Google News' te Takip Edin

Bingöl genç haberleri google

DOLAR 32,5611 % 0.07
EURO 34,8918 % 0.33
GRAM ALTIN 2.443,00 % 0,42
ÇEYREK A. 3.994,31 % 0,42
BITCOIN 66.985,99 3.211
ÜYE PANELİ
SON DAKİKA
hava 10°
Google News

Bu seçim bir referandumdur

Kalkınma Bakanı Cevdet Yılmaz, “Bu seçim, son dönemde yaşadığımız olaylarla yerel seçimin ötesine geçti. Bu seçim artık aynı zamanda bir genel seçim aynı zamanda bir referandumdur. Bu seçimde sadece belediye başkanlarına karar vermeyeceğiz. Bu seçimde Başbakandan mı yanayız, Başbakana saldıranlardan mı yanayız, bunun kararını vereceğiz” dedi.

Son Güncelleme :

06 Mart 2014 - 11:08

Bu seçim bir referandumdur

Genç ilçesindeki seçim bürosu açılış törenine, Kalkınma Bakanı Cevdet Yılmaz, Ak Parti Bingöl Milletvekili Prof. Dr. Eşref Taş, İl Başkanı Yusuf Coşkun, Bingöl Belediye Başkan adayı Yücel Barakazi, Genç Belediye Başkan adayı M. Hadin Topraktan, partililer ve çok sayıda kalabalık katıldı.

 

Konuşmasında yerel seçimlerin önemine vurgu yapan Bakan Yılmaz: “bu seçim, son dönemde yaşadığımız olaylarla yerel seçimin ötesine geçti. Bu seçim artık aynı zamanda bir genel seçim aynı zamanda bir referandumdur. Bu seçimde sadece belediye başkanlarına karar vermeyeceğiz. Bu seçimde Başbakandan mı yanayız, Başbakana saldıranlardan mı yanayız, bunun kararını vereceğiz" dedi

BAKAN YILMAZ “KARAR VERME ZAMANI GELDİ”

Birilerinin Türkiye’nin önünü kesmeye çalıştığını kaydeden Bakan Yılmaz: “Güçlü Türkiye’nin önünü kesmek istiyor. Türkiye’yi yeniden o eski günlere, koalisyon günlerine döndürmek istiyorlar. Yeniden istikrarsızlık olsun istiyorlar. Önümüzdeki seçimde Türkiye’nin istikrarının devamından mı yanayız, yoksa bu istikrarı bozmaya çalışanlara mı güç vereceğiz bunun kararını vereceğiz" ifadelerini kullandı.

Konuşmasında eskiden insanların kendi dillerinde müzik bile dinleyemediğini hatırlatan Bakan Yılmaz, şunları söyledi: “O günlerden bugünlere geldik. Kim yaptı peki bu reformları? AK Parti ve Recep Tayyip Erdoğan yaptı. O yüzden bir vefa borcumuz var. Bu seçimlerde Başbakanımıza Bingöl`den, Genç`ten gür bir sesle, `evet` diyeceğiz, destek olacağız inşallah. Sandıklar açıldığı gün Türkiye’ye tuzak kurmaya çalışanlar, en güzel cevabı o sandıklarda görecekler. En güzel cevabı, halkımızdan, milletimizden görecekler" dedi

TAŞ: “İYİLER KAZANACAK, AK PARTİ GÜÇLENECEK”

Bingöl Milletvekili Prof.Dr.Eşref Taş Ak Parti Genç Seçim Koordinasyon Merkezi ile Genç Devlet Hastanesi’nin açılışında yaptığı konuşmalarda 30 Mart’ta yapılacak seçimlerin önemine değinerek “Vereceğiniz oylar Türkiye’nin yönünü belirleyecek. Ya iyiler kazanacak ya kötüler. Ya iyiye gideceğiz ya kötüye.Bunun kararını siz vereceksiniz. Birlik ve beraberliğimize kastedenlere fırsat vermeyiniz.” Dedi. Prof. Dr. Eşref Taş Şöyle konuştu: “Ülkemiz için çok önemli bir seçimin arifesindeyiz. Her bir oy’un Türkiye’nin kaderini belirleyecek önemde olduğu bir seçim yaşayacağız. Bir reyin bile ziyan edilmemesi gereken bir seçim bu. Sadece belediye başkanlarımızı, belediye meclis ve il genel meclisi üyelerini seçmeyeceğiz. Bir seçimden daha fazlasını ifade eden bir seçim bu. Bediüzzaman Hazretlerinin dediği gibi :”Memleket dahi bir hanedir ve vatan dahi bir milli ailenin hanesidir.” Bu hane içinde büyümüş, ilim ve irfandan nasibini almış vatanperver, şuurlu bir insanın hayatı boyunca bu nimete karşı şükretmesi dini ve vicdani bir borçtur.”

