bsr recyclinghof berlin

Karlıova Gazetesi 5. yılını kutladı | Gencin Sesi Gazetesi - Bingöl Haber - Genç Haber

Google News' te Takip Edin

Bingöl genç haberleri google


Karlıova Gazetesi 5. yılını kutladı | Gencin Sesi Gazetesi - Bingöl Haber - Genç HaberGencin Sesi Gazetesi – Bingöl Haber – Genç Haber

27 Ekim 2021 - 18:29

Karlıova Gazetesi 5. yılını kutladı

Karlıova’da beş yıl önce yayın hayatına başlayan Karlıova Gazetesi beşinci yaşını yoğun bir katılımla kutladı.

Karlıova Gazetesi 5. yılını kutladı
Son Güncelleme :

01 Ocak 2015 - 13:32

Karlıova Hüseyin Hüsnü Tekışık Ortaokulu konferans salonunda düzenlenen kutlama programına, Karlıova Kaymakamı Levent Yetgin, Bingöl Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Ömer Şanlı, kurum amirleri, sanatçılar ve Karlıovalı vatandaşlar katıldı. Saat 17.00’da başlayan programda, Karlıova Gazetesi’nin 5 yıllık çalışmaları sinevizyon eşliğinde gösterildi.

 

 

Sinevizyon gösteriminin ardından konuşan Karlıova Gazetesi İmtiyaz Sahibi Ahmet Bingöl, ilçede zor şartlar altında görev yaptıklarını söyledi.

Bingöl, “Yıllarca bölgede yaşanan şiddet ortamını ilçe gündemine buradan da ülke gündemine aktaran, aktarırken ulusal medyanın kendine göre çeki düzen verdiği haberlerin ceremesini yine çeken yerel gazetecilerdir. Cereme derken, yerelde olan olayların ulusal medyada tam zıt olmasının sebebi yine yerel medya mensuplarında görüldü” dedi.

Bingöl, şunları söyledi:

“Birilerinin gazeteciyi ajan, işbirlikçi, birilerinin vatan haini, bölücü, birilerinin ihaleci matbaacı, birlerinin ihaleci gazeteci diye sıfatlarla bol fişlediği bir meslek olan gazeteciliğin zorluklarını anlatmak da zor bence. En fazla öldürülen, en faza dayak yiyip malzemeleri kırılan başka bir meslek insanı yoktur. Aşiretler arasında veya bazı ulusal güçlerin karşısında haber yapmak daha da zordur. İlçede yaşanan bir sıkıntının temeline indiğinizde ya karşınızda bir ağa baba veya bir güç çıkıverir. Yapılan bir eleştirisel haberde ya karşına bir akraban veya hatırı sayılır bir arkadaşın çıkıverir, işte tam bu ortamda eğer o haberi yayınlıyor ve sıkıntıları gündeme taşıyorsan gazetecilik burada başlar.”

Beş yılda büyük işler yaptıklarını ifade eden Bingöl, “İlçemiz adına yaşanan sıkıntıları hem yerel de hem de ulusal alanlara yansıtarak sıkıntıların çözümü konusunda görmek istenilenleri gösterdik, duymak istenilenleri duyurduğumuza inanıyoruz. Asla o cu bucu olmadık, kapımızdan içeri her girenin sıkıntısını yansıtmaya çalıştık. Hiçbir bireye bu haberi yayınlamayız demedik. Doğru sandığımız haberleri yazmaktan asla kaçınmadık. Bize yapılan ahlaksız tekliflerin karşısında durarak duymazlıktan geldik. Kimliğimiz onurumuz ve kutsalımızdı ona asla zeval getirmedik” şeklinde konuştu.

Bingöl Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Ömer Şanlı ise, Karlıova Gazetesi’nin 5. yılını kutlayarak başladığı konuşmasında, “Gazetelerin il merkeziyle sınırlı kalmayıp ilçelerimizde de açılması bizleri ziyadesiyle mutlu etmiştir. Bu gazetelerimizden biri de, bugün 5. kuruluş yılını kutladığımız Karlıova Gazetesi’dir. Gazetelerin çoğalmasıyla herkesin fikirlerinin hayat bulduğu bir alanın oluştuğuna inanıyorum. Klasik deyimle gazeteler, sadece vatandaş ile devlet arasında köprü kurma görevi görmüyor. Aynı zamanda tüm kesimlerin fikirlerini açıklayabileceği, kamuoyuna duyurabileceği alanlardır. Karlıova Gazetemizin de bu anlamda bir alan açtığına inanıyor, 5. kuruluş yılını kutluyorum” dedi.

KARLIOVA’NIN EN İYİLERİNE ÖDÜLLER VERİLDİ

Karlıova’da 2014 yılında yapılan çalışmaları ile takip edilen sekiz kamu çalışanına ödüller verildi. Karlıova Devlet Hastanesi Müdürü Şaban Aybek, Dâhiliye Uzmanı Uzm. Dr. Ayşenur Uçar, Tekışık Okul müdürü Özkan Bingöl, Kargapazarı Okul Müdürü Sibel Bingöl, Öğretmen Derya Işıldak, Öğretmen Çiğdem Göktaşlar Aksöz, Öğretmen Hüsniye Kuzu, Öğretmen İbrahim Çakmak ve Karlıova Kaymakamı Levent Yetgin’e görevlerinde gösterdikleri çalışmalar nedeniyle plaketler verildi.

Ödül töreninin ardından geceye katılan vatandaşlar Bingöllü Sanatçı Yakup Koçak ve arkadaşlarının seslendirdiği hareketli şarkılarla halay çektiler.

YORUM YAP

YASAL UYARI! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen kişiye aittir.

Gencin Sesi TV