bsr recyclinghof berlin

BİNGÖL’Ü EN İYİ ŞEKİLDE TEMSİL EDECEĞİME İNANIYORUM | Gencin Sesi Gazetesi - Bingöl Haber - Genç Haber

Google News' te Takip Edin

Bingöl genç haberleri google


BİNGÖL’Ü EN İYİ ŞEKİLDE TEMSİL EDECEĞİME İNANIYORUM | Gencin Sesi Gazetesi - Bingöl Haber - Genç HaberGencin Sesi Gazetesi – Bingöl Haber – Genç Haber

20 Ekim 2021 - 23:26

BİNGÖL’Ü EN İYİ ŞEKİLDE TEMSİL EDECEĞİME İNANIYORUM

Genç eski Belediye Başkanı Abdurrahim Ariç, Haziran ayında yapılacak olan genel seçimlerde AK Parti’den aday adayı olduğunu açıkladı. Ariç, “ Bingöl’ü en iyi şekilde temsil edeceğime inanıyorum” dedi.

BİNGÖL’Ü EN İYİ ŞEKİLDE TEMSİL EDECEĞİME İNANIYORUM
Son Güncelleme :

29 Ocak 2015 - 17:31


Haziran ayında yapılacak olan genel seçimlere adım adım yaklaşılırken aday adayları da belli olmaya başladı. Bingöl’de görev yapan ulusal ve yerel basın temsilcileri ile bir araya gelen Genç eski Belediye Başkanı Abdurrahim Ariç, yapılacak olan genel seçimlerde Bingöl’den milletvekili aday adayı olduğunu açıkladı.


 


 


“GÖREV YAPTIĞIMIZ SÜRE İÇERİSİNDE YÜREĞİMİZİ VATANDAŞA AÇTIK”


Belediye Başkanlığının vatandaşın ilk dert kapısı olduğunu belirten AK Parti Genç eski Belediye Başkanı Abdurrahim Ariç,Malumunuz Türkiye seçim atmosferine girmiş bulunmakta. Bizde, bu seçim atmosferine girmeden önce, çevremizle sık sık görüşmeler yaptık ve fikir alış verişinde bulunduk. Benim siyasi geçmişim belli. Genç ilçesinde bir dönem belediye başkanlığı görevi yapma şansı yakaladık. Belediye başkanlığı, vatandaşın ilk dert kapısıdır. Biz bu dert kapısında görev yaptığımız süre içerisinde, yüreğimizi vatandaşa açtık. Sosyal belediyecilik anlayışı gereği vatandaşımızın her sorununu kendi derdimiz gibi değerlendirerek, kendi çapımızda çözüm önerileri bulmaya çalışıyorduk. Sosyal belediyecilik anlayışından hareket ederek, vatandaşa olan yaklaşımımız, vatandaşlarımızda çok güzel bir etki oluşturdu. Göreve seçildiğimiz gün, bu sondur bundan sonra belediye başkanı adayı olmayacağımı değişik sohbetlerde arkadaşlarımıza ifade ediyorduk ve görevimi tamamladıktan sonra aday olmadım” dedi.


“BİNGÖL’Ü EN İYİ ŞEKİLDE TEMSİL EDECEĞİME İNANIYORUM”


Görevi bıraktıktan sonra vatandaşlardan çok yoğun bir şekilde milletvekilliği adaylığı konusunda telkinler aldığını ifade eden Ariç, “Bizde bu telkinler sonucunda çeşitli temas ve görüşmelerde bulunduk ve aday olmamız gerektiği kanaati oluştu. Ben yapmış olduğum siyasi görev itibariyle de vatandaşımızın sorunlarını çok yakından bilen biri olarak milletvekilliği adayı olmam gerektiği konusunda kararımı kesinleştirmiş bulunmaktayım. İnşallah, 2015 yılında yapılacak olan milletvekilliği seçimlerinde AK Parti’den Bingöl milletvekili aday adayı olacağım bu konuda kendime ve Bingöl halkına güveniyorum. Bingöl’ü en iyi şekilde temsil edeceğime inanıyorum. Halkımız bize fırsat verirse, Bingöl’ün sorunlarının Ankara’da takipçisi olma yolunda üzerime düşen gayreti ortaya koyacağım. Siyaset meşakkatli ve uzun bir yoldur. Belki önümüzdeki süreçte aday adayı sayısında patlama yaşanabilir ben şimdiden bütün aday adayı arkadaşlara başarılar diliyorum. Hiç kimsenin karşısında veya rakibi olma gibi bir iddiamız yâda derdimiz yoktur. Tamamen memleketimize hizmet etme noktasında kendimizi sorumlu ve görevli hissediyoruz” şeklinde konuştu.


“AK PARTİ TÜRKİYE’DE GÜZEL İŞLERE İMZA ATTI”


AK Parti’nin Türkiye’de güzel işlere imza attığını söyleyen Ariç, “Türkiye’nin her noktasında AK Parti var. 12 yıllık iktidar partisinin hizmetleri her yere gidiyor ancak yerelde halkın sorunlarını daha iyi bilen, halkın içerisinden gelen bir insanın Ankara’da yerelden gelecek olan talepleri daha iyi değerlendireceğini düşünüyorum. Bende yerelde siyaset yapmış biri olarak halkımızın sorunlarının Ankara’da takipçisi olma noktasında çok daha verimli olabileceğimizi düşünüyorum. Milletvekilliği icra makamı değildir. Yerel dinamiklerin harekete geçirilerek, yerelde oluşacak taleplerin Ankara’da takipçisi olmak gerekiyor” ifadelerini kullandı.


“MİLLETVEKİLİNİN İCRA GÖREVİ OLMADIĞI İÇİN VAATLERDE BULUNMASINI UYGUN BULMUYORUM”


Milletvekilinin icra görevi olmadığı için vaatlerde bulunmasını uygun bulmadığını belirten Abdurrahim Ariç, “ Bir belediye başkanı, başkanlığa aday olduğu zaman bir takım projelerle kamuoyunun karşısına çıkar ve buda olması gerekendir çünkü icranın başındadır. Ama milletvekilinin icra görevi olmadığı için vaatlerde bulunmasını uygun bulmuyorum. Milletvekilinin kendisine ayrılan bir bütçesi yoktur, milletvekili ancak yerel dinamikleri harekete geçirerek, yerel kalkınmaya yönelik fikirler oluşturarak, yerel dinamiklerin oluşturacağı projelerin Ankara’dan takipçisi olabilir.  Hizmetin daha fazla gelmesi için yerelden daha fazla talebin oluşması gerekiyor. Belediye, üniversite, ticaret odaları, STK’lar ve ilgili diğer tüm yerel dinamiklerin projeler geliştirmesi gerekir ve Ankara’da da Bingöl’ü temsil edecek olan siyasetçilerin projeleri sahiplenmesi gerekiyor” dedi.

YORUM YAP

YASAL UYARI! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen kişiye aittir.

Gencin Sesi TV