Google News' te Takip Edin

Bingöl genç haberleri google


DESTEK ÖDEMELERİ BAŞLADI | Gencin Sesi Gazetesi - Bingöl Haber - Genç HaberGencin Sesi Gazetesi – Bingöl Haber – Genç Haber

9 Aralık 2021 - 10:11

DESTEK ÖDEMELERİ BAŞLADI

Bingöl İl Gıda, Tarım ve Hayvancılık Müdürü Mehmet Yıldırım, destekleme ödemeleri kapsamında 364 çiftçiye 195 Bin TL ödeme yapılacağını söyledi.

DESTEK ÖDEMELERİ BAŞLADI
Son Güncelleme :

30 Kasım 2016 - 9:55

Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanı Faruk Çelik’in çiftçilere yönelik ödemelerin yapılacağını açıklamasının ardından Bingöl’de de yapılacak ödemeler netleşti. 

Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanı Çelik, "2016 yılı tarımsal destekleme ödemeleri kapsamında, yarından itibaren üreticilere toplam 599,8 milyon liralık ödeme yapılacak" dedi.

Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanı Faruk Çelik, 2016 yılı tarımsal destekleme ödemeleri kapsamında, yarından itibaren üreticilere toplam 599,8 milyon liralık ödeme yapılacağını bildirdi.

 Çelik, tarımsal destekleme ödemelerine ilişkin yazılı açıklama yaptı.

 Bu yılı tarımsal destekleme ödemeleri çerçevesinde, yarından itibaren üreticilere toplam 599,8 milyon liralık ödeme yapılacağını belirten Çelik, şunları kaydetti: "Ödemeler kapsamında genç çiftçi proje desteği için 100 milyon lira, IPARD için 90 milyon lira, kırsal kalkınma desteği için 65 milyon lira, tarım sigortası desteği için 50 milyon lira, hayvan gen kaynakları desteği için 40 milyon lira, iyi tarım desteği için 27 milyon lira, süt tozu desteği için 26 milyon lira, tarımsal yayım ve danışmanlık desteği için 17 milyon lira, sertifikalı tohum kullanım ve üretim desteği için 10 milyon lira, biyolojik mücadele desteği için 5 milyon lira, lisanslı depolarda ürün depolama kiralama için 1,3 milyon lira, süt desteği için 160 milyon lira ve Ar-Ge desteği için 8,5 milyon lira olmak üzere toplam 599,8 milyon liralık hibe desteği, yarın 18.00`den sonra üreticilerimizin hesaplarına aktarılacak."

 Çelik, Kasım ayı itibarıyla çiftçilere toplam 10,87 milyar liralık destekleme ödemesi yapılacağını ifade etti. Böylece 2016 için üreticilere verilmesi planlanan toplam 11 milyar 644 milyon liralık tarımsal hibe desteğinin yüzde 93`lük kısmını ödemiş olacaklarının altını çizen Çelik, kalan destek ödemelerinin ise 20 Aralık sonrasında üretici hesaplarına aktarılmaya başlanacağına işaret etti.

BİNGÖL’DE 364 ÇİFTÇİYE 195 BİN TL ÖDEME YAPILACAK 

İl Gıda, Tarım ve Hayvancılık Müdürü Mehmet Yıldırım, Bingöl’de çiftçilere yönelik yapılacak ödemeleri açıkladı. 

İl genelinde Genç Çiftçi Projesi kapsamında 4 çiftçiye 120 bin TL, Tarımsal Yayın ve Danışmanlık desteği için de 360 çiftçiye 75 bin destek ödemelerinin bugün yapılacağını açıklayan Yıldırım, diğer destekler için ise daha önce ödeme yapıldığını söyledi.

YORUM YAP

YASAL UYARI! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen kişiye aittir.

Gencin Sesi TV