Google News' te Takip Edin

Bingöl genç haberleri google

DOLAR 32,8210 % 0.04
EURO 35,2759 % 0
GRAM ALTIN 2.446,14 % 0,04
ÇEYREK A. 3.999,43 % 0,04
BITCOIN 66.670,00 -0.067
ÜYE PANELİ
SON DAKİKA
hava 21°
Google News

Barakazi, projelerini tanıttı

AK Parti Bingöl Belediye Başkan adayı Yücel Barakazi, Kalkınma Bakanı Cevdet Yılmaz’ın katıldığı programda projelerini tanıttı. 29 ayrı projenin yer aldığı el broşürlerde ise, projelerin Türkçe ve Kürtçe olarak yazılması dikkat çekti.

Son Güncelleme :

27 Şubat 2014 - 10:13

Barakazi, projelerini tanıttı

Çeşitli temaslarda bulunmak üzere Bingöl'e gelen Bakan Yılmaz, AK Parti Bingöl Belediye Başkan adayı Yücel Barakazi'nin bir parkta düzenlenen proje tanıtım toplantısında yaptığı konuşmada, AK Parti'nin her şeyden önce bir hizmet partisi olduğunu vurgulayarak, yerel seçimler için, "Daima millet, daima hizmet" sloganının bu doğrultuda belirlendiğini söyledi.

 

 

Doğu ve Güneydoğu Anadolu Bölgesinde yaşanan sorunların sona ermesi için son 10 yılda demokrasinin gelişmesi için önemli adımlar atıldığını ifade eden Yılmaz, "Bugün Türkiye demokraside çok farklı bir yere gelmiş durumda. Herkes düşüncelerini rahatça ifade ediyor. Dini rahatça konuşuyor. Televizyon kanalları Kürtçe, Zazaca 24 saat yayın yapıyor. Başörtülü kardeşlerim rahatça üniversitelerde okuyor, devlet dairelerinde çalışıyor. Çok şükür Türkiye bugünleri de gördü" diye konuştu.

– "Türkiye'nin önünü kesmek için siyasi istikrarımıza saldırıyorlar"

"Eskiden 28 Şubat denilince aklımıza nelerin geldiğini herkes hatırlıyor. Bu millete ne kadar eziyet edildiğini, haklarının ne kadar kısıtlandığını, 90'lı yıllarda neler yaşandığını hepimiz hatırlıyoruz. Kim ne derse desin AK Parti milletimizin bağrından çıkmış, milletin değerlerine sahip bir partidir. Geldiği günden beri milletimizin önündeki bütün engelleri birer birer kaldırmıştır. Kaldırmaya da devam edecektir" diyen Bakan Yılmaz, AK Parti'nin sadece demokrasi alanında adım atmadığını aynı zamanda hizmetin de adresi olduğunu kaydetti.

“AK Parti laf üstüne laf koyan değil, taş üstüne taş koyan bir parti”

Bakan Yılmaz, AK Parti'nin proje ve hizmet partisi olduğunu ifade ederek, konuşmasını şöyle sürdürdü:

"Bir laf ve slogan partileri var, bir de proje ve hizmet partileri var. AK Parti laf üstüne laf koyan bir parti değil taş üstüne taş koyan bir parti. Bazıları eleştirip sürekli eksik tarafları göstermeye çalışıp, yapılan hizmetleri gölgelemeye çalışsa da AK Parti hizmetleriyle vatandaşa gitmeye devam edecek. Hem gönül bağını hem de hizmet bağını kuracağız. Göreve geldiğimiz günden bu yana faize ve ranta giden, çarçur edilen kaynakları halkımıza hizmete çevirdik. Türkiye'nin önünü kesmek için siyasi istikrarımıza saldırıyorlar. Başbakanımıza saldırıyorlar. Hizmetleri gölgelemeye çalışarak halkın gözünden başbakanımızı ve partimizi düşürmeye çalışıyorlar. Rastgele değil çok planlı, programlı bir şekilde AK Partiyi ve başkanımızı halkın gözünden düşürmeye çalışanların, montajlarla, hilelerle ve operasyonlarla bunu yapmaya çalıştıklarını görüyoruz. Peki neden rahatsız oluyorlar? Duble yollardan mı, üniversitelerden mi, havaalanlarından mı, hastanelerden mi, okullardan mı, köylere içme suyu gitmesinden mi rahatsızlar? AK Parti düzgün bir parti olmazsa ak bir parti olmasa bu kadar hizmet yapabilir miydi? Geçmişte niye yapılamadı bu hizmetler? 1990'lı yıllarda Türkiye aynı Türkiye değil mi, bütçe aynı bütçe değil miydi? Biz altın ve petrol keşfetmedik. Aynı kaynaklarla bereketli bir şekilde halkımıza hizmet ettik."

