Google News' te Takip Edin

Bingöl genç haberleri google

DOLAR 32,3607 % 0.17
EURO 34,4602 % -0.71
GRAM ALTIN 2.438,65 % -0,91
ÇEYREK A. 3.987,20 % -0,91
BITCOIN 2.267.437 -2.295
ÜYE PANELİ
SON DAKİKA
hava
Google News

ARİÇ’TEN TAŞ’A HODRİ MEYDAN

Basına yansıyan açıklamalarını “asılsız iddialar” olarak nitelendiren Milletvekili Eşref Taş’a “Şahidimiz Bakan Bey’dir” yanıtını veren Genç Belediye Başkanı Abdurrahim Ariç, yönelttiği sorulara da yanıt istedi. Ariç, kendisini siyasi düelloya davet eden Milletvekili Taş’a, “İkimizde bağımsız aday olalım” çağrısında bulundu.

Son Güncelleme :

27 Ekim 2013 - 14:56

ARİÇ’TEN TAŞ’A HODRİ MEYDAN

Yaptığı hizmetleri anlattığı basın toplantısında Genç İlçesi’nin üstyapı işi ihalesinin 2014’e ertelenmesinin sebebini “Erteleme yok. İş engellenmiştir, engelleyen de Milletvekili Eşref Taş’tır” sözleriyle özetleyen Genç Belediye Başkanı Abdurrahim Ariç, bu açıklamasını “ asılsız iddialardır” sözleriyle nitelendiren Milletvekili Eşref Taş’a sert bir yanıt verdi.

Milletvekili Eşref Taş’ın bir belediye başkanı edasıyla yaptığı üstyapı ihalesiyle ilgili açıklamasının tutarlılıktan uzak işi engelleme çabalarını gizlemeye yönelik bir adım olduğunu ifade eden Başkan Ariç, eleştirilerine verilen yanıtı da “olayın kişiselleştirilip siyasi etiğe aykırı bir tutumla şahsımı hedef alma girişimidir” ifadesiyle değerlendirdi.

Basına verdiği mülakatındaki “Aday olmayacağımı daha önce de beyan etmiştim. Tepkim, halka hizmetin engellenmesine yöneliktir. Bir belediye başkanı, milletvekilinin memuru değildir, amir olan halktır” sözlerini hatırlatan Başkan Ariç: “Yılardır siyaset yapan biri olarak, asla makamlardan güç edinme politikası gütmedir, böyle bir ihtiyaç da duymadık. Genç ilçemizde 1999,  2004 ve 2009 yıllarında aday oldum. Bu seçimlerde halkımızın bize gösterdiği destek ortadadır. Fakat suçluluk psikolojisi altında ezilip kendini aklama yolunu tercih eden Sayın Milletvekili, halkımızın teveccühünü küçümsediğini ortaya koymaktadır. Bunu da, Vekil Bey’in siyasi olayları analizindeki derin bilgisi olarak değerlendiriyorum. Benim aday olmama sayın vekilin karar verme şansı yoktur. Kendini karar mercii olarak görmesi, makamların gücünü kullanma hissine ne kadar kapıldığının açık göstergesidir. Kararı verecek olan halktır. 2011 yılında yapılan milletvekili genel seçimlerinde Bingöl halkı AK Partimize oy vermiştir ama sayın vekil eline kâğıt alarak titrek bir ses tonuyla halkı etkilediğini ve kerametin kendisinden menkul olduğunu sanmaktadır” dedi.

KENDİNE GÜVENİYORSA HODRİ MEYDAN!

AK Parti’nin gücünü üzerinden siyaset yapıldığını kaydeden Başkan Ariç, açıklamasında “Ayrıca her ne kadar ‘aday olmayacağım’ dese de Ak Parti’nin kişilerin tekelinde olan bir parti olmadığını ve tercihlerin kamuoyunun nabzına göre şekillendiği hatırlatmak isterim. Sayın Başkanında inkâr edemeyeceği bu gerçeği göz önünde bulundurması ve ‘kamuoyunda karşılığı var ise’ hizmete talip olmaktan çekinmemesi gerektiğini düşünüyorum” diyerek kendisini siyasi düelloya davet eden Milletvekili Eşref Taş’a çağrıda bulundu.

