bsr recyclinghof berlin

GENÇ-DER’den Kutlu Doğum Hazırlığı ve Salavat Kampanyası | Gencin Sesi Gazetesi - Bingöl Haber - Genç Haber

Google News' te Takip Edin

Bingöl genç haberleri google


GENÇ-DER’den Kutlu Doğum Hazırlığı ve Salavat Kampanyası | Gencin Sesi Gazetesi - Bingöl Haber - Genç HaberGencin Sesi Gazetesi – Bingöl Haber – Genç Haber

27 Ekim 2021 - 03:15

GENÇ-DER’den Kutlu Doğum Hazırlığı ve Salavat Kampanyası

Peygamber Sevdalıları Platformu Genç ilçe Koordinatörü Genç Eğitim Kültür ve Sosyal Dayanışma Derneği(GENÇ-DER), Genç ilçe merkezinde 12 Nisan’da düzenleyecekleri Kutlu Doğum programı öncesi “Her Güne Binler Salavat” kampanyası başlattığını duyurdu.

GENÇ-DER’den Kutlu Doğum Hazırlığı ve Salavat Kampanyası
Son Güncelleme :

16 Şubat 2015 - 17:13


Nisan ayının yaklaşmasıyla her tarafta Peygamberimizin Kutlu Doğum heyecanı başladı. Kutlu doğum etkinliği öncesi ‘2015 yılı Kutlu Doğum Salavat Kampanyası’ adıyla dağıtılan afişlerde ‘Şüphesiz Allah ve Melekleri Peygamber’e salat ediyorlar. Ey iman edenler! Siz de ona salat edin, selam edin.’ ayetiyle peygamber sevdalısı halkımızın salavat çekmesi teşvik edildi.


 


 


Peygamber Sevdalıları Platformu Genç ilçe Koordinatörü Genç Eğitim Kültür Sosyal Dayanışma Derneği(GENÇ-DER) Başkanı Ahmet Cana: “Allah nasip ederse Peygamber Sevdalıları Platformu bünyesinde bu yıl ilçemizde 12 Nisan Pazar günü ‘Eşsiz Önder Hz. Muhammed (s.a.v.)’ adında Kutlu Doğum Etkinliğini yapacağız. Etkinlikte peygamber aleyhisselatu wesselama getirilen salavatları teslim edeceğiz. Bundan dolayı salavat kampanyamızı şimdiden başlatmış bulunuyoruz. Allah Resulü (s.a.v.) bir hadisinde ‘Kim bana bir defa salat ederse Allah (cc) buna karşılık o kimseye on Rahmet eder’.(Müslim) ve başka bir hadislerinde de  ‘Kim üzerime salat-ü selam okursa Allah (cc) onun selamını alayım diye bana ruhumu mutlaka iade eder.’( Buhari sahih. Ebu davud sahih bir sened ile) buyurmaktadır.  ‘Her Güne Binler Salavat’ başlığıyla başlattığımız kampanyaya genç yaşlı, küçük büyük, bay bayan bütün peygamber aşıklarının her gün an az 100 salat-ü selam getirmekle çağrımıza icabet etmesini istiyoruz.” dedi.


Kampanya ile ilgili bilgiler veren Cana: “Küfür ehlinin karalamaya çalıştığı efendimize her platformda sahip çıkmamız gerekiyor. Biz peygamberimizi, önderimizi, rehberimizi çok seviyoruz. Yüce Allah’ın ayeti celilesindeki emrine ittibaen sevgi ve muhabbetle alemlere rahmet Hz. Muhammed (s.a.v.)’e salat ve selam edeceğiz. Bu kampanyamıza katılan Peygamber Sevdalısı kardeş ve bacılarımızın çektikleri salâvatların sayısını bize ulaştırmaları bekliyoruz. Böylelikle çekilen salâvatların sayısını tespit edip Kutlu Doğum etkinliğinde açıklayacağız. Salâvat kampanyamız doğrultusunda çekilen salâvatların sayısını kardeşlerimiz darekulu@hotmail.com adresiyle veya Genç Eğitim Kültür Sosyal Dayanışma Derneği(GENÇ-DER)’e söyleyerek bizlere ulaşılabilirler” diye konuştu. 


YORUM YAP

YASAL UYARI! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen kişiye aittir.

Gencin Sesi TV