bsr recyclinghof berlin

Boğatekin, “Yapıların risk analizleri yapılmalı” | Gencin Sesi Gazetesi - Bingöl Haber - Genç Haber

Google News' te Takip Edin

Bingöl genç haberleri google


Boğatekin, “Yapıların risk analizleri yapılmalı” | Gencin Sesi Gazetesi - Bingöl Haber - Genç HaberGencin Sesi Gazetesi – Bingöl Haber – Genç Haber

27 Ekim 2021 - 19:44

Boğatekin, “Yapıların risk analizleri yapılmalı”

1 Mayıs 2003 Bingöl Depremi nedeniyle açıklama yapan İl Afet ve Acil Durum Müdürü Mehmet Emin Boğatekin, “Bu acıların bir kez daha yaşanmaması için 1. derece deprem bölgesinde bulunan Bingöl’de eski yapıların risk analizlerinin yapılarak, deprem direnç durumlarının tespiti ve alınacak önlemlerin hızlı bir şekilde yürütülmesi gerekiyor” dedi.

Boğatekin, “Yapıların risk analizleri yapılmalı”
Son Güncelleme :

02 Mayıs 2015 - 9:33

Bingöl İl Afet ve Acil Durum Müdürü Mehmet Emin Boğatekin, 1 Mayıs 2003 Bingöl Depremi nedeniyle yazılı bir açıklama yaptı.

1 Mayıs 2003 Bingöl depreminin, gerek büyüklüğü ve etkilediği alanın genişliği, gerekse sebep olduğu maddi kayıplar açısından son yüzyılın en büyük felaketlerden biri olduğunu ifade eden Boğatekin, “Özellikle de 2003 depremi sonrasında alınan önlemler ve yapılan farkındalık çalışmaları ile kamu bilinci ve duyarlılığı arttırılmıştır. Vatandaşlarımızın deprem gibi doğal afetlerle ilgili bilgi donanımına ve etkin mücadele yöntemlerine sahip olabilmeleri için kurumumuz tarafından kamu kurum-kuruluşları, okullar, sanayi bölgeleri, mahalle ve ilçelerimizde afet öncesi, anı ve sonrasına yönelik eğitim çalışması yapılmış olup, geçmiş yıllara nazaran halkımız doğal afetler konusunda daha fazla bilinçlendirilmiştir” dedi.

Boğatekin, “1 Mayıs 2003 tarihinde 6.4 büyüklüğünde meydana gelen deprem nedeniyle 176 vatandaşımız hayatını kaybetmiş, 625 bina ağır hasar görmüş, yaklaşık 3000 vatandaşımız ise evsiz kalmıştır. 1 Mayıs 2003 Bingöl depreminin ilimizde meydana getirdiği ağır hasarlar gerek kamu kurum kurumların gerekse vatandaşlarımızın ve Sivil Toplum Kuruluşlarının gönüllü çalışmaları sayesinde kısa sürede iyileştirilmiştir” diye konuştu.

Eski yapıların risk analizlerinin yapılması gerektiğini ifade eden Boğatekin, “Bu acıların bir kez daha yaşanmaması için 1. derece deprem bölgesinde bulunan ilimizde eski yapıların risk analizlerinin yapılarak deprem direnç durumlarının tespiti ve alınacak önlemler, yeni yapılarda ise yapı denetimleri ve kontrol çalışmalarının sağlıklı ve hızlı bir şekilde yürütülmesi gerekiyor. 1 Mayıs 2003 depreminde hayatını kaybetmiş tüm vatandaşlarımıza Allahtan rahmet, acılarını halen yüreklerinde taşıyan kıymetli ailelerine ve halkımıza başsağlığı diliyoruz” şeklinde konuştu.

YORUM YAP

YASAL UYARI! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen kişiye aittir.

Gencin Sesi TV