Google News' te Takip Edin

Bingöl genç haberleri google

DOLAR 32,8210 % 0.04
EURO 35,2759 % 0
GRAM ALTIN 2.446,14 % 0,04
ÇEYREK A. 3.999,43 % 0,04
BITCOIN 66.670,00 -0.067
ÜYE PANELİ
SON DAKİKA
hava 21°
Google News

Ak Parti Adayını Tanıttı

AK Parti Genç Belediye Başkan Adayı M.Hadi Topraktan, partisinin düzenlediği Aday Tanıtım Toplantısı’nda kamuoyuna tanıtıldı.

Son Güncelleme :

02 Şubat 2014 - 14:39

Ak Parti Adayını Tanıttı

AK Parti tarafından Genç Belediye Başkanlığı’na aday gösterilen M.Hadi Topraktan, AK Parti ilçe teşkilat binasında düzenlenen aday tanıtım toplantısı ile basın mensuplarına ve kamuoyuna tanıtıldı. AK Parti Bingöl Milletvekili Prof. Dr. Eşref Taş’ın da katıldığı aday tanıtım toplantısına ilçe yönetim kurulu üyeleri ve çok sayıda partili katıldı.


Tartik: “11 yılın en önemli seçimine giriyoruz”

30 Mart’ta yapılacak yerel seçimlerin diğer seçimlerden daha önemli olduğunu belirten AK Parti Genç İlçe Başkanı Osman Tartik: “Başbakanımızın sürekli telaffuz ettiği gibi ‘bir olmalıyız, iri olmalıyız ve diri olmalıyız’. Bu seçimler diğer seçimlerden çok daha önemlidir. Nefsi duygularımıza değil birliğimize sahip çıkacağımız gündür. AK Partili olarak el ele vererek birliğimizi koruyarak güçlü bir şekilde ilçemizin ve ülkemizin refahı ve mutluluğu için çalışmalıyız. Bu önümüzdeki hassas dönemde çok yoğun ve sıkı çalışmalıyız. Hep birlikte gece gündüz çalışmalıyız. Biz büyük bir AK Parti ailesiyiz. Bize düşen Başbakanımıza sahip çıkmaktır. Ülkemize ve hükümetimize karşı oynanan oyunları birlik ve beraberlik içinde bozacağız” dedi

Topraktan: “Halkımıza çok güzel hizmetler sunacağız”

Tanıtım toplantısında konuşan AK Parti Genç Belediye Başkan Adayı M.Hadi Topraktan, tesis edilecek güvenle birlikte, ilçe halkına en güzel hizmetleri sunacaklarını belirtti. Topraktan: “Malumunuz 30 Mart seçimleri dolayısıyla bir araya geldik bu birlikteliğimizin sürekli devamını diler herkese sevgiler sevgilerimi sunarım. Sürecin ülkemiz, ilçemiz ve partimiz için hayırlara vesile olmasını diliyorum. Çok zor bir sürece girmiş bulunmaktayız. Çünkü geride bıraktığımız 2-3 ay öncesinde bazı sıkıntılar yaşadık siyasette bu sıkıntıları makul görmek lazım. Etkiler tepkileri karşılıyor. Pek çok arkadaş bu yarışta kendimizi halkımıza tanıtmaya çalıştık. Halkımızın takdiri; kanaat önderlerimiz ve siyasilerimiz bu adaylar içerisinde benimle yola devam kararı verdi. Biz kimseyi rakip görmedik kimseyi düşman görmedik dolayısı ile adaylığımızın kesinleşmesine tepeden tırnağa katkı sunan herkese teşekkür ederim. Yollar çetin, yollar zor, hedef uzak ama biz bu yola baş koyduk.  İnşallah hedeflediğimiz yola hep birlikte ulaşacağız. Altyapının oluşmasında temel unsur güvendir sadakattir. Bizler Allah’ın izniyle sayın vekilimin başkanlığında ilerde belirlenecek il genel meclis üyeleri ve belediye meclis üyelerimizle beraber inşallah teşhis edeceğimiz güvenle beraber halkımıza çok güzel hizmetler sunacağız” dedi.

