Bingöl genç haberleri google
Bingöl genç haberleri google
DOLAR 18,5039 % -0.02
EURO 18,1433 % -0.12
GRAM ALTIN 988,22 % 0,03
ÇEYREK A. 1.615,74 % 0,03
BITCOIN 361.196 -1.919
ÜYE PANELİ
SON DAKİKA
hava
Google News

KUSURSUZ SUİKAST

Son Güncelleme :

11 Kasım 2014 - 17:43

/ 119 views kez okundu.
KUSURSUZ SUİKAST

        IŞİD tarafından kuşatılan Kobani ( Ayn El-Arap )’de yaşayan Kürt Halkı’nın katledildiğini bahane eden bazı çevreler, günlerce sokak eylemleri gerçekleştirmiş ve akabinde birçok devlet kurumunu kundaklamışlardı. Karanlık odaklar bunu fırsat bilerek, halkı sokağa dökmüş ve ülke genelinde bir kaos ortamı yaratmak istemişlerdir. Özellikle doğu illerimizde yeni bir PKK-Hizbullah çatışması yaratılmak istenmiş lakin her iki taraftan da birçok can kaybı olmasına rağmen vatandaşlarımızın sağduyulu yaklaşımları sonucu, bu plan başarılı olmamıştır. Kamu düzenini bozmak ve ülkeyi kaosa sürüklemek isteyen bu odaklar, 9 Ekim 2014 tarihinde Bingöl Emniyet Müdürü ve mesai arkadaşlarına yönelik gerçekleştirilen suikastin neresinde yer almaktadırlar!

 

 

          Uzunca bir dönem gündemi meşgul eden bu konuyu farklı bir bakış açısıyla, soru-cevap şeklinde açıklığı kavuşturma gayreti içerisinde olacağım. Temennim şudur ki; Anadolu Halkları’nın, topraklarımız üzerinde oynanan bu kirli oyunu fark edip ve asırlar boyu süregelen kardeşliğimize helâl getirmeye çalışan bu küresel güçlere karşı dik durmasıdır.

         Günlerdir toplumun çoğunluğunu sıkça meşgul eden sorular;


1)      Bu karanlık odaklar kim ve genel amaçları nelerdir?  


2)      Yaşanan olaylarda istihbarat birimlerinin rolü nedir?


3)      Gülen Cemaati’ne yakınlığıyla bilinen Emniyet Müdürüne yapılan suikast sonucu verilen mesaj nedir?


4)      PKK’nin suikasti üstlenmemesindeki temel gaye; Çözüm Süreci’ndeki rolünün sekteye uğratılmama kaygısı mıdır?


5)      Silahlı mücadeleyi bırakarak, siyasi arenada Hüda-Par çatısı altında boy gösteren Hizbullah’ı kimler ve neden sahaya geri döndürmek istemektedirler?


6)      HDP’nin, Bingöl suikasti için Meclis Araştırma Komisyonu kurulmasını talep etmesi üzerine AKP neden bu teklifi  2 kez reddetti?


7)      Yaşanan olaylar ve gerçekleşen suikast, hangi yapılanmaların amaçlarını sonuçlandırmıştır?   

 

          Gerçekleşen olaylara ve yaşanan acı suikaste dar çerçevede baktığımızda, görünenin sadece PKK ve Serhıldan ( isyan-başkaldırma ) mücadelesi olduğunu görürüz ancak devletin sinir sistemlerini alt-üst eden bu gibi olaylara geniş yelpazeli bir bakış açısıyla yaklaştığımızda, yaşananların sadece PKK veya Serhıldan olmadığı anlaşılmaktadır.

          Velhasılı kelam, sorduğumuz soruları cevaplandırdığımızda, tüyler ürperten gerçekler ortaya çıkmaktadır.

  C-1)  Asırlar boyu Anadolu’da cirit koşturan bu tür derin yapılanmaların genel amaçları; tüm dünya topluluklarına örnek teşkil eden, Din, Dil ve Kültür kardeşliğimizi sona erdirmek ve yaşanacak kaos ortamından yararlanarak topraklarımızda var olan değerlerimizden çıkar elde etmek istemeleridir. Bu karanlık odakların dış bağlantılı yerel birimlerine geldiğimizde, ortaya çıkan sonuç hiç de şaşırtıcı değildir. Karanlık odaklarca kurulan yabancı dernek, vakıf vb. gibi kuruluşlar, bu derin yapılanmaların ekonomik güçlerini kullanarak, üniversite öğrencisi gençlerimizi burs adı altında dolaylı olarak birer paralı asker gibi kullanmaktadırlar ve toplum nezdinde de aşikardır ki, her türlü eylem ve provokasyonda bu tür öğrenciler, ön saflarda mücadele vermektedirler. Devlet birimlerimizin, kısa dönem çözüm olarak sokak çatışmalarında bilinçsiz bir şekilde boy gösteren bu gencecik masum insanlara müdahale etmesinden ziyade, derin yapılanmaların resmi kolluk görevini  üstlenen malum kuruluşlara müdahale etmesi gerekir –ki bu da uzun dönem bir çözüm olacaktır.

