Bingöl genç haberleri google
Bingöl genç haberleri google
DOLAR 18,4537 % -0.14
EURO 17,7651 % 0.01
GRAM ALTIN 964,24 % 0,13
ÇEYREK A. 1.576,53 % 0,13
BITCOIN 355.603 1.732
ÜYE PANELİ
SON DAKİKA
hava 14°
Google News

Saadet Partisi’nden Yılmaz’a “Diğer partiler ne yaptı’’ cevabı

Saadet Partisi Bingöl milletvekili adaylarından Muhammed Fatih Tiryaki, AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Cevdet Yılmaz’ın kendilerini eleştiren muhalif partilere yaptıkları icraatları paylaşarak, ‘‘Peki diğer partiler ne yaptı?’’ sorusunu yöneltmişti. Yılmaz’a cevap veren Saadet Partisi adayı Tiryaki, “Genç Tuğla fabrikası, Bingöl Et, Yem, Süt Fabrikası ile Çimento Fabrikası (yarım kaldı) yatırımlarını iktidara geldiğimiz dönemde yaptık” dedi.

Son Güncelleme :

05 Haziran 2018 - 10:34

/ 102 views kez okundu.
Saadet Partisi’nden Yılmaz’a “Diğer partiler ne yaptı’’ cevabı

Saadet Partisi Bingöl Milletvekili Adayları, Bingöl Piramit Cafe ve Restaurant’ta basın mensuplarıyla iftar programında bir araya geldi. Programa Saadet Partisi İl Başkanı Nusrettin Aytunç,  27’nci dönem 1’ci sıra Milletvekili Adayı Suat İşcen, 2’nci sıra Milletvekili Adayı Muhammet Fatih Tiryaki, 3’cü sıra Milletvekili Adayı Ahmet Turan Tursun ile bazı partililer katıldı.

 

Kazım Ataoğlu ve Cevdet Yılmaz arasında başlayan polemiğe Saadet Partisi Bingöl milletvekili adayları da katıldı. İYİ Parti Bingöl milletvekili adayı Kazım Ataoğlu’nun ‘‘Cevdet Yılmaz Bakan olmasaydı Bingöl’de şu iş olmazdı diyecek bir adam var mı?’’ sözlerinin ardından, AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Cevdet Yılmaz’dan ‘‘peki diğer partiler ne yaptı’’ açıklaması gelmişti. Saadet Partisi Bingöl ikinci sıra Milletvekili Adayı Muhammed Fatih Tiryaki ise, Cevdet Yılmaz’ın  ‘‘ne yaptınız’’ sorusunun muhatabı olarak, iktidarda oldukları dönemde Bingöl’e Et Fabrikası, Yem Fabrikası, Sut Fabrikası, Genç Tuğla Fabrikası  ve Çimento Fabrikası (yarım kaldı) yaptıklarını söyledi.

 

“FEVZİ BEY’E SORUYORUZ, 80 MİLYONA NE YAPILDI?”

 

Bingöl’deki en büyük sorunun yatırım için Bingöl’e gelen paranın başka kanallara aktarılması ve ihalelerde ki yolsuzluk olduğunu söyleyen Saadet Partisi Bingöl ikinci sıra milletvekili adayı Muhammed Fatih Tiryaki: ‘‘Feyzi Bey’in Karlıova’da belirtmiş olduğu bir husus, 800 milyon liranın Bingöl’e geldiğini ve bunun 80 milyonunu Karlıova’ya yatırım yaptığından bahs ettiler. Kendilerine biz şunu soruyoruz 80 milyona ne yatırım yapıldı. Bingöl’ün en büyük sorunları nelerdir? Bizce en büyük sorunlarından bir tanesi gençlerin işsiz oluşu, maddeye yönelimi, tabii eğitimin yazboz haline gelmesi bunu da Bingöl’de de uygulanması, adam kayırmanın, adaletin kişiye göre işlemesinin her yerde olduğu gibi burada da uygulanması ve buraya gelen paranın farklı noktalara yönlendirilmesi 80 milyon Karlıova’ya geldi evet doğrudur.  Peki, bu 80 milyonla ne yapıldı. Çünkü devlet denetlenmiyor. Bildiğiniz üzere yapılan hiçbir ihale bugün başka bir kurul tarafından denetlenmeden sahaya bırakılıyor. Bu ihalelerde oluşan milyonlarca lira yolsuzluğun olduğunu iddia ediyoruz. Dolayısıyla birilerinin cebine akacak rantı kestiğiniz vakit, devletimizin Bingöl için göndermiş olduğu yatırım miktarının Bingöl’ü siyasal, sosyal anlamda istihdam alanında ve üretim alanında üst düzeylere taşıyacağı düşüncesindeyiz” dedi.