“Ak Parti’nin ilk yıllarında yerele fazla destek olunmadı”

“Geçmiş dönemdeki sıkıntıları ileriki dönemlerde yaşamayacağız İnşallah. Bizim iktidarımız çok güçlü, iktidarımızın istikrarı devam ediyor. Bundan sonraki süreçte de daha da güçlenmesi için ilçe halkı olarak birlikte çaba sarf edeceğiz. Geçmiş dönemde çok ciddi sıkıntılar yaşadık hepinizde bunun farkındasınız. Ama sizin güveniniz bizim bu sıkıntıları aşmamıza vesile oldu. Sizin yerel seçimlere ilginiz var. Sayın Başbakanımız benim dönemimde 3 ila 3,5 yıl belediyeler payları dışında benden bir şey beklemesin demişti. Herkes başının çaresine baksın demişti. Gerçektende öyle oldu ve 3 yıl içerisinde biz iller bankasının belediyeye tahsis ettiği payın dışında bir kuruş ekstra kazanç sağlayamadık. Ama ordan sağlayamadığımızı, iyi ilişkilerimiz sayesinde kurumlardan karşılamaya çalıştık. Sağ olsunlar kurum çalışanları ile olan iyi ilişkilerimiz sayesinde araç-gereç ve personel taleplerimizi hiçbir zaman geri çevirmediler. Karınca kararınca verdiğimiz hizmette samimi olarak söylüyorum hizmetlerin yüzde sekseni kurumlardan aldığımız destek ile idi. Bizim o süreçle ilgili verilmeyecek bir kuruşluk bir santimlik hesabımız yoktur” dedi.

“Beş Yılın Hesabını Gün Be Gün Vermeye Hazırım”

“Şimdi piyasada siyasi bir Pazar vardır ve bu pazarda karalama, ön kesme, kirletme gibi bazı çabalar var. Ama şunu bilmenizi istiyorum ki yolsuzluklar haksızlıklar ve usulsüzlükler kahve köşelerinde paylaşılarak çözüme kavuşmuyor. Bunun hukuki yolları, hâkimi ve savcısı vardır oraya başvurulur. Onların verdiği kararlar bağlayıcı niteliktedir. Yani biz, bizim yanlışlık yaptığımıza kanaat getiren veya böyle bir iddia ile kamuoyunu işgal eden kirletmeye çalışanlara istikamet veriyoruz. Gerçekten varsa böyle bir yolsuzluk ve haksızlık mahkeme kanalıyla bunu ispat etmeleri lazım yoksa onur, haysiyet ve şeref parayla kazanılmaz. Onu kazanmak ne kadar zor ise onu korumakta o kadar zordur. Kimse, kimsenin onurunu haysiyetini ve şerefini kırmaya hakkı yoktur. Bu gibi insanların özür dileyerek söylüyorum çirkeflikleri kamuoyu ile paylaşma adına orda burada konuşmalarını ilgi ile takip etmek veya gülerek geçmek, bir yerde bu çirkefliklere ortak olmaktır. Bakın ben sizin belediye başkanlığınıza talibim. Aday oldum, size başkanlık yapacak kişinin pırıl pırıl olması gerekiyor. Ben iddialıyım gerek kamu yöneticiliği yaparken gerekse yerel yönetimde başkanlık yaparken icraatlarımdan ötürü verilmeyecek hesabım yoktur. Eğer yetimin yoksulun ve kimsesizin hakkını hukukunu gözetme adına böyle bir işe teşebbüs ediliyorsa neden beş yıl sonra neden on yıl ve neden yirmi yıl sonra. Biz bu halka yaklaşık 40 yılımızı verdik. Bu 40 yıllık süreçte dışlandık, horlandık farklı şekilde algılandık, farklı şekilde tanıtıldık ama Allah’a bin şükür olsun ki her platformda alnımızın akıyla çıktık. Şimdi ise sizlere hizmetkar olma adına yola çıktık.” Dedi

