Bingöl genç haberleri google
Bingöl genç haberleri google
DOLAR 18,4820 % 0.03
EURO 17,7722 % 0.15
GRAM ALTIN 971,22 % 0,85
ÇEYREK A. 1.587,95 % 0,85
BITCOIN 374.635 4.934
ÜYE PANELİ
SON DAKİKA
hava
Google News

Şehit Çocuğu Olarak Benim Gözümden Nazlı Çelik

Son Güncelleme :

26 Şubat 2018 - 12:38

/ 218 views kez okundu.
Şehit Çocuğu Olarak Benim Gözümden Nazlı Çelik

Nazlı ÇELİK, bir özel televizyon kanalında haber spikeri. Nazlı Çelik hanımefendiyle tanışmıyoruz, hiç yüz yüze de görüşmedik. Herkes gibi onu Televizyonda sunduğu kendine has haber spikerliğinden dolayı tanıyoruz. Her gece Televizyon aracılığı ile evlerimize konuk oluyor.

Nazlı Çelik’i bir çok  haber spikerlerinden ayıran en önemli özelliği boynundan hiç çıkarmadığı ay yıldızlı kolyesi, Şehit haberleri sunarken gözlerine yaş dolması ve boğazına hıçkırıkların düğümlenmesi. Şehit haberlerinin verdiği acıyı sözde değil, özde hissetmesi onu bir çok haber spikerinden ayıran en önemli özelliği.
Evet Nazlı Çelik hisleriyle, duygularıyla, yaşantısı ile, duruşu ile tam bir vatan, bayrak sevdalısı.

Bazen onu Şırnak Kato dağında, bazen Hakkari Yüksekova da, Bazen Siirt’te, Bazen Diyarbakır’da mehmetçiklerimizle beraber operasyon bölgesinde görürüz. Korkusuz, cesur bir Türk kadını. Bir çok erkekten daha delikanlı bir duruş gösteren biri.

Nazlı Çelik sadece bir haber spikeri değil, Şehit Ailelerimizin, Gazilerimizin duygularına tercüman olan, onların sesi olan, bu duyguları benliğinde yaşayan biri. Şehit haberleri verirken yüreğinin en az Şehit Aileleri kadar acıdığını, gözyaşına boğulduğunu zaten haberleri izleyen hemen herkes farkeder.

Basın ve akademi çevresinin içinde ülkemize ve milletimize bunca ihanet eden kişiler varken, Nazlı Çelik’in bu milli ve dik duruşunu bir çok kişinin örnek alması gerektiğini düşünüyorum.

Nazlı Çelik bu tavırlarıyla başta biz Şehit Aileleri ve Gazilerimizin olmak üzere, Vatanını, Milletini seven her Türk vatandaşının gönlünde yer edinmiştir. Bu asil tavırları ile bir Şehit Çocuğu olarak Nazlı Çelik hanımefendiye teşekkür ediyoruz ve Nazlı Çelik’lerin sayılarının artmasını temenni ediyoruz.