 

“BİZDEN SONRA GELEN HİÇBİR HÜKÜMET, YATIRIMLARIMIZI TAMAMLAMADI”

 

Yılmaz’ın  ‘‘peki diğer partiler ne yaptı’’ sorusuna cevap veren Tiryaki: ‘‘ Bakanımız diğer partiler ne yaptılar diye bir soru yönelttiler. Tabii bunun muhatabı olarak da Saadet Partisi olarak daha önceki Milli Görüş hizmetlerini, Bingöl’e ne yaptığımızı biz yazdık. Beş tane üretim tesisi, beş tane fabrika yapmışız bu fabrikalardan çimento fabrikamız yarım kaldı. Maalesef bizden sonra gelen hiçbir hükümet döneminde bu tamamlanmadı. Cevdet beyin söylemiş olduklarına vereceğimiz cevap budur.’’ Dedi.

 

“KAYMAK GİBİ YOLLARIN YANINDA KÖSTEBEK ÇUKURUNA DÖNENE YOLLARDA VAR"

 

Cevdet Yılmaz’ın yerel televizyon programlarında ortak yayınlanan ‘‘Anadolu Soruyor’’ programında 16 yıllık AK Parti iktidarında yapılan hizmetleri sıralarken değindiği Elazığ-Bingöl karayolu ile ilgilide açıklamalarda bulunan Muhammed Fatih Tiryaki: ‘‘Çok güzel yollarımızın olduğundan bahs etmişler kendileri, özellikle Elazığ-Bingöl arasında ki yollardan ama ne yazık ki Karlıova ve Elazığ’a doğru gittiğiniz vakit ki yollardan bahs edilmemiş. Kaymak gibi yollardan bahs eden Bakanımız köstebek çukuruna dönene yollardan hiç bahs etmemiş. 16 yıllık iktidar boyunca yapılan takribi olarak yüzde 20 yüzde 30’a varacak bu yolda ki ilerlemeyi de bir başarı olarak görüyor mu kendisine sormamız lazım. Bizce 16 yıllık bir iktidarın bugün Bingöl’ün bütün yollarını dört şerit, sıcak asfalt yapması gerekiyordu. Salında yoldan daha önemli olan üretim yapabilecek fabrikaların tesis edilmiş olması gerekiyordu. Zira bu yollardan Bingöl’den dışarıya herhangi bir ürün ihracat söz konusu değilken, dışarıdan Bingöl’e TUİK’in Nisan ayı verilerine baktığımız vakit ihracatı beşe katlayacak 260 bin dolarlık bir ithalat söz konusu. Biz yapılacak bu yollarda daha evvelinde yapılmış olan üretim endeksli tesislerle dışarıya ihraç edilecek malların olmasını istiyoruz’’ ifadelerini kullandı.

 

“BU SÖZLERİ BERDİBEK’E YAKIŞTIRMADIK”

 

