Bingöl genç haberleri google
Bingöl genç haberleri google
DOLAR 18,5935 % 0.01
EURO 18,2025 % 0.06
GRAM ALTIN 1.021,70 % -0,12
ÇEYREK A. 1.670,49 % -0,12
BITCOIN 374.566 -1.351
ÜYE PANELİ
SON DAKİKA
hava 28°
Google News

“Zor koşullarda büyük bir özveri ile hızlı bilgi için gayret sarf ediyorlar”

Vali Mantı, basın üzerinden sansürün kaldırılması yıl dönümü münasebetiyle yaptığı açıklamada, “zor koşullarda büyük bir özveri ile doğru ve hızlı bilgi için gayret sarf eden, sorumluluk bilinci ile önemli bir mesleki faaliyeti icra eden tüm basın mensuplarımızın ‘24 Temmuz Basın Bayramı’nı tebrik eder, basın emekçilerine başarılar dilerim” dedi.

Son Güncelleme :

24 Temmuz 2018 - 11:52

/ 90 views kez okundu.
“Zor koşullarda büyük bir özveri ile hızlı bilgi için gayret sarf ediyorlar”

24 Temmuz 1908’de Türk Basınında sansürün kaldırılması, 24 Temmuz 1950’de Gazeteciler Cemiyeti tarafından ‘Basın Bayramı’ olarak ilan edilmişti. Bingöl Valisi Ali Mantı, Basın Bayramı dolaysısıyla yayımladığı mesajında, şunları söyledi:

 

“Yaşadığımız çağın gelişmişlik ölçütlerinden biri de basındır. Nesnel bilgi ve tarafsız habercilik ilkeleri ile halk adına hareket eden basın, görünürlüğü son derece yüksek, etkin ve özgür bir denetim aracıdır. Meslek etik kurallarını asla unutmayan, inanç ve kültür öğelerini gözeten, desteğini halktan alan ve kendisini daima yenileyerek vatandaşımızın doğru ve hızlı haber alma hakkının kullanılmasını temin eden basın bu yönleriyle son derece işlevsel bir organdır.

 

Hızla değişen ve dönüşen modern dünyada basın, toplum ve devlet ilişkilerinin sağlıklı yürümesinde, yönetim ile ilgili kurum ve kuruluşların işlerlik kazanmasında ciddi bir fonksiyona sahiptir. Nitelikli ve güçlü medya demek, ifade özgürlüğünün temininden kamuoyu taleplerinin doğru yansıtılmasına, kamuoyu oluşturulmasından doğru yönlendirmelere sağlıklı bir topluma uzanan süreç demektir. Dolayısıyla basın, gelişme, toplumsallaşma ve kalıcı ve kuşatıcı değerler sahibi olma noktasında önemli bir konuma sahiptir.

 

15 Temmuz 2016 tarihinde FETÖ Terör Örgütünün darbe girişimi sürecinde basınımızın tavrı olumsuz gelişmeleri engelleme yönünde son derece etkili ve belirleyici olmuştur. Darbe girişimine karşı hakkın ve halkın yanında yer alarak millet iradesine yönelik darbenin püskürtülmesinde, huzur ve güvenin tesisinde gönüllü rol alan basın mensubu kardeşlerimiz tek tek tebrik ve takdiri hak etmektedir.

 

Tarihimizin kritik anlarında aldığı hayati roller ve toplumsal barış ve esenlik konusunda yaptığı katkı ile; gözettiği milli ve manevi değerler çerçevesinde toplumu en hızlı ve gerçekçi şekilde bilgilendirmesi ile; objektif olma, kitleleri aydınlatma, meslek ilkelerini ve etiğini gözetme, özel hayatın gizliliği kişilik haklarına saygılı davranma, yanlış enformasyondan ahlaki bir tutumla uzak durma, mesleki itibarı her türlü kaygının üstünde tutma gibi ilkeler ile hareket eden basınımızın ilimize ve ülkemize katkılar sunacağına yürekten inanıyorum.

 

Basın üzerinden sansürün kaldırılması yıl dönümü münasebetiyle; zor koşullarda büyük bir özveri ile doğru ve hızlı bilgi için gayret sarf eden, sorumluluk bilinci ile önemli bir mesleki faaliyeti icra eden tüm basın mensuplarımızın ‘24 Temmuz Basın Bayramı’nı tebrik eder, basın emekçilerine başarılar dilerim.”


casino siteleri