Bingöl genç haberleri google
Bingöl genç haberleri google
DOLAR 18,5507 % 0.06
EURO 18,0337 % -0.11
GRAM ALTIN 988,20 % 0,07
ÇEYREK A. 1.615,71 % 0,07
BITCOIN 363.651 2.167
ÜYE PANELİ
SON DAKİKA
hava 12°
Google News

FIRAT EDAŞ’TAN YELKAYA’YA YATIRIM

Bingöl’de faaliyetlerini eksiksiz bir şekilde yürüten Fırat Elektrik Dağıtım A.Ş., Genç ilçesine bağlı Yelkaya Köyü’ne yatırım çalışmalarını tamamladı.

Son Güncelleme :

19 Kasım 2018 - 17:58

/ 83 views kez okundu.
FIRAT EDAŞ’TAN YELKAYA’YA YATIRIM

FIRAT EDAŞ’TAN YELKAYA’YA YATIRIM


Kesintisiz enerji arzı ve kaliteli elektrik dağıtım hizmeti noktasında Bingöl, Elazığ, Malatya ve Tunceli’de olası elektrik kesintileri için 7-24 görev yapan Fırat EDAŞ, aylık ve yıllık planlar dâhilinde ekipleri ile yatırım çalışmalarını sürdürüyor.


 


Genç ilçesine bağlı Yelkaya Köyü’nde yatırım çalışmasını tamamlayan Fırat EDAŞ Bingöl İl Müdürlüğü ekipleri, çalışma dâhilinde köyde ekonomik ömrünü doldurmuş hatların tamamını yeniledi. Kesinti oluşturan ve ağaçlara zarar veren açık iletken hatları, alpek kablo ile değiştirirken, köy şebekesinde yer alan ağaç direklerin tamamı galvanizli demir direklerle değiştirdi.


 


Yapılan çalışma sayesinde hasar görmüş ve ekonomik ömrünü doldurmuş köy şebekesi de yenilenmiş oldu. Ayrıca köyde verimli olmayan armatürlerin tamamı, çalışma kapsamında değiştirilerek ihtiyaç duyulan bölgelere yeni armatürler de eklendi.


 


Kesintilerin minimuma indirilmesi amacıylayaptığı çalışma ilebölgede enerji dağıtımını daha verimli hale getiren Fırat EDAŞ, yatırım programı çerçevesinde müşterilerin talep ve beklentilerinien iyi şekilde karşılamak adınaçalışmaların artarak devam edeceğini vurguladı.