Google News' te Takip Edin

Bingöl genç haberleri google


SEVEN: “HER TÜRLÜ ENGEL AŞILIR” | Gencin Sesi Gazetesi - Bingöl Haber - Genç HaberGencin Sesi Gazetesi – Bingöl Haber – Genç Haber

9 Aralık 2021 - 10:55

SEVEN: “HER TÜRLÜ ENGEL AŞILIR”

‘3 Aralık Dünya Engelliler Günü’ dolasıyla yazılı basın açıklaması yapan Adalet ve Kalkınma Partisi (AK Parti) Bingöl İl Başkanı Yılmaz Seven, toplum olarak elbirliği sağlandığı takdirde aşılmayacak hiçbir engelin olmadığını belirterek, “Her türlü engel aşılır. Yeter ki insanların gönlünde ve beyinlerindeki engeller aşılsın” dedi.

SEVEN: “HER TÜRLÜ ENGEL AŞILIR”
Son Güncelleme :

04 Aralık 2015 - 10:02

Her bireyin bir engelli adayı olduğunu anımsatan Seven, sorumluluk sahibi bir yönetici oluşunun yanı sıra bir insan olarak kendilerine düşen en önemli görevin engellilerin önüne çıkan engelleri ortadan kaldırmak ve bu insanları topluma kazandırmak olduğunu ifade etti.

Seven, “AK Parti olarak engellilerin çalışma hayatı, eğitim, sağlık ve sosyal haklardan yeterince yararlanmaları, onların topluma kazandırılmaları, katılımcı ve üreten insanlar haline getirilmeleri önemli hedeflerimizden biridir. Engellilerimizin geleceğe güvenle bakabilmeleri ve üreten bireyler olarak kendi kendilerine yeter duruma gelmeleri için kamu kurumları, yerel yönetimler, sivil toplum kuruluşları ve tüm vatandaşlarımız işbirliği içinde olmalı” dedi.

Engellilere sağlanacak bir imkânın lütuf değil, insanlık görevleri olduğunu kaydeden Seven, toplum olarak elbirliği sağlandığı takdirde aşılmayacak hiçbir engelin olmadığını belirterek, “Her türlü engel aşılır. Yeter ki insanların gönlünde ve beyinlerindeki engeller aşılsın” ifadelerini kullandı.

Seven, “Sosyal devletin amaçlarından birisi, engellilerin eğitim, sağlık, spor, kültür, istihdam ve rehabilitasyon gibi yaşamsal hizmetlerden yararlanmaları, temel haklarını etkin bir şekilde kullanmalarını sağlamaktır. Engellilerimizin hayata engelsiz bir şekilde katılımlarının sağlanması ve yaşam standartlarının yükseltilmesi için toplum olarak, birey olarak, kurum ve kuruluşlar olarak hepimize ayrı ayrı görev ve sorumluluklar düşmektedir. AK Parti her zaman engelli bireylere engelsiz bir yaşam sağlamak için hizmet üretmeyi kendisine görev edinmiştir. AK Parti olarak bu insanlarımızın hayatlarını kolaylaştıracak, çözüme ulaşılabilmelerini sağlayacak tüm hizmetleri sunmaya çalışıyoruz. Bu duygu ve düşüncelerle engelli vatandaşlarımıza sahip çıkmayı bir insanlık görevi olarak görüyor ve bu haftanın engelli vatandaşlarımızın sorunları konusunda hassasiyetin ve bilincin artması temennisiyle bütün engelli insanlarımıza en içten sevgi ve selamlarımı sunar; engelliler haftasını tebrik ederim” ifadelerini kullandı.

YORUM YAP

YASAL UYARI! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen kişiye aittir.

Gencin Sesi TV