bsr recyclinghof berlin

Şahin iftar programına katıldı! | Gencin Sesi Gazetesi - Bingöl Haber - Genç Haber

Google News' te Takip Edin

Bingöl genç haberleri google


Şahin iftar programına katıldı! | Gencin Sesi Gazetesi - Bingöl Haber - Genç HaberGencin Sesi Gazetesi – Bingöl Haber – Genç Haber

20 Ekim 2021 - 23:57

Şahin iftar programına katıldı!

Hür Dava Partisi (HÜDA PAR) genel başkan yardımcısı ve 7 Haziran genel seçimlerinde Bingöl Bağımsız milletvekili adayı olan Sait Şahin Huda Par Genç İlçe teşkilatının verdiği iftar yemeğine katıldı.

Şahin iftar programına katıldı!
Son Güncelleme :

05 Temmuz 2015 - 19:00

 

 Huda Par Genç ilçe teşkilatı tarafından Şölen Düğün Salonu ve Aile Çay Bahçesi yerleşkesinde hazırlanan yemeğe Huda Par Genel başkan yardımcısı ve 7 Haziran genel seçimlerinde Bingöl’de bağımsız milletvekili adayı olan Sait Şahin Huda Par GİK üyesi Nihat Buğrahan, Huda Par Bingöl İl Teşkilatı ve yüzlerce vatandaşın katılımlarıyla gerçekleşti.

 

Açık havada düzenlenen programa vatandaşlar rahat ve serin bir ortamda iftarını açarlarken, yemekten önce bir konuşma yapan Huda Par Genel Başkan Yardımcısı ve Bingöl Bağımsız Milletvekili Adayı Sait Şahin, Resulüllah (s.a.v) duasıyla başladığı konuşmsına, "Allah'ım Recep ve Şaban’ı bize hayırlı kıl ve bizleri Ramazan ayına ulaştır" diye beklediği ve duâ ettiği Ramazan ayının içindeyiz" deyip konuşmasını şöyle sürdürdü: "Rabbim Ramazan ayının rahmetinden, mağfiretinden ve bereketinden istifade ettirsin. Şuanda içinde bulunduğumuz islam coğrafyasına Rabbim kurtuluşlar nasip etsin. Ümmet olarak İslam coğrafyasında bizimde içinde bulunduğumuz coğrafya da zor günler yaşıyoruz. Rabbim inşallah zorluklarını kolaylığa çevirsin. Mazlumlara yardım etsin. Ve zalimleri kahr etsin. Arakan’ından Filistin’e, Suriye'ye sinden Mısır'a, Kürdistan’dan Doğu Türkistan’ına ve nerede zulüm var ise Müslümanın mazlum olduğu coğrafya ya Rabbim rahmetini, inayetini ve kurtuluşunu göstersin. Sadece Müslümanların yaşandığı zulme değil, Müslümanların yaşadığı mazlumiyete değil dünyanın neresinde insan olarak zulme uğrayan var ise Rabbim o mazluma yardım etsin. Değerli kardeşler sizlerle böyle bir iftar da beraber olmak bizim için şereftir. Bizim için sevinçtir. Bizler bu sevinçi ve bu mutluluğu yaşıyoruz. Allahu teâlâ bu içerisinde yer alan ve Kuran-ın içinde indirilmiş olan Kadir gecesinide ihya etmiş olup kadrı kıymet kazananlardan ve şeref kazananlardan bizleri kılsın. Dünya ahrette şerefimizi artırsın.