– "Dar kesimlere, çıkar gruplarına hizmet etmedik"

AK Parti döneminde hiçbir dönem olmadığı kadar Doğu ve Güneydoğu Anadolu Bölgesine hizmet edildiğine dikkati çeken Bakan Yılmaz, bu hizmetlerle uzun yılların ihmalini gidermeye çalıştıklarını anlattı.

Bakan Yılmaz, geçmişin ihmallerini ortadan kaldırmaya çalıştıklarını dile getirerek, "Bölge uzun yıllar ilgi görmedi. Uzun bir dönem maalesef bu bölgelere hizmet olmadı. Bugünün ihtiyaçlarını karşılarken bir taraftan da geçmişin ihmallerini ortadan kaldırıyoruz. Büyük paraları harcıyoruz. Sadece Bingöl'e son 10 yılda yaptığımız yatırımın bütçesi 6 milyar lirayı aştı. Bütün bunlar milletin kaynaklarını tekrar millete döndürmekle oldu" diye konuştu.

"Dar kesimlere, çıkar gruplarına, dar sermaye ve medya gruplarına hizmet etmedik. Biz halkımızdan gücümüzü aldık ve halkımıza hizmet ettik. Bundan sonra daha iyisini yapacağız. Kim ne yaparsa yapsın" ifadelerini kullanan Bakan Yılmaz, şöyle konuştu:

"Sadece merkezi idare değil yerel yönetimlerde de çok işimiz var. Bingöl'ün Ankara'ya gelen tüm bütün projelerine destek olduk. Gençlik merkezi yaptık, belediyemize devrettik. Kültür merkezi yaptık, belediyemize devrettik. Her türlü desteği verdik, vermeye devam edeceğiz. Fakat yarım kalan işler var. Yücel kardeşimiz bu dönem Bingöl Belediye Başkan adayımız. Mevcut hizmetlerde emeği geçen herkese şükranlarımızı sunuyoruz. Biz bu hizmetleri çok daha üst seviyelere çıkarmak istiyoruz. Mevcut hizmetleri de Allah'ın izniyle tamamlayacağız. Biz başkaları gibi hayal satmıyoruz. Başkaları buraya gelip size Paris'i, uzayı vaad eder. Ancak biz hükümetiz ve sorumluluk makamındayız. Biz gerçekçi planlar, projeler ortaya koyacağız. İnşallah bu projelerle de Bingöl'ü dönüştüreceğiz."

“Bingöl’de yaşayan herkes birbiriyle kucaklaşsın”

Bingöl'ün sosyal dokusunu korumak istediklerine işaret eden Bakan Yılmaz, Bingöl'de yaşayan vatandaşların birbirleriyle kucaklaşmasını istediklerini vurguladı.

Bakan Yılmaz, Bingöl'ün menfaatleri söz konusu olduğunda herkesin bir araya gelmesini temenni ederek, "Kişisel hırslarımız, menfaatlerimiz için toplumun menfaatlerini bir tarafa koymayalım. Bazen siyasette bunu görüyoruz. Kişisel makamı, mevkisi için toplumun menfaatini, toplumun çıkarını bir yana atanlar var. Yıkmak, zarar vermek kolay fakat yapmak zor. İnşallah biz yapanlardan olacağız" şeklinde konuştu.

"Çözüm süreci Türkiye'nin kaderidir"

Seçim sürecinde hassasiyet gösterilmesini isteyen Yılmaz, "Kim ne derse desin didişmeyelim. Başkaları bize çamur atabilir, hakaret edebilir, kişiliğimize saldırabilir. Onlara kulağımızı tıkayacak, Bingöl'ün hedeflerini, projelerini ortaya koyacak, bunları tartışacağız. Yürekten temennim seçim sürecinin dostluk havasında, tatlı bir rekabet içinde geçmesi" dedi.

Bakan Yılmaz, her zaman huzurdan, insanlıktan yana olduklarını dile getirerek, kimsenin kimseye baskı yapmadığı bir ortamda halkın sandığa giderek, hür iradesiyle oyunu kullanmasını istediklerini kaydetti.

“Birileri, kardeşin kardeşle kavga etmesini istiyor”

Bölgede bir çözüm sürecinin yaşandığına dikkati çeken Yılmaz, uzun süredir kimsenin burnunun kanamadığını, ölüm haberlerinin gelmediğini aktardı.