  C-2)  Yaşanan olaylarda istihbarat birimlerinin rolü şüphesiz ki tartışılmazdır. Gezi Eylemleri’nde olduğu gibi Doğu ve Güneydoğu illerimizde ortaya çıkan başkaldırının kaynağı ve stratejik hamleleri İngiliz ve Alman istihbarat birimleri tarafından finanse edilip, organize edilmiştir. Bunun en önemli detayına Dıyarbakır’da yakalanan 5 Alman ajanıyla ulaşabiliriz. Tabii ki çıkan olayların sorumlusu olarak sadece Avrupa Kıtası’nda devletimizi potansiyel bir rakip olarak gören İngiltere ve Almanya’yı görmemeliyiz. Ortadoğu’da dengelerin yeniden kurulmasına sebep olan Türkiye’ye karşı, ABD, İsrail, İran ve Rus istihbarat birimleri de en az İngiliz ve Alman istihbarat birimleri kadar etkin rol oynamışlardır. Uluslararası dengelerin yeniden dizayn edildiği 21. yüzyılda, İngiltere ve Almanya’nın, ABD’ye karşı cephe aldığı ve kutuplaşma sonucu yaşanan denge oyunlarının saha alanı Ortadoğu ve Mezopotamya olduğu apaçık ortadır.

C-3)  9 Ekim 2014 tarihinde Bingöl ilimizde emniyet müdürü ve ekibine yönelik  gerçekleşen suikastin birçok nedeni vardır. Bu suikast, bazı çevrelerce kamuoyunda masumiyet algısı yaratılmak için çıkar gözetilerek yorumlanmıştır. Emniyet müdürünün Gülen Cemaati’ne yakın olması, Cemaat yanlısı basın yayın organları tarafından, suikastın, hükümet odaklı istihbarat eliyle PKK’ye yaptırıldığı iddiasıdır. Bunun hiçbir gerçekliği olmadığı gibi atılan iddialar tamamen asılsızdır.

C-4)  9 Ekim 2014 tarihinde gerçekleşen suikastın PKK tarafından üstlenilmemesi ve PKK’ye yakınlığı ile bilinen siyasi parti HDP’nin, suikast araştırılsın diye Meclis kurulu talep etmesi de gösteriyor ki, bu suikast PKK’nin değil, sözünü ettiğimiz derin yapılanmaların operasyonudur. Çözüm Süreci’nin sekteye uğratılacağı konusunda kaygılarını dile getiren PKK-HDP yetkililerinin, sürecin işlemesi taraftarı olması, yaşanan olayların ve gerçekleşen suikastın, PKK-HDP içerisine sızmış ajanların bir operasyonu olduğu görülmektedir.

C-5)  Türkiye’de olumlu bir şekilde gelişen ekonomik, sosyal ve siyasal düzenin, yerli ve yabancı bazı çevrelerin gün geçtikçe güç kaybetmesine neden olması, bu çevreleri ittifaka ve ülkeyi kaos ortamına sürüklemek için işbirliğine zorlamıştır. Yıllarca verilen silahlı mücadelenin sonuç getirmediğini anlayan Hizbullah Örgütü, gelişen çağa ayak uydurup, mücadele stratejilerini değiştirerek siyasi arena Hüda-Par adı altında örgütlenmişlerdir. 1990’larda yaşanan PKK-Hizbullah çatışmaları, Türkiye’nin hem ulusal hem de uluslararası alanda güç kaybetmesine sebebiyet vermiş ve ülke biranda cehennem alanına dönmüştür. Mezopotamya bölgesinde PKK’nin Sosyalist bir Kürdistan idealine karşılık, Hizbullah’ın Şer’i hükümlerin hakim olduğu Kürt İslam Devleti ideali, bu iki örgütü devamlı karşı karşıya getirmiştir. Bunu bilen derin yapılanmaların, ülkeyi kaosa sürüklemek için PKK-Hizbullah çatışmasıyla amaçlarına ulaşmak istemesi bilinen bir gerçektir. Yaşanan çatışmalarda 30’a yakın vatandaşımızın ölmesi bile sağduyulu Halklarımız sayesinde amacına ulaşmamıştır.

