RADYASYON YAŞAM ALANLARINI FELÇ ETTİ | Gencin Sesi Gazetesi - Bingöl Haber - Genç HaberGencin Sesi Gazetesi – Bingöl Haber – Genç Haber

25 Ocak 2021 - 22:25

RADYASYON YAŞAM ALANLARINI FELÇ ETTİ

RADYASYON YAŞAM ALANLARINI FELÇ ETTİ
Son Güncelleme :

04 Ocak 2021 - 16:48

96 views

Genç ilçesi Servi Bölgesinde 6 köyün muhtarı telefon yansıtıcı direğinden yayılan radyasyonun insan sağlığı ve bitki türleri üzerinde olumsuz etki gösterdiğini belirterek yaşam alanlarının tehdit edildiğini söyledi.

Uzmanlar baz istasyonları ile cep telefonlarının yaydığı elektromanyetik dalgaların insan sağlığını etkilediğini ifade ediyor. Genç ilçesi Alaaddin Köyü ile Eskibağ Köyü sınırlarında mevcut olan telefon yansıtıcı direğinden radyasyon önleyicinin takılmadığını belirten muhtarlar yetkili mercilere dilekçe yazdı.  Alaaddin Köyü, Eskibağ, Ericek, Harmancık, Doludere, Yatansöğüt ve isimleri yazılı olmayan bazı bölge köylerinin bu direkteki radyasyonun etkisinden dolayı bölgede ürünlerin büyük çapta ve gözle görülecek şekilde olumsuz etkilendiğini belirten muhtarlar yetkili mercilere verdikleri dilekçelere ret cevabı aldıklarını söyledi.

“Sağlığımız Tehdit Altında”

İnsan ve bitki türleri üzerinde olumsuz etki eden radyasyonun önlenmesi için verdikleri dilekçeye ret cevabı aldıklarını söyleyen muhtarlar akabinde şunları söyledi. “Genç ilçesi Alaaddin köyü ile Eskibağ köyü sınırlarında mevcut olan telefon yansıtıcı direğinden radyasyon önleyicinin takılmadığı bundan dolayı Alaaddin köyü, Eskibağ, Ericek, Harmancık, Doludere, Yatansöğüt ve isimleri yazılı olmayan bölge köylerinin bu direkteki radyasyonun etkisinden bölgelerimizde ürünlerimizde büyük çapta ve gözle görülecek hastalıklar zuhur etmiştir, sağlığımız tehdit altında. Meyveli ve meyvesiz ağaçlarda etkisini gördüğümüz ve sebzelik alanlarda ürünlerimizden dilediğimiz şekilde verim alamadığımız için, kimyasal radyatör ve radyasyon önleyici cihazların kullanılmasını talep ettik. Türk Telekom operatörlerinin mevcut olduğu bunların genel müdürlüklerine müracaatımızın değerlendirilmesini bu konuda uzman ve teknik personelin görevlendirilerek gereğinin yapılması için verdiğimiz dilekçede ret cevabı aldık.”

Haber: Murat Gökçe

YORUM YAP

YASAL UYARI! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen kişiye aittir.

Gencin Sesi TV