Bingöl genç haberleri google
Bingöl genç haberleri google
DOLAR 18,4603 % -0.11
EURO 17,7735 % -0.01
GRAM ALTIN 963,26 % 0,03
ÇEYREK A. 1.574,92 % 0,03
BITCOIN 355.858 0.939
ÜYE PANELİ
SON DAKİKA
hava
Google News

O Köy Çok Uzak Değil

“O köy çok uzak değil” projesiyle Köy okullarına kütüphane kurmak için seferberlik başlatan Merter Platformu, sanatçılar eşliğinde okulları ziyaret ederek 42 okula kitap ve giyim malzemesi dağıttı.

Son Güncelleme :

03 Mayıs 2012 - 16:35

/ 111 views kez okundu.
O Köy Çok Uzak Değil

Köy okullarında öğrenim gören öğrencilerin ihtiyaçlarını karşılamak üzere İstanbul'un Merter semtinde tekstil ve hazır giyim sektöründe faaliyet gösteren işadamları tarafından kurulan Merter Platformu Derneği, "O Köy Çok Uzak Değil Eğitim Projesi" kapsamında Bingöl’deki 42 okulda kitap ve giyim malzemesi dağıttı.
Bu kapsamda Bingöl’de pilot okul olarak seçilen Güveçli Pansiyonlu İlköğretim Okulu’nda program düzenlendi. Kitap dağıtım törenine Bingöl Valisi Mustafa Hakan Güvençer, Milli Eğitim Müdürü Yakup Sarı, sanatçılar Ayşen Guruda, Volkan Severcan ve Sefa Zengin Merter Platformu başkanı Cengiz Acar katıldı.
Programın açılış konuşmasını yapan Güveçli Pansiyonlu İlköğretim Okulu Müdürü Yunus Budak, şunları söyledi: “Merter Platformu yaptığı çalışmayla bu köyün aslında çokta uzakta olmadığını gösterdi. Okulumuz ile ilgili bir gerçeği dile getirmem gerekirse; bu okulda herkes, en değerli zamanlarında kitap okur” dedi. Budak, yaptıkları yardımlardan dolayı Merter Platformuna teşekkür etti.
Milli Eğitim Müdürlüğü Ar – Ge görevlisi Yunus Bucuka da Merter Platformu çalışmaları hakkında bilgi verdi. Bucuka, Bingöl’ün eğitim durumu ve Bingöl’de okuma faaliyetlerini sunum eşliğinde konuklara aktardı.

GÜVENÇER: . İNŞALLAH BU KİTAPLAR VESİLESİYLE ÜLKEYE BAHAR GELECEK
Bingöl Valisi Mustafa Hakan Güvençer, Merter Platformu’nu Bingöl’de görmekten onur duyduklarını söyleyerek şöyle konuştu: “Dünyanın en güzel balının yapıldığı kovanda bulunuyorsunuz. Burası çiçek bahçesine çevirecek bir yer. Bu nedenle dağıtılan kitapların büyük önemi bulunuyor. Öğrencilerimizin bu kitapları daha fazla önemsemesi gerektiğini düşünüyorum. İnşallah bu kitaplar vesilesiyle ülkeye bahar gelecek” dedi.

ACAR: EĞİTİM HAVA VE SU GİBİ İHTİYAÇTIR
Eğitimin hava ve su gibi temel ihtiyaç olduğunu söyleyen Merter Platformu Derneği Başkanı Cengiz Acar, “Bu platformu kurmamızın amacı ülkemizdeki ücra köşelerde bulunan çocuklarımıza kitap ulaştırıp onları geleceğin valisi, bakanı yapmaktır. Biz yola bu amaçla çıktık. Bu nedenle ülkemizin kitap okuma seviyesini yükseltip dünya sıralamasında ilklerde yer alması için gayret ediyoruz. Daha eğitimli çocuklarımız olsun diye bu kampanyayı başlatarak bizim de çorbada tuzumuz olsun dedik.”
Yapılan konuşmaların ardından Merter Platformu’nun etkinliğine destek veren sanatçı Ayşen Guruda, Volkan Severcan ve Sefa Zengin öğrencilere kitap dağıtıp sohbetti. Mutlulukları yüzlerinden okunan öğrenciler ise sanatçılara büyük ilgi gösterdi.