“Önümüzdeki tablo siyah ve beyaz kadar net, grisi yok, ara tonu yok. Sana göre, bana göre diyerek yorumlanamayacak bir tablo ile karşı karşıyayız. Vereceğiniz oylar Türkiye’nin yönünü belirleyecek. Ya iyiler kazanacak ya kötüler. Ya iyiye gideceğiz ya kötüye. Bunun kararını siz vereceksiniz. Birlik ve beraberliğimize kastedenlere fırsat vermeyiniz.  Birlik ve beraberliğimizi bozmak isteyen hainlere karşı dikkatli olmalı, vatanımızı yıkmak isteyen, dahili ve harici düşmanlara, içeriden ve dışarıdan gelebilecek tecavüzlere karşı dikkatli ve uyanık olmalı, onun uğrunda hiçbir fedakarlıktan çekinmemelidir. Madem ben de bu vatanın bir evladıyım, bu vatanın saadetine hizmet etmek benim için farzdır.” Binaenaleyh vatanperver her insan, vatanını bir valide gibi hakiki ve kusursuz sever ve sevmelidir.”

“Milletin birlik ve beraberliğini bozacak her türlü faaliyet İslam dininde men edilmiştir. Hz. Peygamber (s.a.v.) Müslümanları her türlü isyan ve bozgunculuktan, nifak ve şikaktan şiddetle men etmiştir. Onbir yıldır süren kalkınma ve demokratikleşme hamlelerinin ve barış ortamının devamı sizin elinizde. Vatanımız üzerinde fitne ve fesada fırsat vermeyin. Fitne ve fesadla iktidar olmaya çalışanlara yol vermeyin.”

“Vatan o kadar mühimdir ki, dinimizde vatana hıyanet etmek, devlete karşı ayaklanmak, kuvvet kullanarak iktidarı ele geçirmeye çalışmak ve fitne çıkarmak kesinlikle yasaktır. Bir ayette mealen şöyle buyrulmaktadır: “Fitne katilden daha şiddetlidir”  Bu bakımdan devletin fitneyi def etmek için bazı caydırıcı müeyyideler uygulaması en birinci vazifesi ve hikmetin gereğidir”

TÜRKİYE’NİN GÜÇLENMESİNDEN KORKUYORLAR

“Türkiye’nin güçlenmesinden korkan, yeise kapılan yabancı ülkeleri anlıyorum. 2023’te dünyanın en büyük 10 ekonomisi arasına girme hedefiyle ihracatını 150 milyar doların üstüne çıkarmış, yaş ortalaması Avrupa’nın en genç ülkesi olarak bölgesinde lider ülke olmuş bir Türkiye elbette Patron ülkeleri endişeye sevk edecektir. Türkiye güçlendikçe dostlarımız sevinecek, düşmanlarımız üzülecektir. Bunda yadırganacak bir şey görmüyorum. Benim yadırgadığım düşmanla işbirliği yapan ve bunu yüce dinimizi de kötü amaçlarına alet ederek kullanmaya cüret eden içimizdeki fitnecilerin tavır ve tutumlarıdır.

Hacca gitmek üzere cemaatine veda eden Şeyh Şamil şu ibretli sözleri söylüyordu: “Bizi mağlup eden Çar değil, içimizdeki çar tabancalarıdır. Vasiyet ediyorum cihadımızdan vazgeçmeyin. İçimizdeki çar tabancalarını yaşatmayınız ve eğer muvaffak olursanız bu toprakları Osmanlılara teslim ediniz.”

Bizi de üzen ve yaralayan içimizden gelen  bu ihanettir, yargı ve güvenlik bürokrasisi eliyle demokrasimize yapılmaya çalışılan suikasttir. Çok şükür demokrasimiz bu belayı milletin sağduyusu ile geri püskürttü.

AK PARTİ BU SÜREÇTEN GÜÇLENEREK ÇIKACAK

Ak parti 11 yıl boyunca çeşitli gailelerle karşılaştı. Yüzde 51oy  aldığı halde Milletin partisini kapatmaya kalkıştılar. Her seferinde önüne konan engelleri aşan Ak Parti bu gaileden de güçlenerek çıkacaktır ve size hizmete devam edecektir. Daha üç gün önce yeni demokratikleşme paketini TBMM’den çıkardık. Demokratikleşme paketi ile, Farklı dil ve lehçelerde propaganda yapılabilecek.

Siyasi partilerin devlet yardımı alabilmesi için %7'lik oy oranı %3'e indi.

İlk kez "Nefret Suçu" Ceza kanunumuza girdi.

