Bingöl genç haberleri google
Bingöl genç haberleri google
DOLAR 18,4191 % 0.52
EURO 17,8508 % -1.1
GRAM ALTIN 973,15 % -1,09
ÇEYREK A. 1.591,10 % -1,09
BITCOIN 355.360 1.324
ÜYE PANELİ
SON DAKİKA
hava
Google News

SGK BORÇLARINIZI YAPILANDIRIN

Bingöl Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Mahmut Ayas, SGK İl Müdürü Muzaffer Çakar’ın ziyaretinden sonra odaya kayıtlı üyelerinin SGK borçlarının yapılandırmaları hususunda çağrıda bulundu.

Son Güncelleme :

12 Temmuz 2018 - 19:53

/ 104 views kez okundu.
SGK BORÇLARINIZI YAPILANDIRIN

BİNTSO Yönetim Kurulu Başkanı Mahmut Ayas’ı ziyaret eden SGK İl Müdürü Muzaffer Çakar, ziyaret kapsamında Resmi Gazetede yayımlanarak yürürlüğe giren 7143 sayılı “Vergi ve Diğer Bazı Alacakların Yeniden Yapılandırılması İle Bazı Kanunlarda Değişiklik Yapılmasına İlişkin Kanun” ile ilgili olarak bilgiler verdi.


Ziyarette, 7143 sayılı Vergi ve Diğer Bazı Alacakların Yeniden Yapılandırılması Kanunu hakkında bilgiler veren Çakar, “Kanunun getirdiği imkânlardan yararlanmak isteyen borçlu işverenlerin, kapsama giren Kurum alacaklarını yapılandırabilmeleri için 31 Temmuz 2018 tarihi mesai bitimine kadar ilgili üniteye/birime başvuruda bulunmaları gerekiyor. Şimdiye kadar borçları yapılandırılmayan tüm vatandaşlarımızı, 31 Temmuz'a kadar SGK İl Müdürlüğümüz ile Sosyal Güvenlik Merkez müdürlüklerine davet ediyoruz" dedi.

 

Ayrıca işverenlere yönelik 7103 Sayılı Kanunda ve diğer bazı kanunlarla yürürlüğe giren “Artı İstihdam”, “Bir Senden, Bir Benden”, “Genç Girişimcilere Yatırım Desteği”, Engelli Desteği” vb. teşvikler hakkında geniş bilgiler verdi.

 

Ziyaretten memnun kaldıklarını ifade eden Ayas, “Bu tür üyelerimizi ilgilendirecek bilgilerin bizlerle paylaşılması son derece önem arz etmektedir. Bize gelen bilgileri bizlerde üyelerimize SMS, Sosyal Medya ve e-mail ortamıyla aktarmaktayız. Böylelikle üyelerimiz haberdar olup faydalanabileceklerdir. Bu kapsamda SGK borcu olan üyelerimiz borçlarını yapılandırmak isterse en geç 31 Temmuz’a kadar SGK il müdürlüğüne gitmeleri gerekmektedir. Odamızı ziyaret eden SGK İl Müdürümüze teşekkür ederim” dedi.