Bingöl genç haberleri google
Bingöl genç haberleri google
DOLAR 18,4852 % 0.01
EURO 17,7979 % 0.3
GRAM ALTIN 971,77 % 0,91
ÇEYREK A. 1.588,84 % 0,91
BITCOIN 375.350 5.597
ÜYE PANELİ
SON DAKİKA
hava
Google News

PKK, Neden Sivil Kürtlere Saldırıyor?

Son Güncelleme :

03 Temmuz 2017 - 17:24

/ 232 views kez okundu.
PKK, Neden Sivil Kürtlere Saldırıyor?

Alçak hain kalleş PKK Terör örgütü Doksanlı yıllarda yaptığı gibi son günlerde sivil ve savunmasız Vatandaşlarımıza saldırıyor, şantiyeleri basıyor, işçilerimizi katlediyor, iş makinalarını yakıyor, bölgede siyaset yapan Ak Partili yöneticileri Şehit ediyor, Kürt kökenli, Zaza kökenli vatandaşlarımıza giden hizmetleri engelliyor. Adeta bölge halkına olan kinini ve nefretini kusuyor.

Peki PKK bu hain katliamlarını, bölge halkına olan baskısını son Zaman'larda neden artırdı? Neden hainlik ve alçaklıklarına yenilerini ekliyor?

Bu soruların cevabı son derece basit.PKK bölgede kan kaybediyor. Bölge halkının desteği bitecek duruma geldi. Teröre katılımlar Yok denecek düzeye geldi. Devlet tarafından bölge halkına ciddi destekler verilmeye başlandı ve bölgeye ciddi yatırımlar yapıldı ve yapılmaya devam ediliyor. 15 Temmuzla birlikte bölge halkı devletinin, milletinin yanında dim dik durdu.

15 Temmuz'dan sonra PKK Terör örgütü ile FETÖ'nün ortaklığı iyice gün yüzüne çıktı. PKK'nın da, FETÖ'nün de, DEAŞ'ın da Türkiye'yi bölme, parçalama, bir ayrıştırma oyunu olduğu ortaya çıktı. PKK'nın da, FETÖ'nün de, DEAŞ'ın da ruh üçüzü olduğu anlaşıldı. Bölge halkı teröristleri gördüğü anda devletin güvenlik güçlerine ihbar edip etkisiz hale getirilmesine destek sundu.

Türk silahlı Kuvvetleri ve Emniyet Teşkilatı içine sızan FETÖ'cülerin büyük oranda temizlenmesiyle örgüte bilgi sızdırılmaması sağlandı ve böylece Teröre ciddi darbeler vurulmaya başlandı. Bölgeye yerli ve milli komutanların atanmasıyla bölgede Terörle mücadele tarihimizin en ciddi operasyonları yapılmaya başlandı. PKK ve FETÖ'nün gerçek yüzünün ortaya çıkmasından dolayı PKK'nın arka bahçesi konumunda olan HDP'nin de erimesine vesile oldu. PKK'ya mali ve eleman desteği sunan HDP'li belediyelere kayyum atanmasıyla PKK'ya giden mali kaynaklar kurutuldu, örgüte eleman temininin önü kesildi. PKK'nın mali kaynağı olan uyuşturucuya vurulan darbe PKK'nın mali imkanlarına çok büyük darbe vurdu.

Bütün bu gerçekler ışığında PKK'ta tarihin en ağır darbeleri vurulmakta. Bu darbeler karşısında serseme dönüşen PKK bölgede rastgele herkese zarar vermeye başladı. Tabiri caizse son kozlarını oynamaya başladı.

Türkiye Cumhuriyeti Devleti olarak Terörle ve Teröristle mücadele tarihimizin en zor ve zahmetli dönemini yaşarken Bunu mücadeleyi başarı ile sürdürmesi PKK'yı panik havasına sokmuştur.

Çünkü sadece PKK ile mücadele etmiyoruz. PKK, FETÖ, DEAŞ, PYD, YPG ve bunlara destek veren içteki ve dıştaki şer odakları ile mücadele ediyoruz. CHP'nin sözde adalet yürüyüşünü de bundan bağımsız değerlendirmek yanlış olur. Bunlar bütünün parçaları ve aynı senaryonun ürünü olarak beraber hareket etmektedirler.

Bütün bu şer güçler unutmamalıdırlar ki bizde Çanakkale ruhu, 15 Temmuz Ruhu olduğu müddetçe bunların amaçlarına ulaşması imkansız olacaktır. PKK Terör örgütü ve diğer şer odakları asla amaçlarına ulaşamayacaklardır, asla başarılı olamayacaklardır. Diz çökmeye mahkum olacaklardır.