Bingöl genç haberleri google
Bingöl genç haberleri google
DOLAR 18,4191 % 0.52
EURO 17,8508 % -1.1
GRAM ALTIN 973,15 % -1,09
ÇEYREK A. 1.591,10 % -1,09
BITCOIN 355.360 1.324
ÜYE PANELİ
SON DAKİKA
hava
Google News

‘KALDIRIM İŞGALİ’NİN ÖNÜNE GEÇİLMİYOR!

Genç Belediyesi tarafından uygulamaya konulan ve birçok kez cezai işlem uygulamasına rağmen ‘Kaldırım İşgali Yasağı’nı uyuyan yok. Genç’in kaldırımları, işgaller nedeniyle yayalara ve özelikle bayanlara zor anlar yaşatıyor.

Son Güncelleme :

16 Temmuz 2018 - 12:42

/ 209 views kez okundu.
‘KALDIRIM İŞGALİ’NİN ÖNÜNE GEÇİLMİYOR!

Genç’in aynası konumunda bulunan ve ilçeyi boydan boya saran en uzun cadde olan Cumhuriyet Caddesi'ne çeki düzen verme adına Genç Belediyesi, her dönem ‘kaldırım işgali yasağı’ adı altında radikal kararlar alıp, uyarılara rağmen yasağa uymayanlar hakkında da birçok kez cezai işlem uyguluyor.


Ancak çarşı merkezinde özellikle ana caddelerdeki kaldırımların kahvehaneler ve bazı işyerleri tarafından işgal edilmesi yayalara zor anlar yaşatıyor. Esnaflara konu hakkında çoğu kez gerekli bilgilendirme ve uyarıların yapılmasına rağmen konuya duyarlılık gösteren çok az.

 

“Konuya duyarlı olamıyoruz”

 

İlçemizin kronikleşen kaldırım işgaline ilçe basını olarak onlarca kez haber yapmamıza ve belediyenin birçok esnafa cezai işlem uygulamasına rağmen sorun çözülmüyor. Hatta geçtiğimiz eğitim döneminde Genç İbn-i Sina Mesleki ve Teknik Anadolu Lise tarafından düzenlenen TÜBİTAK 4006 Bilim Fuarında bir gurup öğrenci, Genç’in yaralarından biri olan kaldırım işgaline dikkat çekerek hazırladıkları bir projeyle gündeme taşımıştı.

 

İşgallerden bunalan duyarlı vatandaşlar ise gazetemizin sosyal medya hesapları üzerinden çektikleri fotoğrafları atarak yetkililerden daha çok yardım isterken, kaldırımların, halkın ortak kullanım alanları olduğunu söyleyip, tüm esnafların bu konuda daha hassas davranmaları gerektiğini söyledi.