C-6) Suikastın gerçekleştiği tarihten itibaren şahsıma ait twitter hesabımdan, olayın PKK’nin değil, gizli yapılanmaların bir operasyonu olduğunu ve bu gizemli suikastın devlet eliyle araştırılmasını talep etmiştim. Kalkınma Bakanı Sn. Cevdet Yılmaz, Milletvekilimiz Sn. Eşref Taş ve Sn. İdris Baluken’i konu hakkında Halkımızı bilinçlendirmeleri ve meclis bünyesinde araştırılması yönünde göreve davet etmiştim. Her ne hikmetse AKP iktidarının bakanlığını ve vekilliğini yapan saygıdeğer siyasilerimizden konu hakkında bir çaba sarfettiklerini göremedim. Sn. İdris Baluken’in yaşanan suikastın derinliğine olan inancından olsa gerek, TBMM’de 2 kez Meclis Araştırma Komisyonu talebi konunun vehametini gözler önüne sermiştir. Lakin AKP iktidarının ısrarla Araştırma Komisyon talebini reddetmesi kamuoyunda şüphe yaratmış ve akıllarda soru işareti bırakmıştır.

C-7) Yukarıda geçen cevapların aslında tüm gerçeklerini bu sorunun karşılığını alarak bulabiliriz. “Yaşanan olaylar ve gerçekleşen suikast, hangi yapılanmaların amaçalarını sonuçlandırmıştır?”  Evet, ülkemizde yaşanan istikrar, Ortadoğu’daki güç dengelerini yeniden dizayn etmemiz, IŞİD’in istihbarat birimlerimizin kontrol altında olması, Misak-i Milli sınırlarının tekrar gündeme gelmesi, uluslar arası güç birimlerini harekete geçirmiş ve Osmanlı İmparatorluğu yeniden doğuyor korkusuna mahkum bırakmıştır. Bingöl’de yaşanan suikastın amacı, emniyet müdürünü katlederek, haftalarca şehirleri talan eden PKK sempatizanlarına karşı Türk milliyetçilerini ayaklandırmaktı. Öylesine kusursuzca gerçekleşen suikastın arkasında ancak büyük devletlerin istihbarat birimleri vardır.       

        Konuyu detaylandırmak gerekirse;


          PKK militanlarının Bingöl güzergahını kullanarak Diyarbakır’a gideceği istihbaratının biliniyor olması


          Bingöl Emniyet Müdürü’nün yaşanan eylemlerde zarar gören esnaf ziyaret saatinin bilinmesi


          Genç İlçesi’nde hazır bekletilen timin suikast saatine denk gelmesi


          Genç İlçesi’nde çıkan çatışmada PKK militanlarını taşıyan araç içerisinde bulunan 5 kişiden 1’nin sağ olarak kaçıp kurtulması


          Devlet birimlerinin sessiz kalıp, hükümet yetkililerinin de farklı konular ortaya atarak suikastı manipüle etmesi…


 


      Yukarıda sıralamış olduğumuz gerçekler gösteriyor ki; 24 Ocak 2001’de Ali Gaffar Okkan’a suikast ettiği iddia edilen Hizbullah’ın boyunu aştığı gibi 9 Ekim 2014 tarihinde Atalay Ürker’e yönelik gerçekleşen bu suikast girişimi de PKK’nin boyunu aşmaktadır.


      Gerçekleşen suikast kamu düzenini bozmak ve Kürt Halkı’na karşı Türk Halkı’nı sokaklara dökmekti. Amaç belli; gittikçe büyüyen ve bölgesinde söz sahibi olan Türkiye’yi kaosa sürükleyip, karıştırmak ve emelleri olan sömürücülüğe devam etmektir. Şükürler olsun ki Anadolu Halkı’nın sağduyu yaklaşımı bu korkunç senaryonun sahnelenmesine engel oldu.         


      Sözlerimi noktalamadan önce dile getirmek istediğim en önemli husus şudur ki; Atalay Ürker’e yönelik gerçekleştirilen suikast girişiminin faillerine ulaşacak olan devlet birimlerimiz, Muhsin Yazıcıoğlu, Ali Gaffar Okkan, Eşref Bitlis ve Turgut Özal suikastlarini de aydınlatmış olacaktır.


 


       Kısa bir aradan sonra siz değerli okurlarımla buluşmak beni yürekten mutlu etmiştir.


 

Selam ve Dua ile…


casino siteleri