Bingöl genç haberleri google
Bingöl genç haberleri google
DOLAR 18,4553 % -0.14
EURO 17,7649 % -0.09
GRAM ALTIN 965,00 % 0,21
ÇEYREK A. 1.577,77 % 0,21
BITCOIN 356.180 -0.11
ÜYE PANELİ
SON DAKİKA
hava 14°
Google News

“Milletimizin dik duruşu gelecek nesillerimizin gururla anacağı bir hadisedir”

Bingöl Şehit Aileleri Gazileri ve İnsan Hakları (BİŞHAK) Derneği Başkanı Naim Tan, 15 Temmuz hain darbe girişiminin yıl dönümü nedeniyle paylaştığı mesajda, “Darbe girişimi karşısında devlet büyüklerimiz ve aziz milletimizin dik, gözü pek, onurlu duruşu ve milli egemenliğe kayıtsız şartsız sahip çıkılması her türlü takdire şayan oluşu gelecek nesillerimizin göğsünü kabartarak gururla anacağı bir hadisedir” dedi.

Son Güncelleme :

13 Temmuz 2018 - 19:41

/ 75 views kez okundu.
“Milletimizin dik duruşu gelecek nesillerimizin gururla anacağı bir hadisedir”


Bingöl Şehit Aileleri Gazileri ve İnsan Hakları Derneği Başkanı Naim Tan, 15 Temmuz darbe girişiminin 2. yıl dönümü dolayısıyla bir mesaj yayımladı.15 Temmuz 2016’da yaşanan darbe girişiminde asker kılığına girerek Peygamber ocağı olan ordunun içine sızan üniformalı FETÖ örgütü mensupları, kendisine emanet edilen devletin silahlarını kendi vatandaşlarına kullanmaktan çekinmediğini belirten Tan, “FETÖ terör örgütüne bağlı teröristler ülkemizin birliğine, beraberliğine, demokrasimize, özgürlüğümüze, milli iradeye ve vatanımızın bölünmez bütünlüğüne karşı yapılmış olan hain ve kanlı darbe girişiminin ikinci yıl dönümünde bir kez daha şiddetle lanetliyoruz. Bu haince girişimi önleyen güvenlik güçlerimize, kendisini cesaretle kalkan yapan kahraman vatandaşlarımıza şükranlarımızı sunuyoruz.” Dedi.

 

 “Halkımız top, tank, uçak ve mermilere karşı göğsünü siper etti”


Millet topa, tanka ve mermilere karşı sadece imanı ve inancıyla göğsünü siper ettiğini işaret eden Başkan Tan, halk olarak ülkenin birliği, kardeşliği ve huzurun bozulmasına fırsat vermediklerini söyleyerek şunları paylaştı:

 

“Darbe girişimi karşısında devlet büyüklerimiz ve aziz milletimizin dik, gözü pek, onurlu duruşu ve milli egemenliğe kayıtsız şartsız sahip çıkılması her türlü takdire şayan oluşu gelecek nesillerimizin göğsünü kabartarak gururla anacağı bir hadisedir. Ülkemizin birliği, kardeşliği, huzuru adına; genciyle, yaşlısıyla, kadınıyla, erkeğiyle vatan sevgisini canından öte sayan bir neslin mirasçılarıyız. 15 Temmuz’da vatan, demokrasi ve bağımsızlık uğruna mücadele veren kahraman insanımız asırlar öncesinde olduğu gibi yine aynı kararlılıkla yaşadığı toprakları ve şanlı tarihini korumanın, istikbalinin yegâne unsuru olduğunu tüm dünyaya haykırmıştır. Ülkesini, vatanını, milletini seven halkımızın meydanlara çıkıp, top, tank, uçak, helikopter ve mermilere karşı sadece imanı ve inancıyla göğsünü siper etmiş, onurlu direnişiyle devletine ve demokrasisini sahiplenmesi, hainlerin çabalarını boşa çıkarmıştır. Hain darbe girişimini engelleyen milli birlik ve beraberlik ruhu geçmişte olduğu gibi her daim güçlenerek yaşayacaktır.”

 

Tan, mesajın son olarak o gece şehit olan kahramanları da anarak, “15 Temmuz, ülkemizi parçalamak ve milli iradeyi yok etmek isteyen hainlere karşı, milletimizin sarsılmaz azmi, yüksek iradesi, vatanseverliği ve kahramanlığı ile kazanılmış tarihe altın harflerle yazılmış şanlı bir demokrasi zaferidir. 15 Temmuz Şehitleri Anma, Demokrasi ve Milli Birlik Gününü kutlar, şehitlerimize Allah’tan rahmet, gazilerimize sağlıklı ve uzun bir yaşam diliyoruz.” İfadelerini kullandı.