Kalkınma Bakanı Yılmaz, bunun birilerini rahatsız ettiğini belirterek, şöyle konuştu:

"Birileri bunu da sabote ederek yeniden kardeş kardeşle kavga etsin istiyorlar. 'Çözüm süreci' aksasın diyorlar. Çünkü onlar güçlü bir hükümet olmadan, gövdesini taşın altına koyan güçlü bir başbakan olmadan çözüm sürecinin ilerlemeyeceğini biliyorlar. Çözüm süreci Türkiye'nin kaderi, en büyük meselesidir. Bu süreci başarıya ulaştıran bir Türkiye artık 2023'e doğru dünyada çok daha farklı bir yere gelecek. En azından Bingöl olarak söylüyorum ki; Başbakanımızın arkasında dimdik duracağız inşallah. Önümüzdeki dönem daha hayırlı hizmetlere vesile olacağız. Birileri, montajlarla, hilelerle, tuzaklarla, operasyonlarla halkımızın kafasını karıştırmaya çalışsa da, biz milletimizin derin basireti, feraseti, öngörüsüyle bu tuzakları aşacağız. 30 Mart'ta inşallah sandıklar patlayacak. Bunda da en büyük desteği veren illerden biri Bingöl olacak. Bu seçimler artık yerel seçimleri aştı. Başbakanımıza, hükümete yapılan saldırıları görüyorsunuz. Aslında bunlar Türkiye'ye, Türkiye'nin istikrarına, büyümesine, güçlenmesine ve gelişmesine yapılan saldırılardır. Türkiye'yi çekemeyenler, güçlenmesinden, gelişmesinden büyümesinden rahatsız olanlar bunları yapıyor."

“Amacımız Bingöl Halkına ve Bingöl’e hizmetkarlık Yapmaktır”

Proje tanıtım programında bir konuşma yapan İL Başkanı Yusuf Coşkun ise, amaçlarının Bingöl’e ve Bingöl halkına hizmetkarlık yapmak olduğunu belirterek, bölge ve insan ayırımını yapmadan bugüne kadar yaptıkları hizmetlere, bundan sonra da devam edeceklerini söyledi.

İşte Barakazi’nin projeleri:

Yapılan konuşmaların ardından, AK Parti Belediye Başkan adayı Yücel Barakazi, 30 Mart’a yapılacak seçimler için 29 ayrı projesini slayt gösterisi eşliğinde sundu.

Partililere projelerini tanıtan Barakazi’nin projeleri şöyle;

Devam eden projeler eksiklikleri de giderilmek suretiyle tamamlanacaktır.

E-Belediye Projesi: Kent bilgi sistemi oluşturularak belediye hizmetlerinin elektronik ortamda verilmesi sağlanacaktır.

CBS Projesi: Şehrin planlanması ve hizmetlerin verilmesinde Coğrafi Bilgi Sistemlerinden faydalanılarak gelişmiş bilgi ve iletişim temelli belediyecilik hizmetleri verilecektir.

Çapakçur Yeşil Vadi Projesi: Akarsu düzenleme, ağaçlandırma yeşillendirme peyzaj ve rekreasyon alanı olarak düzenlenecektir.

Gayt Deresi Yamaçları Düzenlemesi: Gayt deresi Kuzey yamacında bal ormanı oluşturularak, ailelerimiz için gezi, spor ve piknik alanı olarak düzenlenecektir.

Şehir Ormanı Projesi: Tugay, Düzağaç’taki Çamlık, Gayt Kuzey Yamacı

İç Hizmet Tugay Deplase Edilerek kentsel alanın genişletilmesi: Örnek bir şehircilik projesi uygulanacaktır.

Şehir Meydanı Projesi: Hükümet Konağı Alanının Şehre Kazandırılması ve çok katlı yeraltı otoparkı yapılması ile şehir merkezinde park sorunu önemli oranda giderilirken, şehir büyük ve yeşil bir meydana kavuşturulacaktır.

Su Deposu Seyir Tepesi: Tepe, şehri yüksekten gören bir rekreasyon alanına dönüştürülecektir.

Mirzan, Yeşilyurt ve Yenimahalle Yerleşimlerinin Kentsel Dönüşüm Projesi: Yer yer yeni yapılaşmanın bulunduğu bu mahalleler Bingöl’ün Kentsel Dönüşüm Alanı olarak değerlendirilecektir.

Düzağaç’taki Kurumların Nakli: Düzağaç mevkiinde bulunan bazı kamu kurumlarının taşınması suretiyle mevcut yerler kamu yararına değerlendirilecek (Yeşil, Sosyal ve Ticari Alanlar )

Ticari Alanlar: Mevcut Belediye binasının karşısında bulunan alan şehrin sıkışıklığını hafifletecek tarzda yeniden tasarlanarak (Park alanları, Yeşil Alan, Ticari Alan şeklinde) şehrin hizmetine sunulacak.

