Bingöl genç haberleri google
Bingöl genç haberleri google
DOLAR 18,5937 % -0.26
EURO 18,4001 % 0.15
GRAM ALTIN 1.024,62 % -0,07
ÇEYREK A. 1.675,25 % -0,07
BITCOIN 378.583 0.816
ÜYE PANELİ
SON DAKİKA
hava 29°
Google News

“Sigarayı ara vermeden bir kerede bırakın”

Yeşilay haftası dolayısı ile Genç Meslek Yüksek Okulu’nda düzenlenen “İlaçsız Sigara Bırakma Yöntemleri” konulu konferansta konuşan Yeşilay Cemiyeti Bingöl Şube Sekreteri Yrd. Doç. Dr. Bayram Kurt: “Sigarayı ara vermeden bir kerede bırakın”

Son Güncelleme :

06 Mart 2019 - 15:18

/ 76 views kez okundu.
“Sigarayı ara vermeden bir kerede bırakın”

“Sigarayı ara vermeden bir kerede bırakın”

Yeşilay haftası dolayısı ile Genç Meslek Yüksek Okulu’nda düzenlenen programa Genç Kaymakamı Hasan Hüseyin Vural, Genç Meslek Yüksek Okulu Müdürü Doç. Dr. Rıdvan Polat, kurum ve daire amirlerinin yanı sıra öğrenciler katıldı.

 

 

Proğramda konuşan Yeşilay Cemiyeti Bingöl Şube Sekreteri Yrd. Doç. Dr. Bayram Kurt, sigarayı bırakmanın en kesin sonuç veren yolunun, bir kerede ve asla tekrar içmemek kararıyla bırakmak olduğunu söyledi. Sigaranın (nikotin) fiziksel ve psikolojik bağımlılık yaptığını belirten Kurt, “Nikotine bağlı fiziksel bağımlılık diğer bağımlılık yapan maddelerde olduğu gibidir. Belli bir süre sigara içilmediğinde sinirlilik, sıkıntı duygusu ve dikkatini toplamada güçlük gibi belirtiler ortaya çıkar ve ızdırap vericidir. Alkol ve birçok uyuşturucu maddeden farklı olarak bu belirtiler acı verici olmakla beraber yaklaşık bir hafta kadar bir sürede giderek azalır ve kaybolur. Psikolojik bağımlılık ise ızdırap vermekten çok bir duygu ya da tada karşı duyulan kuvvetli özlem şeklindedir ve çok daha uzun süre devam etmektedir. Sigarayı bırakmanın en kesin sonuç veren yolunun, bir kerede ve asla tekrar içmemek kararıyla bırakmak” dedi.

 


casino siteleri