Arı ve Hindi üretim merkezi neden kapatıldı? | Gencin Sesi Gazetesi - Bingöl Genç Haberleri - Genç HaberGencin Sesi Gazetesi – Bingöl Genç Haberleri – Genç Haber

30 Kasım 2020 - 22:24

Arı ve Hindi üretim merkezi neden kapatıldı?

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) İl Başkanı Mustafa Kurban, Kalkınma Bakanı Cevdet Yılmaz’ın ‘Muhalefetten bugüne kadar bize hiç proje gelmedi’ sözlerine cevap verdi. Kurban, AKP döneminde kapatılan Arıcılık ve Hindicilik Üretim Merkezi’nin kapatılma gerekçesini sordu.

Arı ve Hindi üretim merkezi neden kapatıldı?
Son Güncelleme :

25 Aralık 2013 - 8:55

66 views

Kurban, yaptığı yazılı açıklamada, Kalkınma Bakanı Cevdet Yılmaz’ın, Bingöl’de muhalefetin bir öneri getirmediğini ifade ettiğini belirterek, AKP döneminde Bingöl’de görülen eksiklikleri dile getirdi.

Kurban, şunları söyledi: “AKP 11 yıldır iktidarda, Sayın Yılmaz da kabinede Bakan. AKP iktidar olurken Bingöl’de Arı ve Hindi üretim merkezi vardı bugün yok. Bu merkez AKP tarafından kapatıldı, makinaları başka illere taşındı. Neden acaba?

AKP iktidara geldikten sonra coğrafyanın % 30’u orman olan Bingöl’de Orman Müdürlüğü kapatıldı, yıllarca eleştirilerimiz sonunda zor bela tekrar açıldı. Niye kapatıldı? Neden acaba?

Ziraat Bankası bu yıl kuraklık nedeniyle çevre illerdeki çiftçi borçlarını bir yıl ertelerken Bingöl bu uygulamadan yararlanmadı. Neden acaba?

AKP 2002 yılında iktidar olurken Gülbahar Barajı inşaatı %50 yapılmıştı. Yedi yıl bu inşaat durduruldu 2009 yılında başlatıldı. Şimdide sulama kanalı ortada yok. Neden acaba?

AKP iktidar olduğu 2002 yılında havaalanı % 40 oranında yapılmıştı. Bu inşaata 8 yıl bekletildikten sonra 2010 yılında tekrar başlandı. Neden acaba?

Bingöl’de belediye sınırları dışındaki tapular, bankalar tarafından teminat kabul edilmiyor. Neden acaba?

Bu acabaları çoğaltmak mümkün ancak dikkati dağıtmamak için şimdi bununla yetinelim.

AKP son on yılda nüfus oranına göre Bingöl’de birinci sırada oy alıyor, bırakalım birinci sırada hizmetleri, Türkiye ortalamasına göre bile yatırım alamıyor. Bu gerçekleri istatistik rakamları ile en iyi bilen Sayın Bakandır.

Bugün Bingöl’ün üçte ikisi göç etmiş, geride kalan üçte bir insanlarda çaresizlik içindedirler.

Makarna, kömür, büfeden üç ekmek bir yaşam değil, insanları kandırarak ölmeden yaşamaya razı etmektir. Bingöllüler yoksul ancak zeki insanlardır. Olup bitenleri dikkatle izliyorlar.

Kutudaki dolarları da, çevrelerindeki zenginleşenleri de görüyorlar. Hayırlısı Allahtan, bekleyelim görelim.”

YORUM YAP

YASAL UYARI! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen kişiye aittir.