahmed Yasin’i  Rahmetle anıyorum…

      CIA ve MOSSAD’ın üzerinde durduğu bir diğer konu ise Filistin Devleti’nin toprak bütünlüğünü hiçe saymak adına insanların bilinç altında Filistin Devleti’ni Gazze’ye indirgemektir. Bu tür psikolojik harekâtlar, var olan tüm savaşlarda kullanılmış ve hala kullanılmaya devam etmektedir.

      Ne yazık ki Amerika ve İsrail istihbarat teşkilatları’nın bu gibi harp stratejilerine, bazı Müslüman toplulukları da alet olmaktadır. Günler hatta haftalar boyunca, sokak eylemlerinde gözyaşlarıyla “Gazze’ye özgürlük” nidâları atan Müslümanlar, her şeyden habersiz Filistin Devleti’nin toprak bütünlüğünü yok saymış ve Filistin Devleti’ni,  Gazze’ye indirgeyerek bilinç altında BÜYÜK İSRAİL DEVLETİ’ni kabullenmiştir.

       Bu tür yanlış eylem ve sonuçlarından kurtulabilmemizin en temel yolu;

        “Yaşasın tam bağımsız Filistin Devleti…” diyerek, Filistin Devleti’nin toprak bütünlüğünü tüm dünyaya duyurabilmekten geçer.

                 ÜÇ YAHUDİ YERLEŞİMCİYE KARŞILIK BİN 800 FİLİSTİN’LİNİN KATLEDİLMESİ

     “ Çaresiz binlerce çığlığın duyulduğu topraklarda, zulme adalet, adalete ise darağaçları gerek…  “

      Geçtiğimiz günlerde Filistin topraklarında üç Yahudi yerleşimcinin ölümünü bahane ederek, Filistin Devleti’ne saldıran Terör yapılanmalarının öncüsü İsrail’in, bu çağdışı operasyonlarına boykot-kınama bildirileriyle karşı koyulamayacağını ve şiddete meyilli bu topluluğun ancak şiddet ile durdurulabileceği kanısındayım ki yıllardan beri bunun tersi bir eylem tarzı olan boykot ve kınama harekatlarıyla tepki gösterilmiş lakin bir sonuç alınamamıştır.

      Ortadoğu’da, ki dünyanın dört bir yanında Müslümanlara karşı yapılan kıyımlar karşısında Emperyalist ve Siyonist yapılanması olan BM den medet ummak ancak kukla hükümetlerinin ve ötesinde gafillerin işidir.

      Ey Müslüman !

          Bedir’de, Uhud’da, Hendek’te gösterilen mücadelede azminde, ümmete verilen mesajı unutma !

          Unutma ki, zalimin zulmüne karşı dirilmek ve ümmet algısıyla zafere ulaşmak ancak İslam Birliği çatısı altında birleşmekle mümkündür.

 

      Anadolu’nun vefâkar Halkı’nın ezelden beri Ortadoğu’da yaşanan Müslüman kıyımına şiddetle karşı çıkması, topluluğumuzun değerlerine sahip çıktığının apaçık bir göstergesidir. Fakat, bu tür eylem süreçleri, boykot ve kınama gibi kısa süreli anlamsız tepkilerden ziyade İslam Birliği’nin oluşması konusunda somut adımlar atılarak yapılmalıdır.

     “Allah’ım! Ümmetin suskunluğunu Sana şikayet ediyorum.”  

                                                                                                         Şeyh Ahmet Yasin

                                        MEMLEKETİMDE KÜNEFE PARTİLERİ

      Malumunuz eski Belediye Başkanı Serdar Atalay döneminde başlatılan alt ve üst yapı çalışmaları bugünkü mevcut başkan Yücel Barakazi döneminde de devam etmektedir. Lakin anlamadığımız husus küçücük ve narin bir şehrin alt-üst yapı çalışmalarının bunca zaman geçmesine rağmen hala bitirilememesidir. Yolların uzun bir süre yapılmaması Bingöl Halkı’nı bezdirmiş ve son günlerde halkın yol kapatma eylemleriyle tepkilerini ortaya koymalarına sebebiyet vermiştir.  Hadi diyelim ki mevcut kaynakların yetersizliğinden dolayı çalışmalar aksamaktadır.  Peki,

       Yahu demezler mi Ey Siyasiler;

      “ Halkı, yapılmayan yollar nedeniyle toz yutarken, siz nasıl olur da her akşam künefe partilerinde fıstıklı sıcak dilimlerinizi yutabiliyorsunuz.”  

       “Siyasi, bürokrasi, işçi, memur, ne olursan ol, önce Hâkk namına insan ol.”

       Toplum fertlerinin duygularıyla oynayıp, türlü maske, hile ve entrikâlarla, Halkın yüreğindeki saflığı sömürdüğünüz yetmiyormuş gibi bir de bu namuslu ve de temiz yürekli zümrenin gözlerinin içine baka baka dalga geçiyorsunuz…

    Yazık … 

    Yazıklar olsun…

    Yazıklar olsun ki; sizleri başına taç yapmış ve sizi kendilerine temsilci olarak seçmiş tertemiz yüreklere bu şekilde davranmanıza yazıklar olsun…

                                   ÇAPAKÇUR ( ÖLÜM ) KÖPRÜSÜ’NÜN İHALESİ

       2013 Yerel Seçimleri’nin en önemli ve değerli propagandası “Çapakçur ( Ölüm ) Köprüsü İhalesi”ydi.

       Peki ne oldu ve neden hala somut adımlar atılmamaktadır?

      El-cevap; 

      Bazı siyasilerimizden edindiğimiz bilgiye istinaden, malum konunun, AKP ve kurmaylarının 2013 Yerel Seçimleri için kullandıkları bir propagandanın ötesine gitmemektedir. Çapakçur ( Ölüm ) Köprüsü’nün  akıbetine gelince;

       2013 Yerel Seçimler öncesinde ihalenin yapıldığı ve en kısa sürede yapım çalışmalarına başlanılacağı söylenilmekteydi. Seçimlerden kısa bir süre sonra somut adım atılmadığını gören bazı duyarlı siyasilerimiz, konuyu derinlemesine araştırdıklarını iddia etmiş  ve maalesef acı gerçeği öğrendiklerini dile getirmişlerdir.

               Ortaya atılan iddialar şunlardır;

          Çapakçur ( Ölüm ) Köprüsü’nün ihalesi, yapılacak çevreyolu nedeniyle iptal edildiği ve çevreyolunun tamamlanmasıyla belediye’ye devredileceği bilgisine ulaşılmıştır.

          Belediyeye devredilecek köprünün, mevcut kaynakların yetersizliğinden dolayı yapılamayacağı ve Bingöl Halkı’nın yıllardır umutla beklediği köprünün yine düşlerde kalacağı belirtilmiştir. 

 

     Ben de buradan siyasilerimize, Sayın Kalkınma Bakanı Cevdet Yılmaz, Sn. Milletvekilleri Eşref Taş- İdris Baluken ve Sn. Belediye Başkanı Yücel Barakazi beyefendilere hitabe;

    

           Yukarıda bahsi geçen iddianın doğruluğu nedir?

           Bu iddianın doğruluğu var ise neden temsilciliğini üstlendiğiniz Halktan gizlemektesiniz?

        Selam ve Dua ile….