Google News' te Takip Edin

Bingöl genç haberleri google


DESTEKLEME BAŞVURULARI BAŞLADI | Gencin Sesi Gazetesi - Bingöl Haber - Genç HaberGencin Sesi Gazetesi – Bingöl Haber – Genç Haber

8 Aralık 2021 - 21:25

DESTEKLEME BAŞVURULARI BAŞLADI

2015 yılında yapılacak olan tarımsal desteklemelere ilişkin, hayvancılık desteklemeleri başvuruları başladı. Anaç hayvan başına 22, ön soy kütüğüne bağlı sığırlarda 225, soy kütüğüne bağlı sığırlarda 295, etçi sığırlarda 350, anaç manda başına 400, malak başına ise 150 TL destek verilecek.

DESTEKLEME BAŞVURULARI BAŞLADI
Son Güncelleme :

17 Kasım 2015 - 10:43

Bingöl İl Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü, 2015 yılında yapılacak tarımsal desteklemelere ilişkin açıklamada bulundu. Açıklamaya göre, Anaç koyun keçi destekleme başvuruları27 Kasım; anaç sığır, anaç manda, buzağı ve malak destekleme başvuruları ise 31 Aralık 2015 tarihinde sona erecek.

2015 yılında yapılacak tarımsal desteklemelere ilişkin hayvancılık destekleme başvurularının başladığı belirtilen açıklamada, Anaç Koyun-Keçi Desteklemelerinden yararlanmak isteyen yetiştiricilerin 27 Kasım 2015 tarihine kadar başvuruda bulunmaları gerektiği belirtildi.

Açıklamada, “2015 yılı Anaç Koyun-Keçi Desteklemesinden yararlanmak isteyen yetiştiricilerden hayvanları Koyun Keçi Kayıt Sistemi (KKKS)  ve Koyun-Keçi Bilgi Sistemine (KKBS) kayıtlı, damızlık koyun-keçi yetiştiricileri birliği üyesi olanlar, anaç hayvan başına yılda bir kez olmak üzere 2015 yılı için 22 TL desteklemeden yararlandırılacaktır. 2015 yılı anaç koyun keçi destekleme başvuruları, 1 Eylül 2015 tarihi itibariyle başlamış olup, 27 Kasım 2015 tarihinde sona erecektir” denildi.

ANAÇ SIĞIR DESTEKLEMELERİ

2015 yılı anaç sığır desteklemesinden yararlanmak isteyen yetiştiriciler, 2015 yılı içinde üyesi bulunduğu örgüte dilekçe ile başvurmaları gerektiği belirtilen açıklamada, destekleme tutarı ön soy kütüğüne bağlı sığırlarda 225 TL, soy kütüğüne bağlı sığırlarda 295 TL, etçi sığırlarda ise 350 TL olduğunu kaydedildi.

Açıklamada, “2015 yılı Besi Materyali Üretim (Anaç Sığır) Desteklemesinden yararlanmak isteyen yetiştiricilerin hayvanlarından kombine ve etçi ırklar kendi ırkıyla, melezler ile doğum tarihi 1/1/2010 ve öncesi olan saf sütçü ırklar ve yerli ırklar da kombine veya etçi ırklar ile tohumlama yapılmış olmalıdır. Yetiştirici/üretici örgütü üyesi yetiştiriciler üyesi olduğu örgütü aracılığıyla, üye olmayan yetiştiriciler ise ön soy kütüğü üzerinden İl/İlçe Müdürlüğüne müracaat ederler. Destekleme tutarı, anaç sığır başına 350 TL’dir.” denildi.

Buzağı desteklemesinden yararlanmak isteyen yetiştiricilerinin, soy kütüğüne kayıtlı hayvanlar için Damızlık Sığır Yetiştiricileri Birliği aracılığı ile ön soy kütüğüne kayıtlı hayvanlar için ise şahsen veya üyesi olduğu yetiştirici/üretici örgütleri aracılığıyla İl/İlçe Müdürlüklerine bir dilekçe ile başvuruda bunacakları belirtildi.

ANAÇ MANDA VE MALAK DESTEKLEMELERİ

Anaç Manda ve Malak desteklemesinden yararlanmak isteyen yetiştiricilerden birlik üyesi olmayan manda/malak sahiplerinin, destekleme başvurularını İlçe müdürlüklerine yapacakları kaydedilen açıklamada, “Birlik üyesi manda/malak sahipleri ise destekleme başvurularını Manda Yetiştiricileri Birliği aracılığıyla yapacaklardır. Anaç mandaların TÜRKVET kayıt sisteminde desteklemeye müracaat eden işletmeye geliş tarihi 1/10/2015 tarihinden önce olmalıdır. Malaklar ise 2015 yılı doğumlu olmalıdır. Destekleme tutarı, Anaç manda başına 400 TL, malak başına ise 150 TL’dir” denildi.

Anaç sığır, anaç manda, buzağı ve malak destekleme başvurularının, 1 Ekim 2015 tarihi itibariyle başladığı anımsatılan açıklamada, başvuruların 31 Aralık 2015 tarihinde sona ereceği ifade edildi.

Açıklamada, “Hayvancılık desteklemelerinden faydalanmak isteyen üreticilerimizin öncelikle ‘İşletmelerindeki hayvanların kulak küpesi numaralarının yazılı olduğu listeyle’ bağlı bulundukları İl/İlçe Gıda Tarım Hayvancılık Müdürlüğüne başvurarak, TÜRKVET/KKKS sisteminde kayıtlarını mutlaka güncelleme yaptırmaları gerekmektedir” denildi.

YORUM YAP

YASAL UYARI! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen kişiye aittir.

Gencin Sesi TV