İlçe ve Köy Durakları: Şehir içi trafiği düzenleme/hafifletme amacıyla köy dolmuş durakları uygun noktalara taşınacaktır.

Bingöl Evi Projesi: Geleneksel malzeme ve eşyanın sergilendiği bölümlerin yer aldığı, ticari olarak da geleneksel içecek ve yiyeceklerin sunulduğu bir mekân oluşturulacaktır

Temizlik Projesi: Belediye Halk İşbirliği ile Daha Temiz Bir Bingöl kampanyası düzenlenecek. Çöp Kutuları ve Konteynerler, ihtiyaç duyulan yerlere yerleştirilecektir.

Suyun Emniyete Alınması Projesi: Kürük içme suyu rezervi yeni kaynaklarla zenginleştirilecek ve Genç ilçesi sınırları içinde alternatif su kaynakları işletmeye alınarak hem merkezin su sıkıntısı giderilecek, hem de şehir ve ilçenin uzun vadeli içme suyu ihtiyacı temin edilmiş olacaktır.

Kardeş Belediye-Kardeş Şehir Projeleri: Teknik ve mali paylaşım açısından katkı sağlamak amacıyla yurtiçi ve yurtdışında kardeş şehir veya kardeş belediye protokolleri imzalanacaktır.

Çalışan Kadınların Sorunları: İş hayatındaki kadınların mevcut sorunlarını çözmek için projeler geliştirilecektir. (Kreş/Bakımevi vb.)

Mahalle Tandırı Projesi: Mahallelerde geleneksel yapıyı bozmadan modern tandırlar halkın hizmetine sunulacaktır.

Engelsiz Şehir Projesi: STK’larla işbirliği içinde engelli insanlarımızın yaşamlarını kolaylaştıracak sosyal ve kültürel projeler uygulanacak, şehir yaşam alanları bu yönde şekillendirilecek.

Entegre Turizm Projesi/Bingöl Festivalleri: Bingöl’ün tanıtımı ve turizmine katkı için sivil toplum kuruluşları ile istişare içinde, festivaller en verimli şekilde yeniden organize edilecektir.

Termal Sebze – Meyve Kurutma ve Pazarlama Projesi: Yılın belli dönemlerinde talep fazlası sebze ve meyveler termal kurutma yöntemiyle değerlendirilerek pazarlanması temin edilecektir.

Proje Ekibi: Belediyede de profesyonel proje ekibi oluşturularak yerli ve yabancı fonların belediye projelerine aktarılması sağlanacaktır.

Kalkınma Ajansıyla İşbirliği: Fırat Kalkınma Ajansı ile işbirliği yapılarak yatırım ve istihdam imkânları oluşturulacak.

Tersine Beyin ve Sermaye Göçü Projesi: Şehrimizin gelişmesi için yurtiçi ve yurtdışında yaşayan Bingöllülerin potansiyelleri harekete geçirilecektir.

Yerel Yönetim-Üniversite İşbirliği Projesi: Şehri değişik açılardan ele alarak üniversitenin bilgi ve tecrübesini şehre katkıya dönüştürme ve şehirde üretimi arttırıcı çalışmalar yapılacaktır.

Şehrin Gelişim Stratejisi Çalıştayı: Düzenlenecek Çalıştay’da İmar çalışmalarına temel teşkil edecek konular ele alınacak. Bu kapsamda şehir Sosyal, Ekonomik, Kültürel, Kır-Kent ilişkisi açısından değerlendirilecek

Öğrenci Sorunlarına Yönelik Projeler: Öğrencilerden gelecek fikirler doğrultusunda değişik projeler geliştirilecek hem öğrenci sorunlarına(ekonomik, sosyal, kültürel) çözüm aranacak hem de mevcut potansiyel katkıya dönüştürülecek.

Kültür ve Gençlik Merkezi: Kadınlara ve gençlere yönelik çok yönlü projeler geliştirilerek, merkezlerden daha geniş kesimlerin faydalanması sağlanacak.

Gençlik Projeleri: Farklı kurumlarla işbirliği içerisinde gençlere meslek edindirme ve istihdam imkânlarını artırmaya yönelik çeşitli kurslar düzenlenecektir.

Planetaryum Projesi: TÜRKSAT’ın sahip olduğu Planetaryumun, Bingöl’deki okullarda gezdirilerek çocuk ve gençlerin uzay ve uzay bilimlerine farkındalıkları sağlanacaktır.

Merkezi yönetimin yatırım projelerini takip ve destek

Özel sektörün istihdama dönük projelerine yerel destek.

YORUM ALANI

YASAL UYARI! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen kişiye aittir.