Bingöl genç haberleri google
Bingöl genç haberleri google
DOLAR 18,4191 % 0.52
EURO 17,8508 % -1.1
GRAM ALTIN 973,15 % -1,09
ÇEYREK A. 1.591,10 % -1,09
BITCOIN 351.900 -0.429
ÜYE PANELİ
SON DAKİKA
hava
Google News

SÜTAŞ TAN SONRA ZARA VE MANGO MU?

Giyim sektörü devlerinden Zara ve Mango’nun 6.Teşvik Bölgesinde yer alan illerle ilgilendiği ve bu iller arasında Bingöl’ün de yer aldığı bildirildi.

Son Güncelleme :

15 Mayıs 2012 - 13:37

/ 149 views kez okundu.
SÜTAŞ TAN SONRA ZARA VE MANGO MU?

SÜTAŞ’ın Bingöl’e kurmayı düşündüğü yatırımın yankıları sürerken ikinci müjdeli haberde Ekonomi Bakanı Zafer Çağlayan’dan geldi.

Ekonomi Bakanı Zafer Çağlayan, yeni yatırım teşvik sistemi kapsamında Zara ve Mango’nun Bingöl’ünde içinde bulunduğu 6. bölgeyle ilgilendiklerini, lojistik firmalarının da Türkiye’yi üs olarak seçtiklerini söyledi.

Bakan Çağlayan, yeni yatırım teşvik sistemi kapsamında Zara ve Mango’nun 6’ncı teşvik bölgesiyle ilgilendiklerini açıkladı. Yatırım Danışma Konseyi’nin (YDK) 7’nci toplantısında Türkiye’ye büyük ölçekteki yatırımcıların geleceğini ifade eden Çağlayan, şunları söyledi:

“6’ıncı bölgeye başta Zara, Mango gibi kuruluşlar olmak üzere, bu kuruluşlara iş yapanlar, çok ilgi gösteriyor. Tekstil konfeksiyon sektöründeki büyük yatırımcılar, bilhassa bu bölgede yatırım yapacaklarını şimdiden deklare etmeye başladılar. Bu da emek yoğun sektörler açısından Türkiye’nin rekabet gücünü artıracağı önemli bir gelişme olacak.”

“YATIRIM CENNETİNE DÖNÜŞECEK”

Yatırım Danışma Konseyi’ne katılan şirket yöneticilerinin toplantıdan son derece memnun kaldıklarını ifade eden Çağlayan, şöyle konuştu:

“Katılan şirket temsilcileri Türkiye’nin ciddi bir yatırım cennetine dönüşeceğini ifade ettiler. Birçok firma önemli yatırımlarını Türkiye’de yapacaklarını söylerken, bilhassa lojistikçiler operasyon üslerini Türkiye’ye getirme konusunda son derece kararlı olduklarını ifade ettiler. Dile getirilen hususların bir kısmı bürokratik, bir kısmı mevzuatlarla ilgili. Bilhassa yeni kanun düzenlemeleri konusunda da bazı arkadaşlarımızın haklı talepleri var. Örneğin Fikri ve Sınaî Mülkiyet Hakları… Bu konuda ben de kendilerine bu konuda yoğun çalışmalara devam ettiklerini ve kısa süre içinde Bakanlar Kurulu’na getirilerek bunun süratle parlamentoda değerlendirileceğini ifade ettim.”