Google News' te Takip Edin

Bingöl genç haberleri google


Yılmaz: Genç yeniden inşa edildi | Gencin Sesi Gazetesi - Bingöl Haber - Genç HaberGencin Sesi Gazetesi – Bingöl Haber – Genç Haber

8 Aralık 2021 - 21:29

Yılmaz: Genç yeniden inşa edildi

‘Genç iftar sofrası’ programına katılıp vatandaşlar birlikte iftar yapan AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Cevdet Yılmaz, “Geçmişte, özelikle doksanlı yıllarda çok sıkıntılar yaşadı bu ilçemiz. Ve yavaş yavaş bir küçülme sürecine girmişti. Ama hamd olsun Ak Parti iktidarı döneminde çok farklı bir ivme kazanmaya başladı ve Genç, adeta yeniden inşa edildi” dedi.

Yılmaz: Genç yeniden inşa edildi
Son Güncelleme :

20 Haziran 2016 - 8:22

Çeşitli ziyaretlerde bulunmak üzere Bingöl’e gelen AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Bingöl Milletvekili Cevdet Yılmaz, Genç Belediyesi iftar programında vatandaşlarla bir araya geldi.

 

 

Genç Taziye Evi bahçesinde yapılan‘Genç iftar sofrası’ programına Ak Parti Genel Başkan Yardımcısı Cevdet Yılmaz, Kalkınma Bakan Yardımcısı Yusuf Coşkun, Milletvekili Enver Fehmioğlu, Kaymakam Abdullah Köklü, Bingöl Belediye Başkanı Yücel Barakgazi, Belediye Başkanı M. Hadi Topraktan, Ak Parti Bingöl İl Başkanı Yılmaz Seven, Ak Parti İlçe teşkilatı, Bin-Genç Der Başkanı Halit Sanır ve yönetim kurulu üyeleri ile yüzlerce vatandaş katıldı.

Programda İftar saatinden önce Ak Parti Genel Başkan Yardımcısı Cevdet Yılmaz, Milletvekili Enver Fehmioğlu ve Belediye Başkanı M. Hadi Topraktan birer konuşma yaptılar.

İlk sözü alan Belediye Başkanı M. Hadi Topraktan, iftar sofrası hakkında katılımcılara genel bilgi sunarken, projenin beklentilerin üzerinde ilgi gördüğünü söyledi. “Değerli misafirler, bu Ramazan ayında ilçemiz belediyesi olarak bu yılki sloganımız ‘Ramazan Paylaşmaktır’ düşüncesiyle üzerinde bina ettiğimiz bir organizasyon yaptık. Bu organizasyon hakkında birkaç kelime konuşmak istiyorum.  Değerli misafirlerimiz bu organizasyon, değerli hemşerilerimizin sundukları fikirler üzerinde bizde böyle bir program yapmayı teşebbüs ettik. Bu organizasyon yapısı şöyle; biz belediye olarak herhangi bir maddi katkımız yok. Biz sadece bu işin organizasyonundayız. Genç’li hemşerilerimizden, dostlarımızdan katkı ve destek talep ettik. Onlarda sağ olsunlar bizi kırmadılar ve buna destek oldular. Bizde bu destek kapsamında bir program hazırladık. Her akşam bir hemşerimizin finansörlüğü eşliğinde Genç halkımıza ikramda bulunuyoruz. Programımız ciddi anlamda itibar gördü, saygınlık kazandı. Her ne kadar bazı çevreler bu etkinliğimizi bilmeden veya kötü niyetle bir şov veya bir gösteriden ibaret zannedip eleştirseler de, hamd olsun milletimiz onlara aldırmadan iftarımıza rağbet ediyor. Bu vesileyle tekrardan hepinize katılımlarınız için teşekkür ediyorum. Ve bizlere bu organizasyon için katkı sağlayan bu organizasyonun gerçekleşmesine vesile olan hayırsever kardeşlerimize teşekkür ediyorum. Cenabı Allah tuttuğunuz orucu kabul etsin. Hepinize afiyet olsun”

 

“İlçemizin çehresi değişmiş”

Belediye Başkanı Topraktan’dan sonra söz alan Bingöl Milletvekili Enver Fehmioğlu, Genç’e yapılan yatırımlar sayesinde ilçenin çehresinin değiştiğini belirtti. Fehmioğlu, “Bu gecede bizi bir araya getiren, buna vesile olan başta Belediye Başkanımız M. Hadi Topraktan olmak üzere bu etkinliğe katkı sunan ve bundan sonrada sunacak olanlara çok çok teşekkür ediyorum. Kıymetli misafirler, bizler buraya gelmeden önce Sayın Cevdet Yılmaz beyle ilçemizde yapılan eserleri gezdik. Biliyorsunuz kendisinin bu eserlere çok ciddi katkıları olmuştur. Sayın Kaymakamımızın da çok büyük destekleriyle ilçemizin çehresi değişmiş.  Her yönüyle de çok ciddi destekler alıyoruz. Allahın izniyle de ilçemiz bundan sonrada çok daha hizmetler alacaktır”

