BABACAN MÜDÜR ZAZACA VEDA ETTİ: HÂTIR ŞIMA! « GencinSesi Gazetesi – Bingöl Genç Haberleri – Genç Haber

28 Ekim 2020 - 13:51

BABACAN MÜDÜR ZAZACA VEDA ETTİ: HÂTIR ŞIMA!

Genç ilçesinde görev yaptığı süre içerisinde sevilen kişiliği ile ön plana çıkan ve halkın içersinde olan İlçe Emniyet Müdürü Levent İzmir, ailevi nedenlerden dolayı erken emekliye ayrıldı. Genç’ten ayrılmadan önce düzenlenen veda yemeğinde konuşan İzmir, Zazaca ‘Hâtır şıma (Hoş çakalın) dedi.

BABACAN MÜDÜR ZAZACA VEDA ETTİ: HÂTIR ŞIMA!
Son Güncelleme :

31 Temmuz 2018 - 14:41

75 views

2016 yılı Aralık ayında genel atama dönemi kapsamında yapılan atama ve yer değiştirme işlemleri kapsamında Mersin’in Silifke İlçe Emniyet Müdürlüğü’nden Genç ilçe Emniyet Müdürlüğüne atanan Levent İzmir, bir süredir eşinin rahatsızlığı dolayısıyla sürekli il dışına çıkmak zorunda kalıyordu. Geçtiğimiz haftalarda da babasını kaybeden Emniyet Müdürü Levent İzmir, bir buçuk yıllık görev süresinin ardından emeklilik kararı alarak, teşkilata veda etti.

 

İzmir için özel bir işletmede düzenlenen veda yemeğine Kaymakam Hasan Hüseyin Vural, İl Emniyet Müdürü Metin Akay, İlçe Jandarma Komutanı Halit çalmuk, Belediye Başkan Yardımcısı Mehmet Bezen, Cumhuriyet Başsavcısı Oğuzhan Yardım, Cumhuriyet Savcısı Tuncay Sümbül, İlçe Milli Eğitim Müdürü Remzi Dinler, İlçe Müftüsü Hanifi Ballı, Genç Güvenlik Korucuları Derneği Başkanı Cihan Aran, bazı kurum müdürleri ile bazı güvenlik korucuları, şehit yakınları, gaziler ve mesai arkadaşları katıldı.

 

Yenilen yemeğin ardından duygusal konuşmalar yapan amirleri ve sevenleri Müdür Levent İzmir hakkında övücü cümleler sarf etti.

 

Konuşmalarda ilk sözü alan Kaymakam Hasan Hüseyin Vural, İzmir’i bir arkadaştan öte bir dost olarak gördüğünü söyleyerek, onunla çok güzel ve uyum içinde çalıştığını ifade etti. İzmir’e bundan sonraki hayatında başarılar dileyen Kaymakam Vural, “Tabii göreve başlama konuşmaları bizim çok rahat ama ayrılış konuşmaları yapmak özelikle Levent Müdürüm için öyle bir konuşmayı yapmak bizim için hem duygusal, hem hüzünlü bir o kadarda anlamlı. Benden iki buçuk ay sonra Genç’te göreve başladı. Burada Sayın Valimiz başta olmak üzere İl Emniyet Müdürümüz ile Jandarma Komutanımız ile Güvenlik Korucularımız ile kısacası tüm komu çalışanlarımızla Genç ilçemizde Gençli vatandaşlarımıza hizmet etmeye çalıştık. Hizmet etmeye de devam ediyoruz inşallah. Bizim için görev kutsal. Bize vatanın neresinde herhangi bir görev verilirse o emaneti alıp, bir anlamda oralı olup vatandaşlarımıza hizmet etmek, huzurunu temin etmek, birliğini ve esenliğini sağlamakla hem görevliyiz hem de gönüllüyüz. İyisiyle kötüsüyle emniyet müdürümüzle burada görev yaptık. Bir takım ruhuyla. Güzel işler yaptığımızı düşünüyorum. Vatandaşımızın huzuru anlamında, ilçenin asayişi anlamında, geceli gündüzlü fedakarca birlikte çalıştık. Tabii burada sayın büyüklerimizin de bizlere her alanda maddi ve manevi destekleri olmuştur. Bu şekilde çalışarak bugünlere geldik. İnşallah Genç daha huzurlu ve daha güzel bir ilçe olur. Ve bizler bu emaneti kendimizden sonra gelen arkadaşa bıraktığımızda, arkadaşlarımız daha rahat bir şekilde o işleri yürütürler. 11 yıllık görev sürecimde kendisine gönül rahatıyla güvendiğim, gözümün arkada olmadığı bir arkadaş, bir dost olarak hatıralarımda kalır. İnşallah emeklilik hayatında bundan sonra ailesi ile huzurlu, sağlıklı ve güzel günler geçirir. Kendisine buraya yaptığı hizmetler için teşekkür ediyoruz.” Dedi.

