Bingöl genç haberleri google
Bingöl genç haberleri google
DOLAR 18,5039 % -0.02
EURO 18,1433 % -0.12
GRAM ALTIN 988,22 % 0,03
ÇEYREK A. 1.615,74 % 0,03
BITCOIN 361.034 -0.109
ÜYE PANELİ
SON DAKİKA
hava
Google News

Meyveciliği geliştireceğiz

Ak Parti İl Başkanı Mehmet Hanefi Güler, “Hedefimiz hayvancılığın yanında meyveciliği de geliştirerek şehrimize Meyve suyu fabrikası kazandırmaktır” dedi.

Son Güncelleme :

21 Haziran 2018 - 17:40

/ 82 views kez okundu.
Meyveciliği geliştireceğiz

Genç ilçesinde Burhan Uslu tarafından gönüllü olarak açılan Seçim Koordinasyon Merkezi önünde vatandaşlara hitap eden Ak Parti İl Başkanı Mehmet Hanefi Güler, 24 Haziran seçimlerinin önemine vurgu yaptı.

 

Başkan Güler, yeni dönemde hedeflerinin Sütaş ile bir taraftan hayvancılığı geliştirirken bir taraftan da coğrafya olarak meyveciliğe uygun olan şehrimize meyvesuyu fabrikası kazandırmaktır” dedi.

 

24 Haziran seçimlerinin ülkemiz ve memleketimiz için çok önemli bir seçim olduğunu vurgulayan Ak Parti İl Başkanı Güler, “Bu sistem şimdiye kadar bize saadet getirmedi. Darbeci ve baskıcı bir sistem oldu. İnançlarımıza, düşüncelerimize ve ırkımıza zorluklar yaşattı. Ak Parti dışında bizim macera aramamıza gerek yok. İrili ufaklı partilerin memleketimize bir faydaları yoktur.

 

Oy demek vekalet demektir. Bu vekaleti en iyi sahiplenecek olan liderimiz Recep Tayip Erdoğan’dır. Diğer partilerin halka vaat ve proje ile geldikleri yok. Yakıp yıkmak, eskiye dönmek, yatırımların önüne kesmek ve Türkiye’nin güçlenmesini yavaşlatmaktan başka bir şey vaat ettiklerini duydunuz mu?

 

Komşumuz Suriye yerle yeksen oldu. Suriye’de bizim kültürümüz ve geçmişimiz vardı. Irak’ta aynısını yaptılar. Burada istikrarımızı kaybedersek bizi de birbirimize düşürürler. Bizim Ak Parti dışında bir çözümümüz olamaz. Ak Parti Türkiye’nin bütün şehirlerinde var. Bölgecilik veyörecilik yapmıyor. Avrupa Birliği, Amerika birleşik devletlerken bizi fitne fesatlarla bölgecilik, aşiretçilik ile bölmeye çalışıyorlar. Bu oyuna gelmeyelim büyük resmi görelim.

 

Bugün Ak Parti hizmetleri bütün evlere, mahallelere, mezralara, köylere girmiştir. Sorunlarımız var mı var. Gelin bu şemsiye altında birleşelim, fikirlerimizi, düşüncelerimizle istişare edelim. Beraber mücadele edelim. Bizim önümüzde iş durmaz. Anında çözüm üretiriz. Halkamız geniştir. Samimi olan herkese yerimiz vardır”  dedi.

 

Gelecek dönemde yapılacak hizmetlerden bahseden Ak Parti İl Başkanı Güler, Sütaş yatırımı 1 katrilyonluk yatırımdır. Cumhuriyet tarihinin en büyük yatırımı KadiMadrak’ta kuruluyor. Bingöl tarihinde daha toplamda böyle bir yatırım gelmemiş. Ayda 70 trilyon para aktaracak. Bundan yararlanmak için gençler, 3-5 kişi araya gelin, sermaye birliği yapın, ticaret yapın, mücadele edin, sizin önünüzü açalım. Gayri meşhur yollardan para kazanarak saadeti elde edemeyiz. Gelin helal yoldan mücadele edelim. Olay büyüktür. Ben siyaset yapmıyorum, samimiyim. Bu parti Türkiye’nin gemisidir. Bu parti su alırsa hepimiz batarız. Türkiye’nin şansı Tayyip Erdoğan’dır. İstese ABD ile İsrail ile anlaşabilirdi ama onun imanı buna müsaade etmiyor.  Ak Parti dışında bize hizmet eden bir partiyi gösterebilir misiniz? Hizmetler eksik olabilir, işiniz takılmış olabilir. Bunlar küçük şeylerdir. Büyük resmi oynanan oyunları görelim ve buna prim vermeyelim. Marjinal partiler bugün var, yarın yok. Bunların geçmişi nedir. Neslimizin çocuklarımızın geleceği için Ak Parti’ye sahip çıkalım. Ak Parti şuan Sancak’tan başlattığı yolla Kiğı, Adaklı, Yayladere, Yedisu, Erzincan bağlantısını sağlayacak. Bu yol Erzincan’a gidecek. İlçelerimiz çıkmaz sokak olmaktan çıkacak ve gelişmeye başlayacak. Genç’e 600 metre viyadük yapılıyor. Murat Sahil Havzası ile ilgili çok ciddi çalışmalar sürdürüyoruz. Genel Başkan Yardımcımız Cevdet Yılmaz ile görüştük. Sütaş benzeri bir çalışma yapmayı düşünüyoruz. Bingöl’ün arazisi nasıl hayvancılığa uygunsa ve Sütaş’ı getirdiysek hedefimiz meyveciliği de geliştirip şehrimize meyve suyu fabrikası kazandırmaktır. Böyle bir projemiz ve hedefimiz vardır. Biz Ak Parti’de güçlü olmasayık Şütaş’ı getiremezdik. Biz güçlü olursak meyvesuyu fabrikasını şehrimize kazandırırsak 10 bin kişi hayvancılıktan 20 bin kişi de meyvecilikten istifade etti mi Bingöl’ün sorunu kalmaz, Bingöl şaha kalkar” dedi.

 

casino siteleri