AK Parti Bingöl ikinci sıra milletvekili adayı Feyzi Berdibek’in, AK Parti Genç Seçim Koordinasyon Merkezi açılışında Madımak olayları sırasında Sivas Belediye Başkanı olan Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu ile ilgili söylediği ‘‘solcuların katil ilan ettiği Temel Karamollaoğlu bugün solcuların idolü haline geldi’’ sözlerini Berdibek’e yakıştırmadıklarını söyleyerek: ‘‘AK Parti 2’inci sıra adayı Feyzi beyin özellikle Sayın Cumhurbaşkanı adayımız Temel Karamollaoğlu beyle alakalı söylemiş oldukları, solcuların katil ilan etmiş olduğu birisinin solcuların idolü haline geldi sözlerinin kesinlikle gerçeğe aykırı olmakla beraber biz bu sözü Feyzi beye yakıştırmadık. Yani böyle olmadığı o günün video kayıtları incelendiğinde açığa kavuşacaktır. Sivas olaylarından sonra birçok solcu grup tarafından ve alevi dedeleri tarafından bizati plaketle o günün Belediye başkanı Temel Karamollaoğlu beyefendi ödüllendirilmiştir. Orada ki insanları sağduyuya çağırdığı için zira görüntülerde mevcuttur. İnternet kullanmasını bilen herkes oradan ulaşıp o günün görüntülerini izleyebilir’’ şeklinde cevapladı.

 

“MİLLET İTTİFAKINI, ÇIKAN YANGINA HEP BİRLİKTE ELİNE BİDON ALARAK SUYLA YETİŞMESİNE BENZETİYORUZ”

 

Berdibek’in Millet ittifakı ile ilgili yaptığı dört benzemez ifadesi ile ilgili açıklama yapan Tiryaki: ‘‘Sayın Berdibek’in söylemiş olduğu dört benzemezin bir araya gelerek, temel mananın Recep Tayip Erdoğan nezdinde ülkenin yıkımını gerçekleştirmek olarak atfetmiş olduğu millet ittifakıdır. Biz bunu da şuna benzetiyoruz, bir binada yaşayan sağcısı solcusu herhangi siyasi partiye mensup üyelerin o binanın kazan dairesinde çıkan yangına hep birlikte eline bidon alarak suyla yetişmesine benzetiyoruz. Bildiğiniz üzere 16 senedir ülkemiz daha da kötüye gidiyor. Ülke kutuplara ayrılmış ve kamplara ayrımlı bu süre içinde baskı ve tahakkümler artmış, düşünce, ifade ve basın özgürlüğü rafa kaldırılmış, olağan üstü haller olağan hale getirilmiş, tek adam rejimi kurulmuş, farklı muhalif sesler susturulmuş, ekonomi darboğaza girmiş, cari açık büyümüş, tarım ve hayvancılık bitirilmiş, dış politikada büyük bir hezimet yaşanmış, adalet sistemi iflas etmiş, mağdurlar ordusu oluşturulmuş, yolsuzluk tarihi zirvesini görmüş, eğitim yazboz tahtasına dönmüş, ahlaki ve manevi yozlaşma belirgin bir hale gelmiş, aile yapısı bozulmuş, suç ve şiddet artmış, fabrikalar satılmış böyle bir yangını söndürmeye çalışmak üzere bu ülkenin kendi değerleri olan siyasi partilerle bir araya gelmek, yine bir darbe ürünü olan seçim barajını sıfıra indirmek ülkeyi yıkmak değil olsa olsa bu ülkeyi kurtarmak için atılan bir adımdır.’’ Dedi.

 

"CEZAEVLERİ UYUŞTURUCUDAN DOLMUŞ TAŞMIŞ"

 

Saadet Partisi Bingöl ikinci sıra Milletvekili Adayı Muhammed Fatih Tiryaki “ne yaptınız” sorusunun köprü ve yol şeklinde karşılarına konulmaması gerektiğini söyleyerek : “Soruyorum vekillik yapmış olanlara Bakanlık yapmış olanlara ve yapmakta olanlara siz Bingöl’ün gençliği için ne yaptınız? Hiç araştırdınız mı bugün Bingöl’ün gençliğinin yüzde 60’ı 70’i uyuşturucu ve uyaran maddeye bulaşmış durumda. Maalesef cezaevleri bugün dolmuş taşmış, özellikle Bingöl’de uyuşturucu içme yaşı ilkokullara kadar inmiş durumda bunu için ne yaptınız. İstihdamı arttırmak için ne yaptınız, üretim dayalı hangi politikanız oldu. Ne yaptınızı bizim karşımıza yol, köprü olarak bizim karşımıza sunmayın. Yollarımız vara ama belki üzerinde gezen işsiz üniversite mezunlarının ayakkabılarının yırtılmasını geciktirecek projelerdir bunlar” dedi.