Bingöl genç haberleri google
Bingöl genç haberleri google
DOLAR 18,5935 % 0.01
EURO 18,2025 % 0.06
GRAM ALTIN 1.021,70 % -0,12
ÇEYREK A. 1.670,49 % -0,12
BITCOIN 374.566 -1.351
ÜYE PANELİ
SON DAKİKA
hava 28°
Google News

ÖĞRENCİLERE UYUŞTURUCU SEMİNERLERİ VERİLDİ

Genç Emniyet Müdürlüğü yetkilileri “Beni uzak tutun” projesi kapsamında ilçe merkezinde bulunan okullarda ve YİBO’larda uyuşturucunun zararlarını anlatan seminerler verdi.

Son Güncelleme :

20 Nisan 2012 - 22:13

/ 188 views kez okundu.
ÖĞRENCİLERE UYUŞTURUCU SEMİNERLERİ VERİLDİ

Genç Kaymakamlığı İlçe Emniyet Müdürlüğü'nce yürütülen ve SODES finansmanı ile desteklenen “Beni uzak tutun”  projesinin çalışmaları devam ediyor.

 Koordinatörlüğünü, Genç Emniyet Müdürlüğü’nde görevli Komiser Saim Çiftçi'nin yaptığı “Beni uzak tutun”  projesi kapsamında ilçe merkezindeki okullar ve Yatılı Bölge Okulları ziyaret edilip, uyuşturucunun zararlarını belirten bir dizi seminerler verildi.  Son olarak Çaytepe YİBO’da verilen seminerde uyuşturucunun zararları, birey ve toplum üzerindeki etkilerini aktaran Komiser Çifti, uyuşturucu madde kullanımının beraberinde getirdiği bireysel tahribatın, gençler üzerindeki etkisinin toplumsal alanda kitlesel bir yıkımın da tetikleyicisi ve habercisi olduğunu belirtti.  Bağımlılık sürecinin gelişimi, uyuşturucu maddelerin insan üzerindeki ruhsal ve biyolojik olumsuz etkileri ile arkadaş çevresinin madde kullanımındaki önemi konularında da genel olarak açıklayıcı bilgiler aktaran Komiser Saim Çiftçi:"Madde bağımlılığı sigara ile başlar. Sigara içen insanların vücutları uyuşturucuya yatkın olur. Uyuşturucu bağımlılığı insana en yakınından yani çevresinden geçer. Arkadaşlık kuracağımız kişileri bu bağlamda iyi tanımak gerekir” dedi.

Proğram sonucunda öğrencilere uyuşturucunun zararlarının anlatıldığı el broşürlerini dağıtan Genç Emniyet Müdürlüğü personeli ayrıca çocuklara meyve suyu ve kek ikramında bulundu.

 

casino siteleri