Ak Parti Bingöl’e ve Genç’e hizmete de devam ediyor ve edecektir. Özellikle eğitim öğretim ve sağlık alanındaki yatırımları yakından takip ediyorum. Çünkü  Cehalet, sefahat ve tefrika gibi içimizi kemiren, kanımızı cevelandan, dimağımızı hareketten ali koyan ruhi ve manevi hastalıklardır. Bu tür hastalıklara duçar olan fert ve cemiyetlerin kendilerini toparlaması çok müşgüldür. Eğitim-Öğretim alanında 2013 yılında 16 derslikli Genç Anadolu Lisesi ve  24 derslikli Genç İmam Hatip Lisesi ile Dilektaşı, Yatansöğüt ve Eski Bahçeöğürlü’de ilkokullar yapıldı ve eğitim öğretime başlandı, 14 derslikli Mevlana İlkokulunun yapımı devam ediyor. 2014 yılında 200 öğrencilik ortaöğretim yurt binasının ve eski devlet hastanesinin yerine yapılacak 14 derslikli ortaokulun ve 300 öğrencilik Genç İmam Hatip Yurdunun inşallah yapımına başlayacağız.

2002-2013 yılları arasında sadece sağlık alanında 179 milyon TL’lik (eski hesapla 179 trilyon TL’lik) yatırım yapmıştır.

13’ü bizim dönemimizde başlayıp bitirilen tam 14 adet sağlık tesisini sizin hizmetinize verdik. Şimdi açılışını yaptığımız Genç Devlet Hastanesi bizim hizmet anlayışımızın en güzel örneklerinden birisidir. Sağlık hizmetinin iyisi hastanın ayağına kadar gelip yapılandır. Hedefimiz nerede bir insan yaşıyorsa orada sağlık hizmeti vermektir. Bu çerçevede 2014 yatırım programına 4 hekimlik Genç Aile Sağlığı Merkezi ile Genç Alaaddin Sağlık Evi’ni de almış bulunuyoruz.

Sizin desteğiniz ve güçlü iradeniz devam ettiği süresince ne bu millet ne bu devlet yıkılır, birlik ve beraberliğimiz sonsuza kadar devam eder. Biz de sizlerle daha da güzel ve büyük hizmetlerle buluşur, Bingöl’ümüzün, Genç’imizin geleceğini birlikte inşaa ederiz. Allah hepimizin yar ve yardımcısı olsun.

TOPRAKTAN: “ ARKAMIZDA GÜÇLÜ İKTİDAR VAR”

Açılış konuşmasında söz alan Ak parti Genç Belediye Başkan Adayı M. Hadi Topraktan yerel siyasetteki önemine dikkat çekip: Gençliler siyaset dersi almaz gençliler siyaset dersi verir” dedi. Topraktan: “ Ak Parti’yi iktidara taşıyan misyonda Genç’in mayası var Genç’in onurlu bir duruşu var. Bundan sonrada bu duruş devam etsin. Başbakanın katıldığı mitinglerde de görüyorsunuz ki o ilin yüzde ellisi katılıyor, katılmayanlarında Ak Partili değildir olgusu oluşmamalıdır insanlarda. Türkiye kamuoyunun Ak Parti’ye karşı özel bir muhabbeti var ve var olmaya da devam edecektir. Bingöl Belediye Başkan Adayımız Yücel beyle beraber el ele vererek en güzel hizmetleri getireceğimize kimsenin şüphesi olmasın. Çünkü arkamızda güçlü bir iktidar var. Genç’e her türlü hizmet bizim taahhüdümüzdür. Kendimize güveniyoruz, güçlü iktidar arkamızdadır. Yerelde de Ak Parti’nin iktidarı ülkenin selameti için zorunludur. Bunun içinde halkımızın Ak Parti’nin arkasında durması genelde de güçlü bir iktidara destek vermesi ortak amacımız olmalıdır. Bu konuda da Genç halkının basireti ve dirayeti sayesinde 30 Mart’ta Türkiye’ye örnek olacak bir sonuçla sandıktan çıkacağımıza şüphemiz yoktur” dedi.

BARAKAZİ: “TOPRAKTAN İLE ÇALIŞMAKATAN GURUR DUYACAĞIM”

Topraktan’dan sonra söz alan Ak Parti Bingöl Belediye Başkan Adayı Yücel Barakazi Genç halkını selamlama konusmasında: “ Adayınız M.Hadi Topraktan’ın Bingöl gençliği üzerinde çok ciddi emeği var. Bende onun öğrencisiyim. Kendisinin sorumluluk almamızda ciddi katkıları vardır. İnşallah birlikte Bingöl’e ve Genç’e hizmet etme yetkisi verirseniz kendisiyle birlikte çalışmaktan gurur duyacağım” dedi.  

 

  


YORUM ALANI

YASAL UYARI! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen kişiye aittir.