 

“Müdür arkadaşımız bizi mahcup etmedi”

 

Kaymakam Vural’dan sonra söz alan İl Emniyet Müdürü Metin Akay ise, İzmir’in yaptığı üstün çalışmalarına değinerek, yaşadığı bazı olumsuzluklara rağmen kendisine verilen görevi layıkıyla yerine getirdiğini söyledi. Görev yapılan yerden ayrılmanın zor ve hüzünlü olduğunu altını çizen Akay, şöyle konuştu: “Ben Bingöl’e geldiğimde buralarda hassas yerlerimiz var. Önce onları bir tahlil ettik. Buna göre en hassas ve en önemli yerlerden biri Genç ilçemizdi. Onun için buranın kadrosunu güçlendirmeye, bilgisi ve tecrübesi olan arkadaşlarımız ile güçlendirmeye çalıştık. Bu kapsamada atalarımıza baktığımızda bilgi birikimi, tecrübesi ve geçmişi olan Emniyet müdürümüzü Levent İzmir’i Vali beyin oluru ile buraya atadık.  Daha sonra tabii merkezden gözlemlediğimiz de gerçekten isabetli kararlar verdiğimiz gördük. Arkadaşımız burada hakikatten gerek terörle mücadele, gerekse personel yönetimi ve gerekse halkla ilişkiler konusunda çok olumlu görüşmeler gösterdi. Genç’te değişik zamanlarda halka buluşmalarda çok güzel sahneler gördük. Tabi biz buralara hizmet için geliyoruz. Bu konuda ilçe emniyet müdürü arkadaşımız çok başarılı oldu. Burada huzur ve asayişi temin ettiğimizi düşünüyorum. Gerçekten de son iki yılda burada her hangi bir olay da yaşanmadı. Önemli olan bu huzur ve asayişi devam etmektir. Tabi biz arkadaşımızın emekli olmasını istemezdik. Fakat bizlerde görevlilerde aile durumu, çocukların eğitimi durumu, sağlık sebepleri erken ayrılmalar olabiliyor. Bu nedenle duygusal ayrılıklar olabiliyor. Sonuçta çalıştığımız yerlere bağlanıyoruz. Ayrılıklar da zor olur. Bende bundan sonra arkadaşımıza kendisine, ailesine sağlıklı, mutlu ve huzurlu bir yaşam diliyorum.”

 

“Gençli hemşerilerimiz bilsinler ki Levent müdürünüz sizi yüreğinde taşır”

 

“Samimi söylüyorum bundan sonra Gençli hemşerilerimiz bilsinler ki Levent müdürünüz sizleri yüreğinde taşır. Nerde, ne zaman, ne olursa olsun bir aramaları yeter. Elimizden geldiğince yardımcı olmaya çalışırız, kendilerini inşallah mahcup etmeyiz” diyerek konuşmasına başlayan Müdür İzmir, artık Gençlilerin fahri bir hemşerisi olduğunu söyledi.

 

Türkiye’nin neresinde olursa olsun gördüğü her Gençli vatandaşın bundan öyle arkadaşı olduğunu belirten İzmir, “Sayın kaymakamım ve il Emniyet müdürümüzün dediği gibi yaklaşık bir buçuk yıl önce büyüklerimizin oluru ile buraya atandım. Tabi buraya atandığım için de kendimi şanslı hissediyorum. Neden mi derseniz; Gençliler gerçekten inanılmaz güzel insanlar. En son örneği de Allah rahmet eylesin. Rahmetli babamın taziyesinde Genç’ten yağmur gibi insan geldi. Bizi onure etti. Hatay, Adana ve Mersin’de oturan Bingöllü, Gençliler taziyemize geldi, bizleri onure etti. Memleketimdekilerden daha çok Bingöllüler geldi evimize diyebilirim. İnanılmaz duygulandık. Bizim için Gençli olmak artık onursal başkanlık mı? Onursal hemşerilik mi? Levent Müdürünüzü nasıl bağrınıza basarsanız basın öyle Gençliyiz artık. Türkiye’nin her yerindeki her Gençli artık arkadaşımdır.” Dedi.