Milletvekili Taş: Anketler, temayül, kanaat önderleri Topraktan dedi

Partisinin aday tanıtım toplantısında konuşan AK Parti Bingöl Milletvekili Prof. Dr. Eşref Taş, aday belirleme sürecinin çok şeffaf geçtiğini ve belirlenen adayın yapılan anketler, temayül ve kanaat önderlerinin görüşlerinin ardından belirlendiğini söyledi. Milletvekili Taş; “Öncelikle hepinizi saygıyla selamlıyorum. Yaklaşık 3 aydır aday belirlemek için bazı girişimlerimiz oldu ve Genç’ten 18 aday çıktı. Hepside birbirinden değerli kardeşlerimiz. Öncelikle yönetimimiz ve Ankara’dan gelen anketçilerle yapılan görüşmelerden sonra temayül yoklaması yaptık. Şuanda kimin kaç oy aldığını bende bilmiyorum. Kendimde anket yaptırdım bu anketler sonucunda partimizin de yaptığı anketler ve temayüller sonucunda yaptığımızı istişareler sonucunda genel merkezimin yönetim başkanları ve seçim işleri başkanlığı oy birliği ile kabul ettiği ve çok değerli başbakanımızın onayı ile Genç’imize daha iyi hizmet edeceğini düşündüğümüz Mehmet Hadi Topraktan’ı laik gördük ve onayladık Hayırlı uğurlu olsun diyorum. Biraz öncede dediğim gibi müracaat eden adayların hepsi benim için çok değerlidir ve hepsi kardeşimdir. Böyle bir cesareti gösterdikleri için ve kendilerini belediye başkanlığına laik gördükleri için onları yürekten kutluyorum. Ayrım yapmaksızın hepsi benim değerli kardeşlerimdir. Onlarda AK Partili oldukları için AK Parti’ye müracaat etmişlerdir. Bu kardeşlerimizde sadece bir kişinin yer alacağını biliyordu. Demek ki nasipte Hadi beyin tekrar aday olması vardı. Anketlerde daha çok ön plana hadi bey olmuştur. Bunu açık yürekle söyleyebilirim. Ben geldiğim ilk günde aday olduktan sonra hiçbir şekilde bölgecilik, aşiretçilik yapmayacağımı vurgulamıştım. Şuanda da Hadi beyin Genç’te aday gösterilmesi bunun en güzel kanıtıdır. Çünkü biz, gelen yatırım olsun başka şey olsun özellikle her ne kadar burada orta bölge Zıkte, Sivan bölgesi varsa da yatırımlar bazında gelen hiçbir yatırımı kayırmadan adil şekilde dağıtıyoruz” dedi

 


BİRLİK, BERABERLİK VE KARDEŞLİĞİMİZİN PEKİŞMESİ LAZIM


Öncelikle Ak Parti’den Milletvekilliği yapmış Sayın Kazım Ataoğlu ve Sayın Abdurrahman Anık’a şimdiye kadar yaptıkları hizmetten ötürü kendilerine teşekkür ediyorum. Bölgeciliğin hiçbir şekilde ayrımcılığa gidilmemesi lazım. Onun için özellikle Kazım Bey ve Abdurrahman beyinde gelip bizimle beraber bu seçimde çalışmalarını arzuluyorum. Gönlümüzde bizim yanımızda olmaları yatıyor. Tabi gelmezlerse de bu onların kendi tercihi olur. Bizler, bu seçimde bir bütünlük içinde zulme ve baskıya hayır, özgürlük ve kardeşliğe güçlü bir sesle evet diyeceğine, özgürlük ve kardeşlik bizim hasletimiz, bizim değerimiz diyeceğiz. Tüm halkımız bunu istiyor. Bingöl’ün kardeşlik hukukunu anlamayanlara birlik ve bütünlüğümüzü bozmaya çalışan fitnecilere, halkımızın oyları ile cevap vereceğine inanıyorum” dedi.

 


 

 


YORUM ALANI

YASAL UYARI! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen kişiye aittir.