 

“Genç yeniden inşa edildi”

Konuşmalarda son sözü alan Ak Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Bingöl milletvekili Cevdet Yılmaz, Genç’i geçmişteki sıkıntılardan kurtararak yeniden inşa ettiklerini ifade etti. Yılmaz, bu hizmetlerin Genç için az olduğu önümüzde ki dönemlerde de Genç’e yeni hizmetler sunacaklarını belirtti. Yılmaz sözlerini şöyle sürdürdü: “Kıymetli katılımcılar, iftar programlarında ilçemizde bir ilk olan bu organizasyon gerçektende çok güzel.  İnsanları buluşturan, insanları kaynaştıran bir etkinlik olan bu proje gerçekten harika, emekleri geçen herkesi yürekten tebrik ediyorum. Ve hayırsever işadamlarımıza da bu katkıları için şükranlarımı sunuyorum.  Rabbim yaptıklarınız bu hayrı şimdiden kabul etsin.  Değerli kardeşlerimiz, Genç ilçemiz geçmişi olan çok değerli bir ilçemiz. Uzun bir tarihi olan bir ilçemiz. Önemli bir yerleşim yeri. Geçmişte özelikle doksanlı yıllarda çok sıkıntılar yaşadı bu ilçemiz. Ve yavaş yavaş bir küçülme sürecine girmişti. Ama hamd olsun Ak Parti hükümetleri döneminde çok farklı bir ivme kazanmaya başladı. Genç adeta yeniden inşa edildi. Yollarıyla, görünür görünmez alt yapı yatırımlarıyla, belediye hizmetleriyle, hastanesiyle, meslek yüksekokulu ve küçük sanayi sitesiyle birçok yatırımlarıyla Genç bugün artık çok farklı bir yere geldi. Çok şükür ki çok iyi bir hükümet döneminde siyaset yaptık bu kalkınmaya bir parçada vesile olduysak ne mutlu bize. Ama Genç için ne yapsak azdır. Bu yapıların yanında inşallah önümüzde ki dönemlerde de yeni hizmetleri Genç’imize sunmaya çalışacağız”

 

“ODTÜ de olmayan yurdu Genç’te yaptık”

 Yılmaz, Genç’teki yatırımlardan övgüyle bahs ederken Orta Doğu Teknik Üniversite’de olmayan öğrenci yurdunu Genç’e kazandırdıklarını söyledi. İlçedeki hizmetlerde büyük emeği olan Kaymakam Abdullah Köklü’ye de teşekkür eden Yılmaz: “Değerli misafirler, bugün ilçemizde bazı yatırımları inceleme fırsatı bulduk. Çok güzel bir kız yurdu inşa ettik buraya. Bende beş senesini yurtta geçirmiş bir kardeşiniz olarak böyle bir yurt görmedim. Hele ki üniversite yılarımda ODTÜ gibi bir üniversitede okumama rağmen böyle 4 yıldızlı bir yurt ortamı yoktu. Elhamdülillah biz Genç ilçemize kazandırdık. Buna vesile olan herkese şükranlarımı sunuyorum başta kaymakamımız Abdullah Köklü ve bütün ekibine çok çok teşekkür ediyorum. Diğer taraftan yeni yapılan hükümet konağımızı da gezme fırsatı bulduk. İnan ki Bingöl den ziyade bölgemizde en iyi bir hükümet konağı yapılıyor. İnşallah tam bittiği zaman onu daha iyi göreceksiniz. Değerli misafirler, unutmayın bütün bu yatırımlar güçlü ve istikrarlı hükümetler eliyle yapılıyor. Bazıları diyor ki elbette bu devletin işi yapmak zorunda. Ama bende diyorum ki evet, elbette bu devletin işi yapmak zorunda lakin bu devlet yeni kurulmadı. Eskiden de vardı bu devlet, fakat yapmıyordu veya en şöyle diyelim yapamıyordu. Çünkü istikrarlı ve göçlü bir hükümet ve hükümetler yoktu” diye konuştu.

Yılmaz, akşam namazından sonra da vatandaşlar bir araya gelerek çay içip sohbet ettikten sonra beraberindeki misafirlerle ilçeden ayrıldı.

 

 Haber: Tahir Bildik

 


YORUM YAP

YASAL UYARI! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen kişiye aittir.

Gencin Sesi TV