Bingöl genç haberleri google
Bingöl genç haberleri google
DOLAR 18,5935 % 0.01
EURO 18,2025 % 0.06
GRAM ALTIN 1.021,70 % -0,12
ÇEYREK A. 1.670,49 % -0,12
BITCOIN 374.566 -1.351
ÜYE PANELİ
SON DAKİKA
hava 28°
Google News

Müftü Hanifi Ballı emekliye ayrıldı

2015 yılında Genç İlçe Müftülüğüne atanan Müftü Hanifi Ballı, yaş haddinden emekliye ayrıldı. Emekliği ile ilgili gazetemize özel açıklamalarda bulunan Balı, “Eğer zorunlu emekli olmasaydı, asla buradan başka bir yere gitmezdim. Çünkü Kendimi buralı hissediyorum” dedi.

Son Güncelleme :

31 Aralık 2018 - 12:59

/ 104 views kez okundu.
Müftü Hanifi Ballı emekliye ayrıldı

Müftü Hanifi Ballı emekliye ayrıldı

Diyarbakır’ın Bismil İlçesi Müftüsü iken Ocak 2015 tarihinde Genç İlçe Müftülüğüne atanan Hanifi Ballı, emekli olduğunu açıkladı.

 

4 Ocak 2019 yılı itibariyle yaş haddinden emekliye ayrılacak Müftü Balı, gazetemize özel açıklamalarda bulundu.

 

Genç’te yaptığı 4 yıllık görev süresinde ilçeden ve halkından çok memnun olduğunu ifade eden Ballı, ‘Eğer zorunlu emekli olmasaydı ben asla buradan başka bir yere gitmesini istemezdim’  diyerek şöyle konuştu:

 

“4 seneden beri genç’te görev yapıyorum. Genç halkından çok memnunum. Onlardan ve personelimden her hangi bir sıkıntı duymadım. Hepsine eğer varsa bir hakkım helal ediyorum ve onlarında hakkını helal etmesini istiyorum. Eğer zorunlu emekli olmasaydı ben asla buradan bir başka yere gitmesini istemezdim. Bu halkı, ben ve benden önce gelenlerde takdir ediyor. Genç, ufak tefek bir sıkıntı olsa da uyumlu bir yerdir. Ama bu asrın sıkıntıları genç’te az seviyededir. Genç halkı misafir perverdir, Genç halkı dışarıdakilere karşı çok çok iyidir. Ve yabancılar burada kendilerini çok rahat ve güvende hissederler”

 

“Kendimi Gençli hissediyorum”

 

‘Vedalaşmayı bile düşünmüyorum’ diyen Ballı, kendini hep Gençli olarak gördüğünü söyledi. İyi günde, kötü günde Genç’e hep gelemeye çalışacağını belirterek, “Genç halkından çok uzak bir yere gitmiyorum. Muş’a gideceğim. İnşallah Allah nasip ederse eski gibi yine burada olacağım. Çünkü müftü olmadan öncede buraya sık sık gidip gelirdim. Bundan sonrada gidip geleceğim. İnşallah Gençlilerin, yas gününde de şenlik günlerinde de yanlarında olacağım. İnşallah bu bir sözden ibaret olmayacaktır.  Hatta vedalaşmayı bile düşünmüyorum. Çünkü vedalaşmak, bir daha görüşmemektir. Çünkü ben Allah’ın izniyle ara ara geleceğim. Açıkçası söyleyeyim; kendimi buralı hissediyorum. Yani o kadar yakınım buraya.” Dedi.

 

“İlim işleri ile uğraşmaya devam edeceğim”

 

Emeklilik sonrası da ilim işleri ile uğraşacağını ve talebe yetiştirmeye emek vereceğini aktaran Ballı, “Müftü olmadan önce bir medresem vardı müderristik yapıyordum. Müftü olduktan sonrada hiç o işi bırakmadım. Allah izin verirse ben yine o işlerime dönmek istiyorum. Ama eskisi kadar olamasa da ben yine ilim işleri ile uğraşmaya devam edeceğim. Nerede olursak olalım inşallah kendimize talebe bulup onlara ders vermeye çalışacağız. Çünkü İslam’da emeklilik söz konusu değildir. İnsan ölünceye kadar inandığı davaya hizmet eder. Bu duygular ile tüm Genç halkına selam ve sevgilerimi iletiyorum.” Diye konuştu.

 

PORTRE

 

1954 Muş’un Varto ilçesi doğumlu olan Müftü Hanifi Ballı, eğitim- öğretimini tamamladıktan sonra, Bölgede Şark usulü medreselerde İslami ilimler alanında hem eğitim gördü hem de eğitim verdi. Memurluk hayatına, İmam- Hatip olarak başlayan Balı, son olarak Diyarbakır’ın Bismil İlçesi Müftüsü iken Ocak 2015 yılında Genç ilçe Müftülüğüne atandı. 4 Ocak 2019 tarihi itibariyle yaş haddinden emekliye ayrılan Ballı, evli olup 6 çocuk babasıdır.


antivirüs programı

casino siteleri