 

“Emekli olsakta kılıcımız her zaman elimizde”

 

Yaşadığı bazı olumsuzluklara rağmen devlet büyüklerini kendisine sürekli destek olduğunu söyleyen İzmir, büyük destekleri için tüm amirlerine tek tek teşekkür etti. İzmir, “ İçimizde elbette olumsuz insanlar olacaktır ama bu bir cevizin kabuğunu dolduracak kadar azdır. Olumsuz yönleri bir tarafa bırakacağız. Ben Genç’e geldiğim ilk günden itibaren lütfen dedim şu terör konusunu ağzınıza almayın. O iş bizim işimiz. Siz Genç’in güzelliğini meydana çıkarın dedim. Onu konuşun, onu anlatın. Onun için Sayın Valime, Sayın Kaymakamıma, Sayın İl Emniyet Müdürüme çok teşekkür ediyorum. Onları yordum ama inanılmaz da personel, moral ve motivasyon desteği aldık. Bazen moralimiz bozuldu gittik derdimizi anlattık. Onlarda sağ olsunlar her konuda bizlere desteği tam verdiler. Sayın müdürüm hiyerarşik olarak müdürüm olabilir ama insanı olarak böyle müdürle daha çalışmamışım. Allah kendisinden razı olsun. Tabii Güvenlik Korucularımızda ayrıdır. 24 saat istek ve emirlerimizi dinlediler. Onların moral ve motivasyonunu yüksek tutmaya çalıştık. Yeri geldi ilçe merkezinde çalışan korucu arkadaşlarımız ile 1 metrekarelik vatan savunması için 24 saat uyumadan çalıştık. Tabii biz ailevi nedenlerle emekliye ayrılmak zorunda kaldık. Ama emekli olmamıza rağmen kılıcımız elimizde Allah’ın izniyle. Devlet büyüklerimizin istedikleri saatte ve istediği yerde oluruz. Buna kesin emin olun. Bizin vatanımız ve bayrağımız bir tane uğruna her zaman canımızı feda etmeye hazırız. Bu duygularla diyorum ki Allah hepinizden razı olsun bu gecemize iştirak ettiğiniz için. Şeref verdiniz. Allah’a emanet olun.” Diye konuştu.

 

Kendisiyle yakın çalışan ona bir süre korumalık yapan İbrahim Çetin adlı Güvenlik Korucusu da, Müdür izmir’i çok sevdiğini bir baba kadar kendisinden iyilik ve şefkat gördüğünü söyledi. Ömrü boyunca kendisini unutmayacağını söyleyen Çetin, kendisine bundan sonraki hayatında başarılar dilediğini ifade etti. 

 

Programın sonunda kaymakam Hasan Hüseyin Vural tarafından İzmir’e Üstün Başarı Belgesi verilirken, İl Emniyet müdürü Metin Akay, MİDDER Bingöl İl Başkanı Onur Asutay’ta kendilerine teşekkür plaketi verdi.

 

Ayrıca, gün içersinde Bingöl Valisi Ali Mantı, Bingöl Belediye Başkanı Yücel Barakazi ile birlikte Emniyet Müdür İzmir’e babasının vefatı dolayısıyla baş sağlı dileğinde bulunmak üzere Genç’te Kendisini ziyaret etti. 

 

Emekli olan ve bugün Genç’ten ayrılan İzmir’in yerine Karlıova Emniyet Müdürü Resul Kabataş atandığı öğrenilirken, Müdür Kabadaş önümüzdeki günlerde Genç’e gelip göreve başlanacağı öğrenildi.

 

Gencinsesi & GençEkspress Gazetesi ailesi olarak, görev yaptığı süre içersinde vatandaşa tepeden bakan değil, hukuk içersinde diyalog kuran, sıkıntısını dinleyip çözüm üreten, herkesçe sevilen ve sayılan bir müdür olmasından ötürü bundan sonraki hayatında kendisine sağlık, sıhhat ve afiyet dilerken, kıymetli babasına Cenabı Allah’tan rahmet, hasta olan değerli eşine de Yüce Mevla’dan acil şifalar dileriz.

 

 

 

 

 

 


YORUM YAP

YASAL UYARI! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen kişiye aittir.