Bingöl genç haberleri google
Bingöl genç haberleri google
DOLAR 18,5853 % -0.26
EURO 18,3036 % -0.38
GRAM ALTIN 1.023,34 % -0,19
ÇEYREK A. 1.673,17 % -0,19
BITCOIN 377.150 1.032
ÜYE PANELİ
SON DAKİKA
hava 29°
Google News

YOLSUZLUĞA YOL OLMAK RÜŞVETE GÖZ YUMMAK

Geçtiğimiz hafta ani bir şekilde gerçekleşen sıcak bir gelişme ülkemizi derinden etkilemiş ve ağır ekonomik yaralara sebebiyet vermiştir. İstanbul başta olmak üzere ülkemizin değişik metropol kentlerinde eş zamanlı operasyonlar düzenlenmiş ve aralarında üç bakan’ın oğlu, ülkenin önde gelen iş adamlarının da bulunduğu yolsuzluk-rüşvet çetesi çökertilmiştir.

Son Güncelleme :

23 Aralık 2013 - 10:36

/ 132 views kez okundu.
YOLSUZLUĞA YOL OLMAK RÜŞVETE GÖZ YUMMAK

Düzenlenen operasyonda gözaltına alınanlar arasında; İçişleri Bakanı Muammer Güler’in oğlu Barış Güler, Çevre ve Şehircilik Bakanı Erdoğan Bayraktar’ın oğlu Abdullah Oğuz Bayraktar, Ekonomi Bakanı Zafer Çağlayan’ın oğlu Salih Kaan Çağlayan, Halkbank Genel Müdürü Süleyman Aslan, İşadamı Reza Zerrab ve Ali Ağaoğlu, Fatih Belediye Başkanı Mustafa Demir’in de aralarında bulunduğu 71 kişi mahkemeye sevk edilmişti. 9 saat süren savcılık sorgusunun ardından tutuklama talebiyle mahkemeye sevk edilen Barış Güler, Kaan Çağlayan, Süleyman Aslan ve Zera Zerrab’ın da aralarında bulunduğu 24 çete üyesi tutuklanarak Metris Cezaevi’ne götürülmüştü.

OPERASYONUN DERİNLİĞİ

Soruşturmayı yürüten birimlerin dosyayı üst makamlarla paylaşmaması ve operasyonun gizliliğini esas alarak hareket

etmeleri, akıllarda birçok soru işareti bırakmıştı. Bunun üzerine yetkili merciler, olaya müdahil olmuş ve soruşturmayı yürüten Şube Müdürlerini görevden alarak, soruşturmaya 2 yeni savcı atamıştı. Olayı müteakiben İstanbul Emniyet Müdürü Hüseyin Çapkın görevden alınarak, yerine Aksaray Valisi Selami Altınok getirilmişti. Yetkili mercilerin soruşturmayı yürüten Emniyet mensuplarını görevden almaları ve yeni savcıları müdahil etmeleri, ülke kamuoyunda büyük yangı uyandırmış ve Yürütme’nin Yargı’ya müdahalesi olarak nitelendirilmiştir. Bu gibi açıklanması zor görev değişiklikleri ve yargıya müdahalenin “Hukukun Üstünlüğü İlkesi”ne bir darbe olduğu vurgulanmıştır.

Gülen Cemaati’ne yakınlığı ile bilinen bir yazar aynen şu sözleri sarf etmekteydi; “Bir veya birkaç-veya onlarca-bürokrat emir dışına çıktı diye eğitimden yargıya, emniyetten bürokrasiye uzanan bir tasfiye hareketine girişmek, hatta firma ve kuruluşları da cezalandırma kapsamına almak ‘ferdi suça kolektif ceza vermek olur.’” Yani malum şahıs; Cemaate yakınlığı ile bilinen birkaç kişinin yapmış olduğu suçu, topyekun Gülen Cemaati’ne yüklemek ve cemaate yakın olan kurum ve kuruluşları cezalandırmaların adâletsizlik olduğunu belirtiyordu.

Operasyon, karanlık güçlerin yükselen istikrâr ve refaha bir darbesi miydi…!!?

Başbakan R.T.Erdoğan başta olmak üzere birçok hükümet yetkilisi bu operasyonun bazı derin odaklarca bilinçli bir

şekilde yapıldığını söyleyerek, devlet birimlerinde kadrolaşmaya giden bazı cemaat ve grupları işaret etmekteydi. Herkesin bildiği üzere, aylardır ülke basınını meşgul eden “Dershanelerin Dönüştürülmesi Projesi” konusunda bazı cemaat ve grupların hükümet aleyhinde propagandalar yapmasına sebebiyet vermişti. Hükümet, başlatılan bu kara propagandanın biran önce sonlandırılması için bu grupların devlet birimlerindeki yuvalanmış kadrolarını bir bir tasfiye işlemlerine başvurmuştu. Tasfiyeler devam ederken, böyle bir operasyonun bu derin gruplarca yapıldığına işaret eden Hükümet yetkilileri, yaptıkları basın açıklamalarıyla; “Devlet birimlerinde yuvalanmış bu kadroların tasfiyelerine devam edeceklerini söylüyorlardı.” Hükümet ve Cemaat yetkililerinin karşılıklı atışmaları ardı ardına devam ediyorken. Bir yandan Başbakan R.T.Erdoğan’ın ülkenin değişik illerinde toplu açılış törenlerinde verdiği mesajlar diğer taraftan ABD’nin Pensilvanya Eyaleti’nde yaşamakta olan Gülen Cemaati lideri Fethullah Gülen Hoca Efendi’nin “Beddua”ları ve maalesef “Karınlık Odaklar”ın kahredici kahkahaları…

Cemaat’in Okyanusa saldığı gemiler battı mı…!!?

