Bingöl genç haberleri google
Bingöl genç haberleri google
DOLAR 18,5935 % 0.01
EURO 18,2025 % 0.06
GRAM ALTIN 1.021,70 % -0,12
ÇEYREK A. 1.670,49 % -0,12
BITCOIN 374.566 -1.351
ÜYE PANELİ
SON DAKİKA
hava 28°
Google News

Sadece Gençliler İstanbul seçiminin kaderini tayin etmeye yeter

Genç ilçesinde düzenlenen iftar proğramında konuşan AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Cevdet Yılmaz, İstanbul seçimlerinde ortaya çıkan farkın İstanbul’da ikamet eden Gençliler tarafından tek başına kapatılabileceğini söyledi.

Son Güncelleme :

15 Nisan 2019 - 14:35

/ 165 views kez okundu.
Sadece Gençliler İstanbul seçiminin kaderini tayin etmeye yeter

Sadece Gençliler İstanbul seçiminin kaderini tayin etmeye yeter

Genç Belediyesi tarafından Merkez Camii sokağında düzenlenen ve yaklaşık  Bin 200 kişinin katıldığı açık hava halk iftarına AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Cevdet Yılmaz, Bingöl AK Parti Milletvekili Feyzi Berdibek, Genç Kaymakamı Hasan Hüseyin Vural, Belediye Başkanı Erdal Arıkan, Genç Belediye Başkanı Mehmet Zeki Dirik, AK Parti Bingöl İl Başkanı Mehmet Hanefi Güler, BİNTSO Yönetim Kurulu Başkanı Mahmut Ayas kurum müdürleri, STK temsilcileri, muhtarlar, çok sayıda vatandaş katıldı.

“Ramazan ayını zor şartlar altında yaşayan ümmet var”

Vatandaşların Ramazan ayını tebrik eden AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Cevdet Yılmaz: “Öncelikle belediye başkanımıza teşekkür ediyorum. Bizlere böyle güzel bir ortam hazırladı. Bu güzel iftar sofrasına vesile olan belediye başkanımıza ve ekibine huzurunuzda teşekkür ediyorum. Maalesef bizim kadar şanslı değil İslam ülkeleri. Bugün Ramazan Ayını çok zor şartlar altında yaşayan bayrama çok zor şartlar altında hazırlanan bir ümmet var. Afganistan’dan Somali’ye Libya’dan Sudan’a ve Yemen’e kadar. Birçok Müslüman zulüm altında Ramazan orucunu tutan Ramazan’ı idrak eden Müslüman kardeşlerimiz var. Cenabı Allah onların da sıkıntılarını gidersin inşallah. Türkiye gibi diğer İslam coğrafyalarına da daha çok huzur, daha çok sükûnet versin inşallah.

“İstanbul seçimlerinde usulsüzlükler bariz şekilde tespit edildi”

“Değerli kardeşlerim İstanbul da seçimler yapıldı. Seçimlerden sonra bütün demokratik ülkelerde olduğu gibi bizde de itiraz hakları var. Bir kanun dışı uygulama gördülerse bunu hukuka götürme itiraz etme hakkı var. Biz de partimizin ve milletimizin hakkını korumak durumundayız. Kendi seçmeninin hakkını koruyamayan milletinde hakkını koruyamaz. Dolayısıyla biz seçmenimizin oyunu başkaları almasın diye her türlü itirazımızı yaptık. İl ilçe ve yüksek seçim kurulu düzeyinde. Oyların sadece yüzde 10 nu sayılabildi. Bu yüzde 10 sayım sonucunda aramızdaki fark 28 binden 13 bine düştü. Buradan da gördük ki bizim çok sayıda oyumuzu maalesef ya yazmamışlar yada başkasına yazmışlar. Sandık kurulu başkanlarını ise memurlardan seçmek yerine belediyelerden bankalardan hiçbir yetkisi olmayan kişileri getirip sandık kurulu başkanı yapmışlar. Bütün bu tespitlerden sonra yüksek seçim kurulu seçimlerin yenilenmesine karar verdi. Bu gayet hukuki bir karardır kim ne derse desin Yüksek Seçim Kurulu bize göre isabetli bir karar vermiştir. Tabi ki insanların eleştirme hakkı vardır. Ama hiç kimsenin yargıya hakaret etme hakkı yoktur. Hiç kimsenin yargıçları tehdit etme hakkı yoktur.  Ama bizim hakkımızı birileri gasp etmeye çalışırsa kusura bakmasınlar burada elimizden gelen her türlü gayreti sarf ederiz”

“Sadece Gençliler İstanbul seçiminin kaderini tayin etmeye yeter”

“Gençli hemşehrilerimizin İstanbul’da eli kolu uzun. Çok sayıda İstanbul’da Gençli insan var. Sizlerden oradaki kardeşlerimize içinden geçtiğimiz süreci iyi anlatmanızı istiyorum. Dünyayı bölgeyi yaşadıklarımızı İyi anlatın. Ben inanıyorum ki sizler buradan oraya gerekli mesajları gönderirseniz bu seçimin sonucu değiştirmeye tek başına Gençliler yeter. Çünkü fark o kadar az ki” Sadece Gençliler bu seçimin kaderini tayin etmeye yeter. Dolayısı ile bu gayreti hep birlikte sarf edeceğiz. Ama sonuçta halkımız sandıkta ne derse de başımızın gözümüzün üstünde yeri var diyeceğiz milli iradeye de saygı göstereceğiz”

“Neyi vaat ettiysek öncelik sırasına göre hayata geçireceğiz”

“Bingöl ile Genç ile ilgili çalışmalara devam ediyoruz İnşallah Belediye Başkanımız ile birlikte vatandaşımıza seçimden önce neyi vaat ettiysek neyi söylediysek onların peşinde olacağız. Projeleri ve vaatleri öncelik sırasına göre birer birer hayata geçirmek için çalışcağız inşallah. Önümüzdeki süreçlerde doğalgaz başta olmak zere istihdama dönük başta işleri vekilimizle teşkilatlarımızla kamu kurumlarımızla gayret sarf edeceğiz. Genç’in bugüne kadar hizmetkarı olduk. Bundan sonrada olmaya devam edeceğiz” dedi

 

casino siteleri