“Daha önceki seçimlerde de halkımızın teveccühü ortadadır. Vekil Bey, halkta karşılığımızın olmadığını ima edere, bir bakıma bunu test etme çabasına girmiştir. Aday olmayacağımı, bunu daha önce de dile getirdiğimi, mevcut mantık ekseninde siyaset yapılamayacağını daha önce de deklare etmiş ve birçok ortamda bunu alenen paylaşmıştım. Fakat Vekil Bey ısrarla bir test istiyorsa, kendisine önemli bir çağrıda bulunmak istiyorum. Ak Partimizin gücü ile meydan okumak yerine kendi kimliğimizle vatandaşın karşısına çıkalım. İkimiz de bağımsız olarak Genç Belediye Başkanlığı’na aday olalım. Halkta kimin karşılığının olmadığını görelim.”

SORULARIMA CEVAP BEKLİYORUM!

Ekip ruhuna inandığını, başarının ve başarısızlığın kişilere havale edilmeyeceği bilincinde olduğunu dile getiren Başkan Ariç: “Elbette ekip olarak başarı ve başarısızlığı paylaşmak siyasette doğru bir ilkedir ancak ben görev alanım içerisinde hangi başarısızlığımı sayın vekile havale etmişim? Açık bir şekilde ifade etmesini bekliyorum. Ve bu sorularıma yanıt vermesini ısrarla bekliyorum”

1-      Genç’in üstyapı işinin gerçekleştirilmesi için gerekli olan izni engellediğinizi Sayın Kalkınma Bakanımıza izah ettikten sonra ikimizi de Meclis’te nöbetçi bakan olduğu gün odasına çağırdı mı, çağırmadı mı?

2-      Sayın Bakanımız size, “Hizmetin engellenmesinin siyasi sonuçları ağır olur, bunu vatandaşa nasıl izah ederiz?” dedi mi, demedi mi?

3-      Bunun üzerine “İçişleri Bakanlığı Müsteşarını arayıp izin vermesini sağlayalım” diye sizi ikna etmeye çalıştı mı, çalışmadı mı?

4-      Siz de bu görüşme ve konuşmadan dolayı Bakan Bey’e “Siz bilirsiniz” dediniz mi demediniz mi?

5-      Son olarak Bakan Bey, Müsteşarı arayıp gerekli iznin verilmesini sağladı mı, sağlamadı mı? Siz, bu görüşme sırasında “Peki, ihaleyi nasıl yapacaktınız?” dediniz mi, demediniz mi? Ve “İhaleyi yapan İller Bankası’dır, gidin takibini oradan yapın” dedikten sonra gidip izin onayını alarak İller Bankası’na gittiğimde “Birkaç gün önce kredileri kapattık” dediklerini biliyor muydunuz, bilmiyor muydunuz?

Tekrar ediyorum, suçluluk telaşı ile inkâr edebilirsiniz ama kamuoyu önünde bu gelişmelerin şahidi Kalkınma Bakanı Sayın Cevdet Yılmaz’dır diyorum. Başarısızlığımı size havale edecek kadar siyasi aciziyet içerisinde bulunmak benim siyasi ahlakıma uygun değildir.

Ayrıca ben açıklamamda partimin ve Başbakanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın emrinde olmaya devam edeceğimi belirttim. Ak Parti elbette benim tekelimde değildir. Ben Ak Partinin belediye başkanı olarak bunun bilincindeyim. Ancak Ak Parti sayın vekil demek değildir ve belediye başkanlarının halkın iradesiyle görev yaptığını ve halkı memnun etmeye çalıştığını biliyorum. Sayın vekil, belediye başkanının vekilin memuru olmadığını bilirse daha faydalı işler yapacaktır. Ayrıca kimseyi karalamak peşinde değil, böyle bir ilişkinin içinde olmayı da kendime yakıştırmam. Sitemim ve tepkim, halka gidecek bir hizmetin engellenmesi ve vatandaşın kışı mevsimini çamurda geçirmesinin göze alınmasıdır. Takdir, değerli kamuoyunundur.

YORUM ALANI

YASAL UYARI! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen kişiye aittir.