Operasyonlar başladığında gözler Gülen Cemaati’ne çevrilmiş ve “dershanelerin intikamı” diye başlıklar atılmıştı. Süreç devam ederken, Gülen Cemaati’ne yakınlılığı ile bilinen AKP İstanbul Milletvekili Hakan Şükür’ün “yapılan adâletsizlik ve Gülen Hocaya gösterilen ithamlara karşı kayıtsız

kalamayacağını” belirterek partisinden istifa ederek bağımsız milletvekili olarak siyasi hayatına devam edeceğini açıklamıştı.

Peki Hakan Şükür’ün başlatmış olduğu bu kıvılcım ne anlama geliyordu…!!?

Cemaate yakınlığıyla bilinen vekillerin AKP’den istifa etmeleri için verilen bir mesaj mıydı…!!?

HALKBANK VE İRAN-K.IRAK GERÇEĞİ

Gerçekleşen “Yolsuzluk Operasyonu” sıradan bir yolsuzluk-rüşvet dalgası mı yoksa 46 milyar dolarlık korku mu…!!?

Türkiye Cumhuriyeti’nin, İran ve K.Irak ile yapılacak petrol-doğalgaz ticaretinde yıllık yaklaşık 46 milyar doları bulan alışverişin para transferini üstlenmesi beklenen Halk Bankası, ABD ve İsrail’i rahatsız etmiştir. Kurucuları arasında CIA ve MOSSAD’ın eski başkanlarının da olduğu UANI’nın ABD yönetimine Halkbank ile ilgili hazırladığı bir raporda uyarılarda bulunulduğu ve “Halkbank’ın durdurulması gerektiğini söylediği” ortaya çıkmıştır.

TÜRKİYE’Yİ BEKLEYEN TEHLİKELER

Son aylarda ortaya atılan iddialar ve bu iddiaların sonucunda çıkan olaylar neyin habercisi…!!?

Gündemi olağanca meşgul eden Mit Olayı ve Gezi Olayları’ndan sonra şimdi de “Yolsuzluk ve Rüşvet Olayları”…

Olayların ardı arkasının gesilmemesi ve seçim sürecine yakın bir tarihte meydana gelmesi akıllara yine aynı soruları getiriyor.

“Karanlık Güçler” yine devrede mi…!!?

Ana Muhalefet Partisi Başkanı Kemal Kılıçtaroğlu’nun, ABD Büyükelçisi’yle yapılan görüşmesi…

Numan Kurtulmuş’un ortaya atılan yeni kaset görüntüleri…

28 Şubat Davası’nın tutuklu sanıklarının tahliye edilmesi…

Bu arada siz değer okurlarıma bir hatırlatma da bulunmak isterim; Menderes Hükümeti’ne yapılan darbe öncesi “9 Subay Davası”nda şok bir gelişme yaşanmış ve tutuklu bulunan sanıklar tahliye edilmişti…!!?

“28 Şubat Davası”nda yaşanan tahliyeler bir İttifâk’ın habercisi midir…!!?

O KADAR DA ZOR DEĞİL BU SÜREÇTE “KAHRAMAN” OLMAK

Başbakan R.T.Erdoğan, yargıya ve kolluk görevlilerine müdahale etmeyi düşünmeden, yolsuzluğun üzerine gidilmesini ve arkasında hangi güç olursa olsun çıkarılıp Halk’ın huzuruna çıkarılacağını söyleseydi ve bir de “Kabine Revizyonu”na gidip adı geçen bakanları görevlerinden alsaydı 7’den 70’e bu ülkede yaşayan her insanın Kahramanı olurdu…

Fethullah Gülen Hoca Efendi, ABD’den yaptığı açıklamalarda; “Beddua” etmek yerine gönülleri huzura ve sükûnete davet edip, her türlü yolsuzluğun ve adâletsizliğin üzerine gidilmesi gerektiğini söyleseydi 7’den 70’e herkesin Kahramanı olurdu…

Ana Muhalefet lideri Kemal Kılıçtaroğlu, ülkenin bu karanlık ve buhranlı döneminde ABD Büyükelçisi ile yapacağı görüşmeyi erteleyip, yapılan yolsuzluk-rüşvetlerin üzerine gidilmesi gerektiğini ve Halk’ın, “Karanlık Odaklar”ın çıkar amaçlı düzenledikleri bu komplolara itimat edip oyuna gelmemelerini söyleseydi 7’den 70’e herkesin Kahramanı olurdu…

Benimkisi de hayal işte…

NEDEN OLMASIN

Para sayma makinesini polisler oraya koydu diyenlere; Gezi olaylarında, Cami’de bulunan bira kutularını polis oraya koydu diyenleri ayaklar altına aldınız…

Para sayma makinesini evlere bırakabilen polis için Cami’ye bira kutusu bırakmak çok mu zor…!!?

Ergenekon, Balyoz, 28 Şubat vs. gibi davalarda gizlilik esas alınarak yürütülen soruşturmalarda sesi çıkmayanların “Yolsuzluk-Rüşvet Davası”ndaki gizlilik esasında attığı çığlıkları “Kaf Dağı”nın ötesinden duyuşumuz doğal mı…!!?

YANDAŞ-OMURGASIZ KALEMLER

Bu olaylardan önce iktidara olağanca destek veren “Yandaş Medya” şimdi 2’ye bölünmüş durumda…

Tayyipçiler ve Fethulahçılar diye birbirlerine atıfta bulunuyor, birbirlerini aşağılıyor hatta birbirlerini sövüyorlar…

casino siteleri