Şimdide helalleşmeye geldik…

Değerli kardeşlerim Bingöl bağımsız milletvekili adayı olarak seçim öncesinde sizlerle beraber olduk. Seçim çalışmalarını yürüttük ve seçim çalışmalarından iki aylık bir dönem de sizlerle beraber olduk. Ve nihayetinde 7 Haziran da seçim yaşandı. Ve 7 Haziran'da yaşanan seçimlerin özelde Bingöl'ümüze/Darayeni ye ve genelde bütün Türkiye'ye, ümmette ve insanlığa hayırlı olmasını diliyoruz. Belki istediğimiz sonuçları elde etmiş olmaya biliriz. Gerçi bağımsız bir aday olarak seçime girme zorluklarını yaşadık. Ve oy pusulasın da ki sıkıntılardan da kaynaklı olarak halkımız rahat bir şekilde, adil bir şekilde diğer partilere verilen fırsatların da ki gibi eşit bir biçimde oylarını kullanmadılar. Ama Elhamdülillah buna rağmen azımsanmayacak bir oranda oy da aldık. Ve biz bu oyları da önemsiyoruz. Bu oyun ortaya çıkmasına sebebiyet veren, vesile olan ve sahada çalışan bütün kardeşlerimiz başta olmak üzere ve sandıkta bize destek veren tüm halkımıza teşekkür ediyoruz. Burada bu amaçla zaten buraya geldik. Aslında seçim sonrasında hemen ardından kardeşlerimizle, halkımızla bir hafta beraber olacaktık. Ama istemediğimiz yaşanan bazı olaylardan dolayı, olayları daha iyi takip edip halkımıza doğru bir şekilde, gerek yüz yüze veya medya kanalıyla aktarmak için Bingöl dışına çıktık. Olağanüstü genel kurulumuzu da Ankara'da yaptık. Bu sıkıntılardan sonra ancak bu gün bu fırsatı bulup geldik. Size teşekkür edip halelik dilemek için. Allah hepinizden razı olsun. Ve Darayeni de olduğumuz için iki aylık süre içerisinde gürültülü bir iki ay geçirdik. Elbette ki Genç'li kardeşlerimize yani esnafımıza, halkımıza rahatsızlık verdik. Onlara gittik belki seçim çalışmalarının rahatsızlığını verdik. Onun için hepsinden de helallik diliyoruz. Gönül isterdi ki herkesi tek tek gezip helalik isteseydik. Belki beşer olma hasebiyle de seçim döneminin gerginliği, belki kendine has tabiatı içerisinde sert sözlerimiz oldu. Belki kırdığımız oldu. Belki yanlış biçimde söylediğimiz hatalarımız oldu. Bundan dolayı da kimin hukukuna, hakkına girmiş isek hepsinden helallik diliyoruz. Nihayetinde biz bu coğrafya ya huzur, biz bu coğrafya ya hizmet, biz bu coğrafya ya kardeşlik istiyoruz. Ve bu seçim sonuçları her ne kadar istediğimiz sonuçlar olmasa da inşallah bu seçim sonuçların da güç elde etmiş olanlar halkımızın huzuru için çalışırlar. Inşallah memleketimizin yararına çalışırlar. İnşallah adaleti tesis ederler. Değerli kardeşlerim biz seçim öncesinde Bingöl'ümüze dair sözler söyledik. Bingöl ün mağduriyetini dile getirdik. Bingöl'e sahip  çıkmaya çalıştık. Elhamdülillah seçim öncesinde bir yerlere duyurduk. Seçim sonrasında her ne kadar meclise gitmemiş olsak ta. Meclis dışında kalmış olsakta biz halkımıza sahip çıkmaya devam edeceğiz. Biz sorunları dile getirmeye devam edeceğiz. Biz meclis dışı siyaseti devam edeceğiz.

Doğruya yanlışlarla gidilmez…

 Doğruya ulaşmak için yanlışa hesaplara baş vurmayacaklarını ifade eden Şahin, “Yani bizim davamız sandık davası olmadığını göstereceğiz. Biz zaten de başta da söyledik. Bizim davamız sandık davası değildir. Bizim davamız parti davası da değildir. Biz dava partisiyiz. Biz Sandığı bir araç olarak görüyoruz. Siyaseti bir araç olarak görüyoruz. Evet seçimde güçlü bir şekilde oy elde etmiş olsaydık. Güçlü bir şekilde yolumuza devam etmiş olacaktık. Ama istediğimiz sonuçları elde etmiş olmasak ta biz yinede yolumuza devam etmiş olacağız. Biz uzun soluklu uzun menzilli yolda yürürken ayağımız taşa takılıp kalırken oturan insanlardan değiliz. Ayağımız taşa takılmışsa kalkacağız yolumuza devam edeceğiz. Onun için biz rahatız. Sonuç ne olursa olsun biz sorumluluklarımızı yerine getireceğiz. Rabbim bizleri şaşırtmasın. Dürüst bir siyaset yapmaya çalıştık. Elhamdulillah inanıyorum ki becerdik de. Birileri gibi gayrı meşru yollara baş vurmadık. İnsanların özgür iradesini ipotek altına alacak, gayrı meşru yollarla sonuçları etkileyecek bir siyaset yapmadık. Dürüst bir siyaset yaptık ve yapmaya devam edeceğiz. Dürüst siyasetin karşılığı az olsa da dürüstlüğümüzden vaz  geçmiyecegiz. Yani biz hakkı önceledik. Hakk nazarıyla bu işe bakıyoruz. Evet yanlış çok olsa da bizim için yanlıştır. Doğru az olsa da bizim için doğrudur. Doğruyu çoğaltmak için yanlışa baş vurmayacağız. Ama yanlışın da çoğalmasına kanmayacağız. Birileri güç elde etmek için yanlışa baş vuruyorsa da karşısında duracağız. Değerli kardeşlerim ben fazla uzatmak istemiyorum. Cenabı Allah Ramazanı şerifinizi mübarek kılsın. Tutuğunuz oruççu kabul buyursun. Hepinize afiyet olsun” diye konuştu.

Yemekten sonra yapılan dua ile program son buldu.


 YORUM YAP

YASAL UYARI! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen kişiye aittir.

Gencin Sesi TV